Nabeurt kost Dallinga zege Niels Mesu sprint naar derde plek bij seizoensouverture 16 STRANDCROSS RACEN OP HET BADSTRAND De motorcrosser uit Kapelle stelt zichzelf teleur tijdens de 31ste editie van de Strandcross. In beide heats van de klasse MX 1/3 valt hij. „Ik was te zeer bezig met het goed willen rijden." Na een zenuwslopend duel kwa men de driebanders van Dallin- ga.com in de eredivisie tegen 't Hartje/Van Wanrooy uit Ooster hout met een 4-4-gelijkspel nog goed weg. Treva 1 is ook na de ze vende ronde hekkensluiter in de eerste divisie. Dallinga.com-'t Hartje/Van Wan rooy 4-4: Na drie weken weer eens een thuiswedstrijd voor de driebanders van Dallinga.com en dat werd er niet een voor hartpa tiënten. De spanning was vanaf het begin te snijden. Voor de pauze won Berry Dallin ga een degelijke wedstrijd van Vol kan Cetin, 40-34 in 35 beurten. De hotelhouder werd daarmee misschien wel voor het eerst in zijn carrière de enige die zijn par tij winnend afsloot van het team. „Ik ben weer serieus aan het trai nen geslagen. Ik heb tegen mezelf gezegd, als ik door wil gaan, moet ik ervoor gaan trainen of ik stop ermee. Het werd het eerste en dat betaalde zich vandaag uit." Op de andere tafel vocht Jean Paul de Bruijn een beklemmend duel uit met Frank Martens. Tot 35-29 leek De Bruijn de beste pa pieren te hebben, maar Martens zette met een serie van acht de zaak op scherp. Hij miste zijn laat ste punt op ongelukkige wijze en De Bruijns laatste punt was een mazzelbal. Martens maakte, zwaar ontgoocheld, in de nabeurt gelijk. Na de thee kon Steven van Acker geen greep krijgen op Ad Broeders die zijn beste partij van dit seizoen speelde en winnend af sloot op 36-40 in 26 beurten. Frédéric Caudron en met hem alle fans dachten dat zijn partijze ge binnen was en daarmee team winst, toen hij bij 40-29 door de fi nish ging. Tegenstander Davy van Havere dacht daar anders over en kwam in de nabeurt met een schit terende serie van elf naast Caudron en bezorgde zijn team daarmee een verdiend gelijkspel. Eerste divisie. De Leeuw pakt een tweede zege Het seizoen is inmiddels zeven wedstrijden onderweg en weer viel er geen zege bij te schrijven voor Treva uit Goes. In Sprundel bleek Peter Kies Toptuinen, toch ook geen hoogvlieger, veel te sterk. Met beide kopmannen Gören en Van Hoylandt is het team al geen vogelverschrikker voor de tegenstander, zonder hen zijn de rollen eerder omgekeerd. Het enige lichtpuntje voor de bezoekers vormde Michael Zwa- kenberg die goed spelend Ad Fin mans van tafel veegde, 17-40 in 34 beurten. Ronald van Geyt, Onur Can en invaller Raymond Peeters verloren kansloos en zijn gewoon te licht voor dit niveau. T opteamcompetitie. Zaal Verploegen - 's Lands Welvaren/Reedijk 0-6 en 0-6: Met twee fraaie overwinningen is het Kwadendamse topteam leider ge worden in de eerste divisie. Dan ny Walhout blonk uit met par tijen libre naar 250 punten in 2 en 1 beurt. Peter de Bree deed in het kader weinig voor hem onder. Twee keer 7 beurten was genoeg voor partijen naar 175 punten in het ankerkader 47/2. Ad Koorevaar won twee keer het bandstoten. PAARDENSPORT Schouten is beste in Heinkenszand Het gezicht van Stefan Hage stond gister middag op on weer. De cou reur had zijn Strandcross volledig verprutst, vond hijzelf. „Ik ben erg teleurgesteld in me zelf', zei de 24-jarige Kapellenaar na zijn tweede manche in de MX 1/3, de zwaarste klasse. Hage had zich nog zo verheugd op het evenement in Vlissingen. Hij had zich er goed op geprepa reerd en reed in Frankrijk nog een testwedstrijd. Maar eenmaal Meteen bij de eerste marathon van het seizoen liet Niels Mesu zich zaterdagavond gelden. De 24-jarige Middelburger werd der de op de Jaap Edenbaan in Amster dam. De aanvallend ingestelde rijder van AB Transport Group trok al vroeg ten strijde met elf anderen. Na zo'n 25 van de 125 rondes pakte de kopgroep al een ronde voor sprong op het peloton. Daarna wa ren er nog tal van pogingen van anderen om ook zo'n voordeeltje te pakken, maar zij zagen dat alle maal mislukken. Ook De Haan Westerhoff-kopman Jouke Hooge- op het Badstrand, voor de ogen van duizenden toeschouwers, ging het mis. „In beide manches reed ik op de tweede plaats toen ik onderuit ging. Je kunt echt zeg gen dat ik het vergooid heb", ver telde de Bevelandse KTM-rijder bedremmeld. „Vooral in de twee de manche reed ik slecht. Ik kon m'n ritme niet vinden en maakte de ene na de andere fout." Hoe het kwam, wist hij wel. „Ik wilde te veel", stelde hij. „Ik was te zeer bezig met het goed willen rijden. Ik weet dat ik de snelheid en de mogelijkheden heb om hier in de top drie te rij den, maar dat kwam er niet uit." Hage werd nog wel de beste Zeeuw. Hij vond zichzelf terug veen, die bijgestaan werd door Er- win Mesu, slaagde er niet in om rond te komen. Uiteindelijk moest het peloton na 115 rondes afsprinten; Erwin Mesu was toen al uit de race gestapt. Toen waren er nog elf rijders - er was er eentje uit de kopgroep ge diskwalificeerd - over voor de overwinning. Het tempo lag in de slotfase zeer hoog, maar Niels Me su kon goed volgen. In de sprint keek niemand naar de Walche- naar, omdat hij niet als goede spur ter te boek staat. Toch werd hij derde, achter Arjan Stroetinga en de Italiaan Fabio Francolini. op de zesde plaats van het dag klassement. In de manches ein digde hij als vijfde en achtste. „Maar ja, wat koop ik hiervoor. Ik had veel beter moeten en kun nen rijden." De Bevelander was één van de weinigen die in beide manches - ondanks zijn valpartijen - nog in dezelfde ronde kon blijven als Brian Bogers. Die pas twintigjari ge Eindhovenaar was ongenaak baar. Hij won beide heats met overmacht en dubbelde bijna ie dereen. Dat hij zegevierde, was wel ver wacht. Bogers schreef in 2014 al de 29ste editie van de Strand cross op zijn naam. Sindsdien heeft hij ook nog eens flinke pro gressie geboekt. Recent eindigde de Brabander als zesde in het we reldkampioenschap van de MX 2, de klasse waarin Jeffrey Herlings de titel opeiste. „Die zesde plek was niet ver keerd", zei Bogers. „Mijn start van het seizoen was niet goed en toen heb ik ook nog mijn sleutel been gebroken, waardoor ik er een tijdje uit lag. Maar na die blessure ging het hartstikke goed. Ik ben bijna elke manche in de top tien geëindigd en kwam zelfs twee keer op het po dium." In Vlissingen, waar hij een punt zette achter zijn seizoen, trok hij die goede lijn nog even door. Hij had twee keer kopstart en daarna trok hij vol de gashen del op. Behendig slalomde hij langs de achterblijvers. Eén keer maakte hij een slippertje en toen stak Lars van Berkel hem voorbij, maar een ronde later had Brian Bogers al orde op zaken gesteld. DZK bekert ronde verder -/wANOCROSS VU SS/ ort Vereniging de U k Brian Bogers had zin om zijn seizoen op superieure wijze af te sluiten: hij heerste in beide manches van de MX 1/3. foto lex de meester MARATHONSCHAATSEN maandag 24 oktober 2016 Stefan Hage vraagt te veel van zichzelf Joop van den Oudenhoven Sluiskil Eredivisie. DAMMEN Johnny de Leeuw heeft zaterdag ook zijn tweede partij in het Zeeuws damkampioenschap ge wonnen. De Goesenaar zag te gen Jan Flikweert zijn voordeel langzaam groeien. Hij ontketen de een sterke aanval over rechts, haalde een dam en won moeite loos. Hans van Akkeren, Kees Rijk en Jos de Wild hebben in de tussenstand één punt achter stand op de koploper. Arjo Kouse maker, eveneens een belangrijke concurrent van De Leeuw, begon het toernooi met een zege. In de promotieklasse zijn er na de tweede ronde drie koplopers: Blaas, Grim en Van 't Padje. Peter Kies Toptuinen - Treva 6-2: De driebanders van Dallin- ga.com hebben in de eredivisie in acht wedstrijden elf punten behaald. Daarmee draait de Zeeuws-Vlaamse formatie in de bovenste regionen mee. Een plaats bij de eerste drie is nodig om uiteindelijk een gooi naar de landstitel te mogen doen. In de tweedaagse dressuurwed- strijd van de Vlaandertse Ruiters was Evelien Schouten in de klasse Z de beste. De amazone uit Wemel- dinge liep in manege Vermue in Heinkenszand met de ruin Don Dila- no in beide proeven met respectie velijk 64,70 en 63,23 procent naar overwinning. Anneke Phernambucq uit Kwadendamme eiste met de merrie Celrite tweemaal de zege op (65,58 en 65,00). Met twee fraai ge reden proeven stal de pas dertienja rige Denise van de Guchte bij haar debuut bij de paarden de show in L2. De puber uit Waarde liep met Uwendy naar twee zeges. Samant- ha Miltenburg won de klasse M. Roeland van Vliet Vlissingen WATERPOLO De waterpoloërs van DZK won nen in de tweede ronde van de bondsbeker met 6-8 bij D'elft, dat een klasse lager speelt. Hal verwege leek er met een 7-2-voorsprong geen vuiltje aan de lucht. Maar D'elft kwam terug in de wedstrijd tot 4-7 aan het ein de van derde periode en in de laatste periode zelfs tot 6-7. Kort voor tijd kreeg DZK een man- meersituatie en daarin scoorden de Vlissingers 6-8. Het was de nekslag voor D'elft. Scores DZK: Wouter Stap 3, Sj- akko Bekkers 2, Martijn Mechiel- sen, Jasper Rouwendal en Pedro Mol allen 1. matisch. besturingen ïelbouwmiddelburg.nl Powered by

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41