Zierikzee raakt haar ziekenwagen kwijt 'Over camera Brouwerseiland hebben wij niets te zeggen' Spoken, heksen en zombies in nachtelijk Brouwershaven 18 De ambulance van Zierikzee gaat naar Oosterland. En die van Oosterland gaat weer terug naar Goes en Middelburg, waar de wa gen van werd 'geleend'. De derde ambulance voor Schouwen-Duiveland, waar vorig nog zo verheugd op werd gerea geerd, is eigenlijk nooit gekomen. Het Witte Kruis, zoals de ambu- lancetak van Connexxion wordt genoemd, werkt zogezegd met 'dy namisch ambulancemanagement'. „Het is niet zo dat Schouwen-Dui veland per se twee, drie of vier am bulances heeft", legt operationeel manager John Nootebos uit. „Wij kijken naar heel Zeeland en schat ten in welke wagens waar nodig zijn. Op basis van vraag en aan bod en faalkans zetten wij ze in." Zo kwam het dat medio vorig jaar werd besloten dat behalve Burgh-Haamstede en Zierikzee ook Oosterland een ziekenwagen moest krijen. Een nieuwe wagen is volgens Nootebos nooit de be doeling geweest. „Daar is ook nooit apart voor betaald. Wij wer ken met een macrobudget. De wa gen werd ingezet vanuit de posten in Middelburg en Goes. Maar om dat ze daar weer nodig zijn, gaat de wagen terug." Dat geeft geen problemen voor Schouwen-Duiveland, zegt Noote bos. „Je zou denken dat Zierikzee Als de ambulance in Zierikzee zou blijven, zou Bruinisse een rode vlek zijn een logischere basis is dan Ooster land, gezien het bevolkingsaantal, maar wij kijken naar de aanrijtij- den. En vanuit Burgh-Haamstede en Oosterland kunnen we binnen vijftien minuten overal op het ei land zijn. Als de ambulance in Zie rikzee zou blijven, zou Bruinisse een rode vlek zijn. Dat kunnen we ons niet veroorloven." Het Witte Kruis houdt zich in Zeeland keurig aan de tijdsover schrijdingen, aldus Nootebos. „Voor dit jaar hadden we met de zorgverzekeraars afgesproken om in 93 procent van de gevallen op tijd te zijn. We zitten nu op 7,3 procent overschrijding, dus we lig gen op schema. Vorig jaar hadden we nog een maximum van 8,5 pro cent, dat we ook hebben gehaald. Zeven jaar geleden, toen Con nexxion het ambulancevervoer in Zeeland overnam, begonnen we met een maximum van negentien procent. We hebben dus een be hoorlijke slag gemaakt." Vanwege de roulering kan het volgens Nootebos zomaar zijn dat er komend jaar, als het toeristen seizoen weer op gang komt, weer standaard drie ambulances rijden op Schouwen-Duiveland. „Sowie so krijgen we uitbreiding van am bulances. Dat doen we op basis van rapporten van RIVM. Daar voor krijgen we extra geld van zorgverzekeraars." De camera bij de surfspot aan de Grevelingen stond niet op Schouws grondgebied, en dus hoefde de gemeente Schou wen-Duiveland er geen toestem ming voor te geven. Dat antwoord geeft wethouder Wout van den Berg op kritische vragen van de SP, met betrekking tot Brouwerseiland. „Sinds Pasen hangt er één camera bij de surf spot", laat de wethouder via zijn woordvoerder weten, „maar dat is op grond van de gemeente Goe- ree-Overflakkee. Dus daar hebben wij niks over te zeggen." Over de vraag waarom die came ra was toegestaan, terwijl er zo veel procedurele moeite moet wor den gedaan om er eentje bij over- lastplaatsen zoals bij de bushalte in Bruinisse voor elkaar te krijgen, kon de wethouder kort zijn. „De camera van Brouwerseiland is geen cameratoezicht. Die hangt, of hing, er puur voor de project ontwikkelaar om te bepalen hoe veel gebruik er wordt gemaakt van de surfplas. De camera filmt van grote afstand, zonder dat men sen herkenbaar in beeld komen." SP-raadslid Anita de Vos vindt dat de wethouder 'zich er wel heel gemakkelijk vanaf maakt'. „De ca mera is dan wel bevestigd op grondgebied van Goeree, maar au to's van ónze bezoekers en inwo ners zijn wel degelijk duidelijk op film vastgelegd. Ik mag toch op zijn minst verwachten dat het col lege van Schouwen-Duiveland tij dens intercollegiaal overleg met de buurgemeente de privacy en rechten van onze bezoekers en in woners waarborgen." Wie niet toevallig zou weten dat Halloween in aantocht is, zou zich zaterdagavond zijn rotge- schrokken bij een wandelingetje door Brouwershaven. In de gezelligste straatjes doken zomaar levende lijken op. Of zwe vende geesten. Lantaarnpalen wa ren veranderd in spoken. Als ze in Brouwershaven iets or ganiseren, dan doen ze het ook ge lijk goed. Ook al lopen er maar twaalf kindjes mee in de eerste Halloweenoptocht van de avond. Pompoenen werden uitgehold, straten werden versierd met kaars jes en bewoners zaten verkleed buiten met manden vol snoep. Doris van der Bruggen zette voor haar gevel steigers die dien den als decor. Dat had ze ingericht als kerkhof-compleet met griezel- muziek- waarin ze als zombie fi gureerde. „Heerlijk om te doen. En ik ga de gevel schilderen, dus die steigers had ik toch nodig." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD VIRTUELE REIS maandag 24 oktober 2016 Wendy Wagenmakers Zierikzee —John Nootebos, Witte Kruis Wendy Wagenmakers Zierikzee Wendy Wagenmakers Brouwershaven Doris van de Bruggen maakte werk van haar decor, dirk jan gjeltema BRUINISSE Maaltijd met vluchtelingen bij Hulpgroep Bru Hulpgroep Bru ver zorgt woensdag in Bruinisse een geza menlijke maaltijd met vluchtelingen en begeleiders. De maaltijd vindt plaats om 17.30 uur in Ichtus aan het Kerkplein. Vanaf 17.00 uur zijn genodigden wel kom. ledereen die zich betrokken voelt bij het initiatief kan contact zoeken met Hulpgroep Bru. ZIERIKZEE Spreekuur over di gitale problemen Bibliotheek Zierik zee houdt donder dag 27 oktober van 18.00 tot 20.00 uur weer een maande lijks gratis inloop spreekuur. Voor al lerlei vragen over nieuwe media biedt DigiDesk ondersteu ning. DigiDesk is geen cursus of training, maar een open in loop waar de Biblio theek via persoon lijk contact bezoe kers een stapje ver der helpt. Er staat een medewerker van de Bibliotheek Oosterschelde klaar om te helpen met allerlei digitale vragen. Bezoekers kunnen het beste hun eigen apparaat meene men. DigiDesk is gratis toegankelijk, aanmelden is niet nodig. ZIERIKZEE Tussen alle eeuwenoude bewaarselen die het verhaal van Schouwen-Duiveland vertellen, licht ineens een scherm op. Het is de nieuwste gadget in het Stadhuismu seum, waarmee bezoekers een virtuele reis kunnen maken langs overzeese handelsreizen die vanuit Zierikzee werden gemaakt. „En weet je wat het met mooie is", zegt Dick Vis van het museum, „dankzij nieuwe dingen krijg je de oude te zien. Ik denk dat ik hier binnenkort op mijn vrije dag eens lek ker een middagje ga zitten. Mooi spul toch?"DiRK jan gjeltema BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Tonnenmaga- zijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten jeugd Artemis; BRUINISSE Museum Brusea, 14.00-17.00 uur: Openstelling mu seum met demon stratie suddervlees en wafels maken; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leerlingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Gadrabos, 13.30 uur: Padden stoelenexcursie Staatsbosbeheer; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-20.00 uur: Ex positie Gemma van der Sluis; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Mu ziekvereniging Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerk groep CresBeat; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 20.00-22.00 uur: Country Linedance; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: OU; NOORDGOUWE Kuuroord de Schouw, 18.30- 19.45 uur: Yoga; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; Waters noodmuseum, 10.00-17.00 uur: Tentoonstelling bij zondere waterbouw kundige werken; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; ZIERIKZEE FIZI, 20.00 uur: The High Sun; Graven steen, 14.30 uur: Rondleiding door het Gravensteen; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00 -17.00 uur: Beklim ming toren, Exposi tie Phantasm en Ex positie Beeld van een Zeeslag anno 1304; Stadhuismu seum, 13.00-17.00 uur: interactieve mi ni-expositie Handel in Zierikzee; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48