Tweede Week van de streek Koninklijke eer voor Jos Hommel ÊÉI Reünie van Christelijk Lyceum moet het zonder Freek doen Fiepbus op Tholen »LEN 19 Protest tegen verlaging subsidie Verkleed als historische figuren halen vrijwilligers een kleine vijfhonderd handtekeningen op in de stad. SINT-ANNALAND De Week van de Streek op Tholen krijgt een tweede editie. Deze hele week is er op het eiland van alles te doen. Het evenement werd vorig jaar tijdens de herfstvakantie voor de eerste keer gehouden. Het past in het voornemen van gemeente en (recreatie)ondernemers om Tho len beter op de kaart te zetten. Vanwege het succes komt er nu een tweede editie. „Het is de be doeling dat het een jaarlijks terug kerend evenement wordt", zegt re giocoördinator Sandra Dekker van de Stichting Tholen Beter Bekend. Op het programma voor deze week staan onder meer een zee hondensafari met rederij Frisia, een natte laarzentocht door de schorren en slikken bij Sint-Anna- land (vandaag) en een dieren- vriendjespad. Ook bij streekmu seum De Meestoof valt de hele week van alles te beleven. Zo zijn er kinderworkshops met thema's als herfstlichtjes maken en stem pelen met aardappelen. Het volledige programma van de Week van de Streek staat op de website www.eilandtholen.nl. THOLEN Thoolse kinderen kun nen zich woensdag vermaken in een bus die helemaal in het teken staat van Fiep Westendorp. De zogeheten Fiepbus staat tus sen 9.00 en n.oo uur bij het ge meentehuis in Tholen, tussen 12.30 en 13.45 uur bij Maartenshof in Sint-Maartensdijk en van 15.15 tot 17.15 uur bij de brede school in- Sint-Annaland. Fiep Westendorp was een tekenares die vooral be kend is geworden door Jip en Jan- neke en andere figuren die ze te kende bij verhalen van Annie M.G. Schmidt. Naar aanleiding van haar honderdste geboortejaar is de Fiepbus gemaakt. Het is een Engelse dubbeldekker waarin kin deren activiteiten kunnen doen. Bonnie Paanakker be gint zaterdagmiddag vol goede moed aan haar jacht op handte keningen. „We gaan voor de dertigduizend", roept ze enthousiast. „Elke inwoner van Goes zou toch eigenlijk moeten tekenen?" Samen met twee vrijwilligers van Historisch Museum de Beve- landen is ze net de binnenstad in getrokken. Bonnie is verkleed als monnik, Caspar Mulders als rid der en Janneke Nonnekes als... „Tja, geen idee, eigenlijk", zegt ze lachend, terwijl ze haar donker groene mantel bekijkt. „Laten we het houden op een historisch fi guur." Het drietal zamelt handtekenin gen in tegen de bezuiniging op het museum, die de gemeente wil doorvoeren. Bijna iedereen die wordt aangesproken zet en thousiast een krabbel. „Ik zit toch nergens aan vast, hè?", vraagt een man die in de Korte Kerkstraat de pen ter hand neemt. Mulders stelt hem gerust. „Nee, hoor, er zitten geen addertjes onder het gras." Even verderop aarzelt Le- nie Nelissen geen moment. Ze is zelfs zo aardig om een pen uit haar handtas te vissen als die van Paanakker het niet meer doet. „Hou 'm maar." De inwoonster van Goes ondersteunt de handte- keningenactie van harte. „Het zou ontzettend zonde zijn als het museum moest verdwijnen." Als het trio na tweeënhalf uur lopen het museum weer binnen stapt, staan er 459 handtekenin gen op de lijsten. „Daar zijn we meer dan tevreden over", zegt 'ridder' Caspar Mulders. „We heb ben veel enthousiaste reacties ge kregen. Ook van kinderen, die wel eens met hun school in het museum zijn geweest en dat heel leuk hebben gevonden." Als het aan de gemeente ligt, krijgt het museum in 2019 nog maar 110.000 euro aan subsidie. In 2010 was dat nog 230.000 euro. Het museum zegt te moeten slui ten als dit voornemen werkelijk heid wordt. De gemeenteraad neemt in november een defini- tiefbesluit. Ook in het museum en op de website www.hmdb.nl kunnen mensen tekenen tegen het verla gen van de subsidie. Als protest tegen de korting mogen de mu seumbezoekers aankomende za terdag gratis naar binnen. OUD-VOSSEMEER Jos Hommel uit Oud-Vossemeer is zaterdag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij werd verrast door burge meester Ger van de Velde tijdens een feestje van de jubilerende ju dovereniging OVJV. Hommel is al sinds de oprichting in 1976 voorzitter van deze club. Verder was hij actief voor on der meer de voetbalvereniging, ouderenbond ANBO, het Oranje comité, de Sint Willibrordus- kerk, de biljartvereniging, de car navalsoptocht en het Roosevelt Informatiecentrum. Hij was ook betrokken bij het bedenken en uitvoeren van het wandelnet werk in de gemeente Tholen. Om die reden heeft hij samen met vier andere oud-leerlingen van de school een reünie opgezet. Ze hopen 26 november met zoveel mogelijk andere mensen herinne ringen op te halen. Katsman had het erg naar zijn zin op de school, die later Buys Ballot College zou gaan heten en nu de naam Ostrea Lyceum heeft. „De sfeer was ont zettend goed en we deden veel leuke dingen. Cabaret, bijvoor beeld. Ik heb nog met Freek de Jonge op het podium gestaan. Die zat er toen ook op school." De reünie is met name bedoeld voor leerlingen die tussen 2948 en 1975 op het Christelijk Lyceum voor Zeeland zaten en voor men sen die op een andere manier aan de school waren verbonden. Vol gens Katsman hebben 180 oud leerlingen zich inmiddels aange meld. Zelfs uit de Verenigde Sta ten, Portugal en Engeland komen mensen naar de reünie. „Maar we hebben ongetwijfeld ook nog heel veel mensen niet kunnen berei ken", zegt Katsman. Ze kunnen zich nog tot en met 23 november aanmelden door een mail te stu ren naar j.a.katsman@gmail.com. De reünie vindt plaats in het Ostrea Lyceum aan de Bergweg. Freek de Jonge zal zich zo goed als zeker niet laten zien. „Ik geloof dat hij die avond moet spelen in Houten", zegt Katsman. maandag 24 oktober 2016 Goesenaar tekent graag voor behoud van museum Rob Paardekam Goes 'Ridder' Caspar Mulders in actie in de Korte Kerkstraat in Goes, foto johan van der heijden m A Jos Hommel, fotoleoadriaansen Met plezier denkt Hans Katsman uit Kruiningen terug aan de tijd dat hij leerling was op het Chris telijk Lyceum voor Zeeland in Goes. „Het was één van de mooi ste periodes uit mijn leven." Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58