Strandcross valt midden in rustperiode Nancy van de Ven Tim Pleijte gaat verder met winnen in Piet Spruit Memorial II 17 j'~~r OÊRHAAK Eigenlijk paste de Strandcross niet in haar planning. Nancy van de Ven (18) zit namelijk midden in haar rustperiode. „Maar ja, zo'n mooie thuiswedstrijd wil je niet graag laten schieten, hè." De Vlissingse motorcrossster was er dus gewoon bij, gisteren op het Badstrand van haar woon plaats. En tot haar grote verbazing eindigde ze nog voorin - als acht ste - in de MX 2. Ze was boven dien de tweede Zeeuw, achter Jor- dan-Lee van Maaren. Beiden had den na twee manches 167 punten, maar Van Maaren eindigde voor Van de Ven vanwege zijn betere re sultaat in de tweede heat. „In de afgelopen drie weken heb ik bijna niks gedaan", ver telde de vicewereldkampioe- ne, terwijl ze het zweet van haar voorhoofd veeg de. „Na het WK was het echt even tijd voor wat anders. Eindelijk kon ik eens naar de bio scoop en het strand. En ik had ook wat meer tijd voor m'n vriend." Om toch niet helemaal onvoor bereid in Vlissingen te starten, trainde Van de Ven afgelopen week tweemaal. De ene keer maakte ze wat rondjes op het cir cuit van Berghem, de andere trok ze naar het strand van Duinkerke. „Maar daarmee is het gevoel niet in één keer te rug. Ik moest vandaag nog zoeken naar mijn balans en miste uithoudingsvermo gen. Het ging nog wel, maar niet zoals ik gewend ben." Dat zag ook Rinus, haar broer en trainer. „Vooral in de eerste manche reed ze niet goed", zei hij. „Het was een beetje zoals in Berghem. Daar leek het ook alsof ze voor het eerst op een motor zat. In de tweede man che ging het al beter." Maar de oud-coureur snapte het wel. „Nancy hoeft nu ook niet goed te zijn. Ze mag tot rust ko men. In de tweede week van no vember begint haar seizoen weer. Vanaf dan tot 1 oktober 2017 geeft ze weer alles voor haar sport. Dan moet ze zes a zeven dagen in de week trainen, goed op haar voe ding letten en goed slapen. In de- Ik moest vandaag nog zoeken naar mijn balans en miste uithoudingsvermogen ze vier weken hoeft dat allemaal even niet en dan kun je dus ook niet heel goed zijn. Eigenlijk zou de Strandcross een maand eerder gehouden moeten worden." Over vier weken wil Van de Ven wel weer optimaal geprepa reerd zijn. Dan rijdt de Vlissingse in Scheveningen de Red Buil Knock-Out, een strandcross met liefst 1500 deelnemers. In 2015 ein digde ze daarbij als eerste vrouw en als 57ste overall. „Het is niet dat ik Scheveningen nu veel be langrijker vind dan Vlissingen. Maar de manches duren daar veel langer. Wil ik die uit kunnen rij den, dan móet ik wel serieus gaan trainen." Mogelijk rijdt Van de Ven de Red Bull Knock-Out met een 450CC motor. Ze gaat er in novem ber mee trainen. „Ik ben nu na tuurlijk een 250CC gewend. Ik moet eerst kijken of het met die zwaardere Yamaha gaat lukken. Daarna besluit ik pas wat ik Sche veningen ga doen." Omdat echte tegenstand in Sluis kil uitbleef, op Mark Verhage na dan, werd het niet meer dan een trainingsloopje voor Pleijte. Verha ge finishte aether hem op de twee de plaats. Komend weekend staat het we reldkampioenschap trail op het programma van Pleijte en daar voor dient de vorm uiteraard opti maal te zijn. „Het is natuurlijk een drukke tijd geweest met veel wed strijden. Ik heb niet alleen de Kust marathon gelopen, maar ook trails." „Ik denk dat ik, gelet op de resul taten van de laatste weken, in een goede vorm verkeer voor het WK", vervolgde hij. „Het is even afwachten hoe het loopt, maar daarna ga ik even wat rust ne men. Daar ben ik dan echt wel aan toe." In Sluiskil maakte de Vlissinger er een onemanshow van. Al in de eerste kilometers maakte hij het verschil en zette hij Mark Verhage meteen op een niet meer te over bruggen achterstand. Pleijte won uiteindelijk in 46.31 minuten en Verhage bleef daar met 48.58 ruimschoots achter. De middenafstand werd bij de mannen gewonnen door Martijn Kox uit Westdorpe en Cathy Pop- pe uit Terneuzen. Sabine Vasseur (Axel) was de snelste vrouw op de korte afstand, 4400 meter. maandag 24 oktober 2016 J'.cno v fl '1 Nancy van de Ven was niet al te goed voorbereid, maar kon in de MX 2 met de besten mee. De Vlissingse werd achtste van de 42. Nancy van de Ven Roeland van Vliet Vlissingen Eigenlijk stond bij voorbaat vast wie de Piet Spruit Memorialtrim- loop op zijn naam zou gaan schrijven. Tim Pleijte had de laat ste maanden bewezen in een sprankelende vorm te verkeren met overwinningen in onder meer de Kustmarathon en een trail in het Utrechtse Doorn. Daarnaast kroonde hij zich afge lopen weekend driemaal tot Ne derlands kampioen in Italië. Wim de Vos Sluiskil Tim Pleijte kan de aanmoedigingen in Sluiskil wel waarderen. FOTO PETER NIOOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83