Volleyballers YVC te gemakzuchtig 15 Terneuzense Boys kan tiental GPC Vlissingen niet breken ongedaan en troeft Kloetinge af in de beslissende penaltyreeks. Kapelle maakt 2-0-achterstand Ramon Janson scoorde drie keer bij zijn rentree in de hoofdmacht van MZC'11 Voor zaterdag-eersteklas ser Kloetinge zit het dis trictsbekertoernooi er op. De ploeg van trainer Arie van der Zouwen gaf tegen derdeklasser Kapelle een 2-o-voor- sprong in de slotfase weg (2-2) en verloor na strafschoppen. De ande re zaterdag-eersteklasser, MZC'11, won met 6-0 van SKNWK en be kert wél door. Kapelle-Kloetinge 2-2, Kapelle wns: „Ik denk dat Kapelle terecht gewonnen heeft", zei Kloetinge-as- sistent Jordan van Langevelde. „Wij waren misschien de betere ploeg, maar het was niet goed ge noeg. Dat strafte Kapelle goed af." Remco van Tiggele bracht Kloe tinge aan de leiding en Wouter Duvekot maakte er in de tweede helft 0-2 van. Tom Wuyts schoot in de 84ste minuut een penalty op de paal en Wout Vink benutte een minuut later wel een strafschop (1-2). Het Kapelse slotoffensief le verde de 2-2 van Souliman Abali op, waarna de thuisploeg de straf- schoppenreeks won. SKNWK-MZC'11 0-6: Voor rust kwam de zaterdag-eersteklasser, die in de competitie nog punt loos is, één keer tot scoren. Ra mon Janson maakte bij zijn ren tree in de hoofdmacht de 0-1. Na de pauze maakte Ingmar Quist er 0-2 van. De 0-3 en 0-5 kwamen opnieuw op naam van Janson. Tussendoor had Jeroen de Wild er 0-4 van gemaakt en Rody Ver- mue verzorgde het slotakkoord: 0-6. „Ik ben blij dat we deze be kerwedstrijd hebben gespeeld, want dit is goed voor het mo raal", aldus trainer Alexander van Keulen. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 3-3, GPC wns: Een duel dat van begin tot eind boeide. Na achttien minuten was er al vier keer gescoord. Roy van Ham zette de bezoekers op 0-1, waarna Björn Langeveld vanaf de penal tystip gelijkmaakte. In de dertien de minuut scoorde Van Ham op nieuw (1-2) en vijf minuten later maakte Dylan Schallier weer ge lijk. Vanaf de 29ste minuut moest GPC door rood voor Haitam Kadi- ri met tien man verder. Drie mi nuten later werd het door een ei gen goal 2-3. Boban Martinovic be paalde de eindstand op 3-3. GPC nam vervolgens de strafschoppen beter. Walcheren-Noormannen 0-1: „Het was typisch zo'n wedstrijd waar in de ploeg die als eerste scoort, wint", zei Walcheren-trainer Ke vin Hollander. Het werd uiteinde lijk Noormannen. Door een eigen doelpunt van Quinten Pool, in de tweede helft, bekert de ploeg uit Westkapelle een ronde door. Tholense Boys-Krabbendijke 5-0: In de competitie is Tholense Boys nog niet echt op stoom. Vooral het aantal doelpunten valt tegen. Maar in het bekerduel met Krab- bendijke was de ploeg aardig op schot. Bij rust stond het al 4-0. Youri Doudou opende na een mi nuut de score, waarna ook Mi chael Schot (twee keer) en Dani Gladdines nog scoorden. Gladdi- nes bepaalde de eindstand op 5-0. Kruiningen-WHS 4-1: WHS is mo menteel een topploeg in de derde klasse B, Kruiningen een midden moten in de andere derde klasse. Dat verschil was zaterdag niet te rug te zien. Kruiningen leidde bij rust met 1-0 door een goal van Mario Gjoka. Na de pauze maak ten Steffan van Houte en Thomas Paauwe er 3-0 van, waarna Arvin de Witte namens WHS de eer redde: 3-1. Lars Steendijk maakte er in blessuretijd nog 4-1 van. Vlissingen (za)-Bevelanders 3-0: Bij rust was het 0-0, na de pauze nam de thuisploeg afstand. Mo- rad Bobouh benutte een penalty (1-0) en Joey dos Santos Galheta bepaalde de eindstand met twee goals op 3-0. „De eerste helft ging gelijk op. Na rust zag je bij hen de krachten wegzakken", zei Vlis- singen-trainer Renato Dijkstra. YVC-Vollido 0-4 (21-25,17-25, 21-25,21-25): YVC kreeg de reke ning gepresenteerd voor een te ge makzuchtige instelling. De thuis ploeg begon slap aan het duel. Vol lido profiteerde daar van en nam direct het initiatief. De gasten be stookten YVC met een goede ser vice en haalden daarmee de angel uit de IJzendijkse aanval, waar mee te weinig gevaar kon worden gesticht. „We hebben bij vlagen lekker kunnen aanvallen", vond Meijke van der Plas. „Maar als zij weer aan service kwamen, maak ten ze direct weer een serie." Vollido sloeg daardoor in elke set een gaatje en wist dat degelijk spelend telkens naar winst af te wikkelen. „We zijn eigenlijk een beetje overklast", vond Van der Plas. „We zijn te tam begonnen en hebben heel de wedstrijd ach ter de feiten aangelopen." YVC neemt de achtste positie in, met elf punten uit vijf wedstrij den. Daarmee hebben de West-Zeeuws-Vlamingen in de openingsfase van de competitie een gat van zeven (op Voko 2 en De Burgst 3) en acht punten (op hekkensluiter Intermezzo) gesla gen. Stevo 2 ging in de Zeeuwse derby met AVC'87 in eigen huis kansloos met 4-0 onderuit. Stevo 2-AVC87 0-4 (19-25,12-25, 19-25,15-25): Een spel van kat en muis tussen twee totaal verschil lende teams. Waar Stevo 2 met een vrij nieuwe samenstelling aan de competitie is begonnen en nog naar vaste patronen zoekt, be schikt AVC'87 over een al jaren op elkaar ingespeeld en uitgebalan ceerd team. De Zeeuws-Vlaamse mannen begonnen goed en hielden in de eerste set gelijke tred tot het ze ventiende punt. Daarna had Stevo 2 geen antwoord op een sterke Thoolse opslagserie. „We speel den best aardig, maar verloren die set wel", keek Jonas Franssen later terug. „Daarna kregen we in elke set steeds een serviceserie tegen, waar we geen vat op hadden." Omdat de thuisploeg zich bo vendien bezondigde aan te veel op- slagfouten, kon in aanvallend op zicht nauwelijks gevaar worden ge sticht. „We beginnen elkaar nu wel steeds beter te kennen", zag Franssen een lichtpuntje. „Alleen is het in het positiespel nog erg zoeken. We hebben een redelijke wedstrijd gespeeld, maar terecht met 4-0 verloren." AVC'87 boekte in Axel de twee de competitiezege op rij. „We had den een goede servicedruk", vond Patrick Mees. „Daardoor kwam hun pass slecht en n aanvallend opzicht konden ze weinig afwisse len." De bezoekers speelden zelf met veel variatie in de aanval en waren vooral op de middenpositie trefzeker. Bovendien werd de Ste- vo-aanval vaak aan banden gelegd. maandag 24 oktober 2016 A Met de herstelde Ramon Janson (links, zwart-wit shirt) weer in de gelederen versloeg MZC'11 SKNWK met 0-6. foto dirk jan gjeltema Daniel Vervelde Vlissingen De volleyballers van YVC maak ten tegen Vollido een pas op de plaats. De Zeeuws-Vlaamse de butant in de eerste klasse ver loor in eigen huis met 4-0 van de Zuid-Hollanders, die door die overwinning de koppositie inna men. Peter van Kouteren Vlissingen Kloetinge blameert zich

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81