Evertse: lest best Boer wint na solo voor eigen publiek Tovaal handhaaft zich na eenvoudige zege bovenin 18 RUGBY 0EM0EMEN0E VERRAST De rugbyers van Oemoemenoe winnen van The Dukes, maar de honger van de trainer is nog niet gestild. Eén van de mooiste overwinnin gen in de clubgeschiedenis van Oemoemenoe - The Dukes wordt met 37-19 verslagen - levert zater dagmiddag maar een milde glim lach op het gezicht van de nieuwe trainer, Simon Fitzgerald, op. De lat bij de voor drie seizoenen aan gestelde Ierse coach ligt extreem hoog. „In het derde jaar wil ik de ereklasse winnen." Fitzgerald is met zijn 25 jaar een jonge trainer. Omdat hij aan zijn rechterschouder en -knie gebles seerd raakte, zette hij een punt achter zijn rugbyloopbaan. Sinds zijn negentiende focust de Ier zich volledig op het trainersvak. Dat doet hij vanaf deze zomer in Nederland bij Oemoemenoe, waar hij coach van het eerste team is en de lijnen bij de jeugd uitzet. Ook werkt Fitzgerald als forward- coach van het Nederlandse rugby- team voor mannen onder twintig jaar. De oefenmeester heeft een pro fessionele uitstraling. „Met een ij zeren wil en zin", zegt Oemoeme- noe-speler Quinten van Dijk. „Dat hebben wij ook nodig." Speelstijl Ook brengt de trainer volgens Van Dijk vernieuwing in het spel. „Hij heeft veel tactisch inzicht. We hebben nog nooit zo'n voor waartse trainer gehad." Bij een voorwaartse speelstijl speel je veel op de helft van de tegenstander. Oemoemenoe drukt een try in het gewonnen duel met The Dukes. foto lex de meester „Dat gebeurt dit jaar meer dan an dere jaren bij ons", vindt Van Dijk. Om over drie jaar inderdaad het kampioenschap in de ereklasse te grijpen, zal een overwinning als die van zaterdag op The Dukes de norm moeten worden. De ploeg uit Den Bosch eindigde het voor bije seizoen als tweede in de ere klasse. Fitzgerald staat vrijwel de hele wedstrijd achter het Oemoeme- noe-doel om een breedtebeeld van het veld te hebben. De dug out blijft leeg. Terwijl Fitzgeralds collega-trainer van The Dukes zich opwindt, waar hij gezien het spelbeeld alle reden toe heeft, kijkt hij zelf ogenschijnlijk rustig naar de wedstrijd, met zijn armen over elkaar. Fitzgerald heeft ook geen reden om zich druk te maken. Alleen in de beginfase kijkt zijn ploeg tegen een achterstand aan. Als de Wal- chenaren op een 13-12-voorsprong komen, geven ze het duel niet meer uit handen. De Zuid-Afrikaan Mykele Web ster is verantwoordelijk voor twee try's. Quinten van Dijk en Yedney America maken er elk één. Joey Luitwieler schiet alle conversies binnen en benut drie penalty's. De bezoekers stellen daar drie try's en twee conversies tegen over. Oemoemenoe wint met 37-19 van The Dukes, de ploeg die vorig jaar nog met 55-0 won van de Middelburgers. De formatie van Fitzgerald vindt zich na zes speelrondes te rug op de zevende plaats in de stand. De zesde plaats is de laatste plek die straks recht geeft op deelname aan de kampioens poule, de eerste missie van de jon ge Ier op jacht naar zijn ultieme doel. GOES De rugbyers van Tovaal hand haafden zich een voudig in de top van de derde klasse. Breda 2 werd giste ren op sportpark Het Schenge zonder veel moeite met 43-17 verslagen. Tovaal kende een bliksemstart, want binnen zes minuten leidde de thuis ploeg door try's van Alex Vlieland en Jo- rian Broekmeijer en een conversion van Sam Richel met 12-0. Daarna ver zuimden de Goese- naren om door te drukken. Breda 2 nam het initiatief, maar wist niet te scoren. Pas in de slotfase van de eer ste helft kon Tovaal wel weer impone ren. Binnen vijf mi nuten voerden Jorn de Jager en aanvoer der Jan Otte de voor sprong op tot 22-0 en Sam Richel be paalde de ruststand op 24-0. In de tweede helft drukte Tovaal door. Door twee try's van Jorian Broekmeijer en eentje van Ernst Berman liep Tovaal uit naar 43-0. Daar na geloofde de thuis ploeg het wel. In de laatste tien mi nuten klungelde To vaal er op los en scoorde Breda 2 nog drie keer. In Wolphaartsdijk is de recht streekse confrontatie tussen de twee Zeeuwse mountainbikers Erik Boer en Mick van Dijke op overtuigende wijze gewonnen door eerstgenoemde. De twee jonge renners die op nationaal niveau ook een behoor lijk woordje meespreken, pro beerden elkaar af te troeven op het parkoers De Schelphoek na bij Wolphaartsdijk. Toch is het nimmer een echt duel om de eer ste plaats geworden. Boer kwam al snel aan de leiding en finishte uiteindelijk met een voorsprong van 26 seconden op Van Dijke als eerste. Voor Erik Boer was het zijn eerste zege voor eigen publiek en wellicht gaat het daar ook bij blijven. „Ik rij vooral nationaal en internationale wedstrijden maar voor Wolphaartsdijk heb ik een uitzondering gemaakt, om dat ik hier vandaan kom en het is wel eens leuk zo'n wedstrijd je." Bij de vrouwen ging de over winning naar Didi de Vries uit Wilhelminadorp en Danny Sleeckx was opnieuw opper machtig bij de veteranen. Niet de hoogte, maar het tricky lijntje naar de laatste hindernis en de tijd zorgden in ZZ voor proble men. Marieke de Bart uit 's- Heer Abtskerke was met de vosmerrie Champagne Z de eerste die zich voor de barrage plaatste. Met een foutloze rit in 35,07 seconden leek het voor De Bart kat in het bakkie. Maar het laatste woord was aan Michelle Evertse met de ruin Eduard. Op een steenworp af stand van haar geboortehuis stuur de Evertse de zevenjarige Can- tos-zoon in 33,52 seconden naar de overwinning. Evertse: „Eduard is gefokt door Gerard Kloet bij ons uit het dorp. Het is een paard met een fijn karakter, veel vermogen en bloedvoorzichtig." In een spannende barrage was Imke Kort uit Lewedorp met de ruin Tjambika de beste van de tien combinaties in M. Cindy Per- daen uit Philippine met merrie Biëssa KM bracht met een foutlo ze barragerit in 36,94 seconden als eerste het spel op de wagen. Naar later bleek goed voor de derde plaats. In een adembenemende rit stuurde Imke Kort de bloedvoor- zichtige Indoctro-dochter in 35,50 foutloos over het parkoers. Bert-Jan van de Pol haalde met de ruin Looyman nog alles uit de kast. Maar de prof uit Neerpelt kwam drietiende seconde tekort voor de zege Na foutloze barrageritten met de schimmels Quelreve (33,10) en Jadis (33,55) leek Cederic Vanleer- berghe uit Philippine in de klasse Z een dubbelslag te gaan slaan. Maar het venijn zat voor de part ner van Cindy Perdaen in de staart. In een bloedstollende rit stuur de Jan-Willem Schaap (Herpen) de merrie Dendola-B in 31.07 naar de overwinning. maandag 24 oktober 2016 Fitzgerald wil nog meer Middelburg Wim de Vos Wolphaartsdijk De Zeeuwse amazones Marieke de Bart en Michelle Evertse zorg den zaterdagavond voor een fraaie afsluiting van de eerste dag Jumping de Kroo in Nieuw en Sint Joosland. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67