Strandcross valt midden in rustperiode Nancy van de Ven Goede generale voor Harmes in Singelloop Middelburg M 17 Eigenlijk paste de Strandcross niet in haar planning. Nancy van de Ven (18) zit namelijk midden in haar rustperiode. „Maar ja, zo'n mooie thuiswedstrijd wil je niet graag laten schieten, hè." De Vlissingse motorcrossster was er dus gewoon bij, gisteren op het Badstrand van haar woon plaats. En tot haar grote verbazing eindigde ze nog voorin - als acht ste - in de MX 2. Ze was boven dien de tweede Zeeuw, achter Jor- dan-Lee van Maaren. Beiden had den na twee manches 167 punten, maar Van Maaren eindigde voor Van de Ven vanwege zijn betere re sultaat in de tweede heat. „In de afgelopen drie weken heb ik bijna niks gedaan", ver telde de vicewereldkampioe- ne, terwijl ze het zweet van haar voorhoofd veeg de. „Na het WK was het echt even tijd voor wat anders. Eindelijk kon ik eens naar de bio scoop en het strand. En ik had ook wat meer tijd voor m'n vriend." Om toch niet helemaal onvoor bereid in Vlissingen te starten, trainde Van de Ven afgelopen week tweemaal. De ene keer maakte ze wat rondjes op het cir cuit van Berghem, de andere trok ze naar het strand van Duinkerke. „Maar daarmee is het gevoel niet in één keer te rug. Ik moest vandaag nog zoeken naar mijn balans en miste uithoudingsvermo gen. Het ging nog wel, maar niet zoals ik gewend ben." Dat zag ook Rinus, haar broer en trainer. „Vooral in de eerste manche reed ze niet goed", zei hij. „Het was een beetje zoals in Berghem. Daar leek het ook alsof ze voor het eerst op een motor zat. In de tweede man che ging het al beter." Maar de oud-coureur snapte het wel. „Nancy hoeft nu ook niet goed te zijn. Ze mag tot rust ko men. In de tweede week van no vember begint haar seizoen weer. Vanaf dan tot 1 oktober 2017 geeft ze weer alles voor haar sport. Dan moet ze zes a zeven dagen in de week trainen, goed op haar voe ding letten en goed slapen. In de- Ik moest vandaag nog zoeken naar mijn balans en miste uithoudingsvermogen ze vier weken hoeft dat allemaal even niet en dan kun je dus ook niet heel goed zijn. Eigenlijk zou de Strandcross een maand eerder gehouden moeten worden." Over vier weken wil Van de Ven wel weer optimaal geprepa reerd zijn. Dan rijdt de Vlissingse in Scheveningen de Red Buil Knock-Out, een strandcross met liefst 1500 deelnemers. In 2015 ein digde ze daarbij als eerste vrouw en als 57ste overall. „Het is niet dat ik Scheveningen nu veel be langrijker vind dan Vlissingen. Maar de manches duren daar veel langer. Wil ik die uit kunnen rij den, dan móet ik wel serieus gaan trainen." Mogelijk rijdt Van de Ven de Red Bull Knock-Out met een 450CC motor. Ze gaat er in novem ber mee trainen. „Ik ben nu na tuurlijk een 250CC gewend. Ik moet eerst kijken of het met die zwaardere Yamaha gaat lukken. Daarna besluit ik pas wat ik Sche veningen ga doen." Meteen na het startsignaal van Jan Bostelaar ging de turbo erop bij Harmes, die na de eerste ronde al een flinke voorsprong had op de junioren Rens de Ridder en Ser gio Harinck. In het verdere verloop van de ra ce verdween de Middelburger steeds verder uit het zicht van zijn achtervolgers. Na 21 minuten en 28 seconden gingen de handen omhoog voor zijn derde zege. Hij was iets sneller dan vorig jaar en net wat langzamer dan twee jaar geleden. De rustperiode van Harmes na de Kustmarathon was overigens maar relatief: „Ik heb veel op snel heid getraind, want volgende week wil ik onder de 2 uur en 30 minuten lopen in de marathon van Etten Leur", liet hij weten. Wilco Boogaard was inmiddels de junioren gepasseerd en finishte ruim twee minuten na Harmes als tweede. Rens de Ridder eindig de als derde. Hij is niet alleen goed bezig met hardlopen, maar kan ook uitstekend mee in de lan delijke triatlons. Baukje Doedee tekende voor de zege bij de vrouwen. Haar eind tijd was 27.44 minuten. „Ik kan maar twee of drie keer trainen in verband met werk en mijn kinde ren", liet de lerares en oudwielren- ster uit Driewegen weten. Eva Boonman finishte als tweede, voor Amy de Graaf. maandag 24 oktober 2016 Nancy van de Ven was niet al te goed voorbereid, maar kon in de MX 2 met de besten mee. De Vlissingse werd achtste van de 42. Nancy van de Ven Roeland van Vliet Vlissingen Op Facebook liet Erwin Harmes vooraf weten dat hij goed had uitgerust na de Kustmarathon van drie weken geleden. Dat heb ben zijn concurrenten geweten. Met meer dan twee minuten voorsprong pakte Harmes zijn derde zege op rij in de Singel loop. Baukje Doedee was met een half minuutje voorsprong de snelste vrouw. Sjaak Sinke Middelburg Erwin Harmes is in de Middelburgse Singelloop op weg naar de winst. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42