Vlissingen wint ook op halve kracht Bestuur van Hoek mijdt bestuurskamer de zege in beladen derby M 13 fk ARNEMUIDEN De man die bij W Arnemui den de teksten in het programmaboekje ver zorgt, was er afgelopen week eens goed voor gaan zitten. Met 'Sportvrienden. Hartelijk welkom bij de bekerwedstrijd Arnemuiden- HSV Hoek, een duel uit de 2e ronde', begon het nog netjes. Daarna werden de bezoekers voor schut gezet met scherpe teksten. Een greep uit het voorwoord: 'Al meer dan 3 decennia is Hoek top van Zeeland. Belang rijkste reden van dat succes zijn de financi ën. Door veel sponsors is men in staat en be reid spelers van andere clubs te benaderen en aan te trekken. Men heeft dat goed voor elkaar al is de room er wel af de laatste ja ren. In de huidige hoofdklasse zijn er nauwelijks nog teams van enige naam te be speuren'. Om te vervolgen met: 'Zelf spelers opleiden, daar moet men bij de HSV Hoek niet voor zijn. Dat doen andere lagere clubs wel. Zo werkt dat op dat nivo!' Om in het vervolg van de tekst ook nog een paar steekjes uit te delen. Art van der Staal, voorzitter van Hoek, las het voorwoord pas kort voor het bekerduel. Tijdens de rust besloot het bestuur van de club om niet meer naar de bestuurskamer van Arnemuiden te gaan. „Zo ga je niet met een bezoekende club om", zei Van der Staal. „We halen zelf wel even onze koffie." In vergelijking met de competitie wedstrijd van vorige week tegen Deso stonden er zeven andere na men binnen de lijnen bij de Vlis- singers. Raymond Wolff, Renzo Roemeratoe, Etienne Mallie en Jer- reau Manuhuwa stonden zelfs he lemaal niet op het wedstrijdfor mulier, terwijl ze er vorige week wel gewoon bij waren. „Sommige jongens kampten met wat pijntjes en ik wilde andere spelers aan het werk zien." Pennings baseerde zijn keuze vooral op het vervolg van het sei zoen. „We spelen zo'n dertig wed strijden. Een weekje vrij zorgt er voor dat iemand minder wordt be last. Bovendien weet je dat - naar mate het seizoen vordert - je be roep moet doen op spelers die mo menteel minder aan spelen toeko men. Zij moeten er dan natuurlijk direct staan." Na een kleine tien minuten opende Khalid el Hattach de sco re. Salim Ben Sellam en Eren Yildi- zturen tilden de stand nog voor rust naar 3-0. Na iets meer dan een uur spelen stond de 5-0 op het scorebord. Khalid el Hattach en Said Bouzambou waren de doelpuntenmakers. In de 71e mi nuut redde Niels Paardekoper de eer voor Patrijzen door de 5-1 te maken. Daarna scoorde Vlissingen nog drie keer. Geraldi Geerman (twee) en Hoessein Bouzambou bepaalden de eindstand op 8-1. dediger Niels Dalmijn leidde de 1-0 van Hontenisse van Kris van Meele in. HVV dwong een aantal De balcirculatie was te laag, waardoor we geen kansen konden creëeren hoekschoppen af, maar Hontenis- sedoelman Pim de Bakker bleef overeind. „De balcirculatie was te laag, waardoor we geen kansen creëerden. Na rust ben ik overge schakeld naar 4-3-3", zei Ongena. Het leverde nog geen rende ment op. Integendeel. Uitblinker Jeroen Verschuren stond met een fraaie actie aan de basis van de 2-0 door de gevaarlijke De Clippelaar. In een sensationele slotfase kopte Tim de Feijter na een doorgekopte bal van invaller Mechelinck de stand naar 2-1. De uitstekende scheidsrechter Luc Martens zond in de slotmi nuut HW-aanvoerder Job Inghels (met zijn tweede gele kaart) na het neerleggen van De Clippelaar met rood weg en in blessuretijd kreeg de sterk spelende Honteniss- everdediger Sebastian de Rijcke de rode kaart. Uit de daaropvolgen de vrije trap trof Van Sonsbeek de lat. De winst voor Hontenisse was terecht, vond ook trainer Marco van Vlierberghe. „Een compli ment voor de werklust. We heb ben compact gespeeld. De organi satie was even zoek toen Jeroen Verschuren moest uitvallen. Ik hoop nu op Terneuzen of Hoek als tegenstander." Voor debutant Ongena is er nog heel wat werk aan de winkel. „De ploeg moet de komende tijd vorm krijgen. De conditie moet beter, maar dat is geen sneer naar de vo rige trainer, hoor", haastte de Belg zich te zeggen. maandag 24 oktober 2016 Arnemuiden buigen Hoek-aanvaller Sascha Beshliaha (rechts) gaat onderuit in een duel met Jannick Schroevers van Arnemuiden. De Belg werd samen met Douwe Zeegers in de rust gewisseld door trainer Jannes Tant. foto lex de meester Elke trainer benadert een wed strijd in het bekertoernooi op een andere manier. De één houdt vast aan zijn basiselftal, terwijl de ander besluit om te rouleren. Ruud Pennings koos gisteren tegen Patrijzen voor dat laatste. „Het is belangrijk dat iedereen wedstrijden speelt die ergens om gaan", verklaarde de Vlissingse oefenmeester na afloop van het met 8-1 gewon nen duel. Len Wolters 's-Heerenhoek Jeroen Verschueren van Hontenisse (blauw shirt) in duel met HVV'24-aanvaller Dennis Buijs. foto peter nicolai -Pieter Ongena, HVV'24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79