voor de vijfde keer in de toptien 9 Austin uit met motorproblemen Recordtijd en WK-kwalificatie voor Jesse Puts schuld: „Niet handig van me. Maar wel wat minder erg als je de finish niet haalt." Hij valt name lijk uit als de motor opspeelt. „Ik hoorde ineens een hard, onge woon geluid. Ik weet nog niet pre cies wat." Vleugel Balen dus. „De snelheid was na melijk goed, nadat we bij de eer ste stop minder vleugel zetten. Op het eind hadden we mis schien nog kunnen aanvallen." Door de moderne techniek heeft de moderne gladiator zijn kun sten niet kunnen tonen. Hoe de moderne regels hem in zijn arena beïnvloeden, moet een volgende keer uitwijzen. Zondag mis schien al, in Mexico. Verstappen heeft er vertrouwen in. „Ik denk dat het er daar positief voor ons uitziet." kop toen hij in de negende ronde hard ten val kwam. De Spanjaard belandde naast de baan in het gra vel en moest opgeven. Hij gaf een lonkende overwinning uit han den. Zelfverzekerd „Ik ben heel blij voor mijn team en voelde me zelfverzekerd. Zelfs als Mare de race had uitgereden, had ik kunnen winnen", zei Crut- chlow na afloop. Voor de dertigja rige Brit is het zijn tweede zege van het seizoen. In augustus eiste hij nog verrassend de overwin ning op in de Grand Prix van Tsjechië. Crutchlow is de eerste Brit ooit die in Australië weet te winnen. Li Jie op EK niet verder dan brons Chicago Cubs in World Series Rossi reed vlak achter Crutchlow en probeerde hem meermaals in te halen. De Brit liet zich niet gek maken en kwam als eer ste over de finish. Rossi kwam 4,218 seconden later over de meet. De Spaanse coureur Mare Marquez (Honda), die al zeker is van de wereldtitel, begon gis teren vanaf pole. Hij reed aan Het was vanaf het begin al een vreemde wedstrijd maandag 24 oktober 2016 ZWEMMEN Jesse Puts heeft op het ISF in het Duitse Aken het Neder lands record op de 50 meter vrije slag uit de boeken ge zwommen. Puts noteerde met 21,17 de beste tijd in het 25-me- terbad en was daarmee snel ler dan Johan Kenkhuis, die op het EK kortebaanzwemmen in 2005 in Triest 21,41 noteerde en daarmee brons haalde. Voor de 22-jarige Puts bete kende de toptijd op het 'Inter nationales Schwimmfestival' niet alleen de verbetering van het oude record, maar ook dat hij zich heeft geplaatst voor het WK kortebaanzwemmen begin december in Windsor (Canada). haalt streep niet ■4 Max Verstappen voor Sebastian Vettel, als het nog goed gaat met zijn auto. En in gesprek met de teamleiding na zijn uitvallen, foto's getty images, ap De auto van Max Verstappen begaf het in Austin na 30 van in totaal 56 ronden. Hij scoorde dus geen punten. Lewis Hamilton won de race in de VS, voor teamgenoot Nico Rosberg. TAFELTENNIS De Nederlandse tafeltennis ster Li Jie is gisteren in de hal ve finales gestrand bij de Euro pese kampioenschappen in Boedapest. Hu Melek uit Tur kije was veel sterker dan Li en gunde de van oorsprong Chinese geen enkele set: 11-5, 11-3,11-3,11-6. Li moet daarom genoegen nemen met het brons. Op de vorige EK pakte ze nog een zilveren medaille. De Nederlandse zat niet goed in de wedstrijd en had geen antwoord op de krachtige bal len van de Turkse. Van de voor gaande drie duels tussen Li en Hu won de Nederlandse er slechts één. Dat was in 2011 op het Sloveens Open. HONKBAL Chicago Cubs heeft een histo rische finaleplaats in de Ameri kaanse honkbalcompetitie bemachtigd. De ploeg uit de staat Illinois versloeg zaterdag Los Angeles Dodgers, de for matie van de Nederlandse wer per Kenley Jansen: 5-0. De Cubs brachten de eindstand in de best-of-seven daarmee op 4-2 en plaatsten zich voor het eerst sinds 1945 voor de World Series. Cleveland In dians is de opponent. Zowel de Cubs als de Indians schre ven de World Series twee keer op hun naam. De Chicago Cubs wonnen voor het laatst in 1908, de Indians wachten sinds 1948 op de titel. QBo Bendsneyder FOTO GETTY IMAGES - Bo Bendsneyder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34