Bestuur van Hoek mijdt bestuurskamer Kapelle verrast tegen Kloetinge van fouten Bruse Boys II 13 ARNEMUIDEN De man die bij W Arnemui den de teksten in het programmaboekje ver zorgt, was er afgelopen week eens goed voor gaan zitten. Met 'Sportvrienden. Hartelijk welkom bij de bekerwedstrijd Arnemuiden- HSV Hoek, een duel uit de 2e ronde', begon het nog netjes. Daarna werden de bezoekers voor schut gezet met scherpe teksten. Een greep uit het voorwoord: 'Al meer dan 3 decennia is Hoek top van Zeeland. Belang rijkste reden van dat succes zijn de financi ën. Door veel sponsors is men in staat en be reid spelers van andere clubs te benaderen en aan te trekken. Men heeft dat goed voor elkaar al is de room er wel af de laatste ja ren. In de huidige hoofdklasse zijn er nauwelijks nog teams van enige naam te be speuren'. Om te vervolgen met: 'Zelf spelers opleiden, daar moet men bij de HSV Hoek niet voor zijn. Dat doen andere lagere clubs wel. Zo werkt dat op dat nivo!' Om in het vervolg van de tekst ook nog een paar steekjes uit te delen. Art van der Staal, voorzitter van Hoek, las het voorwoord pas kort voor het bekerduel. Tijdens de rust besloot het bestuur van de club om niet meer naar de bestuurskamer van Arnemuiden te gaan. „Zo ga je niet met een bezoekende club om", zei Van der Staal. „We halen zelf wel even onze koffie." „Ik denk dat Kapelle terecht ge wonnen heeft", vond Kloetinge- assistent Jordan van Langevelde. „Wij waren misschien wel de bete re ploeg, maar het was niet goed genoeg. Dat strafte Kapelle goed af." Remco van Tiggele bracht Kloe tinge voor rust aan de leiding en Wouter Duvekot maakte er in de tweede helft 0-2 van. Tom Wuyts schoot in de 84ste minuut een penalty op de paal en Wout Vink benutte een minuut later wel een strafschop (1-2). „Dan ruiken zij natuurlijk bloed", zei Van Langevelde. „Ka pelle speelde naar zijn kunnen, maar was in de hele wedstrijd ei genlijk weinig gevaarlijk. Na de aansluitingstreffer zetten ze nog een paar minuten flink aan." Het Kapelse slotoffensief lever de uiteindelijk de 2-2 van Souli man Abali op. Een verre bal werd doorgekopt en de Kapelle-aanval- ler schoof de bal onder Kloetin- ge-goalie Thom Eversdijk door. Door de gelijke stand moesten strafschoppen de beslissing breng en. Kapelle bleek het koelbloe- digst en bekert dus door. Wij waren misschien wei de betere ploeg, maar het was niet goed genoeg In de elfde minuut van de twee de helft nam RCS de leiding. Op aangeven van Janisse scoorde Tho- De beleving was er bij ons vanaf de eerste minuut en je groeit in zo'n duel mas de Rijke de 2-1. Negen minu ten later leidde een snelle omscha keling aan RCS-zijde tot de 3-1 van Lars van Rosevelt. „Ik schoot hem lekker binnen", vond de 18-ja- rige speler. Mourad Azzanagui toonde zich daarna te onzelfzuch tig. In plaats van zelf uit te halen bood hij Carlo van Rijswijk een niet te missen kans. Scheidsrech ter Elderson, die niet zijn allerbes te wedstrijd floot en Bruse Boys twee strafschoppen had kunnen toekennen én een flinke charge op Mats Willemse over het hoofd zag, keurde de treffer terecht af. Bruse Boys kwam via Tom Blom- aard in de 81e minuut nog wel te rug tot 3-2, maar kon een surprise niet meer voorkomen. Het was juist RCS dat nog een uitgelezen kans kreeg op de 4-2. Doelman Julian Vane stopte in de 83e mi nuut de zwak ingeschoten - en overigens gemakkelijk gegeven - strafschop van Joey Katzenbauer. Bruse Boys-trainer Marco Groene- veld baalde na afloop: „Ik vond het allemaal wat te passief. We ga ven nauwelijks druk. RCS heeft een goed elftal, maar wij moeten het hier gewoon veel beter doen." RCS-Bruse Boys 3-2 (1-1). 22. Tom my Pronk 0-1, 44. Sven van Rose velt (strafschop) 1-1, 56. Thomas de Rijke 2-1,65. Lars van Rosevelt 3-1, 81. Tom Blomaard 3-2. Scheidsrech ter: N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Marlo Janisse en Joey Kat zenbauer (beiden RCS), Johan Vroegindeweij, Marco Ketting en Mi chel Maaskant (allen Bruse Boys). maandag 24 oktober 2016 Arnemuiden buigen Voor zaterdag-eersteklasser Kloetinge zit het avontuur in het districtsbekertoernooi erop. De ploeg van trainer Arie van der Zouwen gaf tegen zaterdag-der deklasser Kapelle een 2-0-voor- sprong in de slotfase weg (2-2) en verloor na strafschoppen. Daniel Vervelde Kapelle —Jordan van Langevelde Bruse Boys-aanvoerder Johan Vroegindeweij (paars shirt) pro beert de bal op het middenveld te veroveren, fotoizaakverkeste —John Bentschap Knook, RCS Hoek-aanvaller Sascha Beshliaha (rechts) gaat onderuit in een duel met Jannick Schroevers van Arnemuiden. De Belg werd samen met Douwe Zeegers in de rust gewisseld door trainer Jannes Tant. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38