dat we ver kunnen komen' 'Trainen op veel, maar niet specifiek op het stiften' 3 twiste topclub gaan leven en den ken, ook over een wat langere perio de, dan moet de wedstrijd tegen Ajax veel meer een 'normale topper' worden, en minder de hysterische, tot immense hoogte opgepompte Wedstrijd van het Jaar. Niet zozeer bij het publiek, wél op de werkvloer, en zeker in de kleedkamer. Paniek Feyenoord is agressiever en dominan ter dan de bleke Amsterdammers. Het voetbalt niet flitsend, maar het krijgt wel drie serieuze kansen en geeft amper iets weg. Wat de gemis te kansen gemeen hebben: onrust en een vleugje paniek. Basacikoglu, Eric Botteghin en ook Kuyt zelf, ze schie ten veel te wild. Een heel klein beetje doet de wed strijd denken aan die van 2014. Toen was het nog extremer, met een veel sterker Feyenoord, dat de ene na de andere opgelegde kans miste, en liefst drie keer de lat raakte. Één zon dagsschot van Ricardo van Rhijn vloog er toen zomaar in. Ajax won. Zover komt het nu niet, bovenal omdat Feyenoord blijft geloven in een resultaat. Het is geen toeval dat juist Kuyt voor de gelijkmaker zorgt. De voetballer die als geen ander weet dat één moment genoeg is. „Toen die voorzet kwam, gaf ik alles wat ik had." Meteen daarna doet het publiek on geveer hetzelfde. Het brult en juicht als een waanzinnige, zo hartstochte lijk dat je het gevoel krijgt dat de tri bunes het gaan begeven. Altijd fasci nerend: na een doelpunt van Feye noord tegen Ajax even naar de me nigte kijken, die bijkans over elkaar heen kukelt van blijdschap. Maar vijf minuten later is daar toch het gevoel van ontnuchtering bij het thuispubliek. Feyenoord blijft fier koploper, het heeft verre van ge faald, en veerkracht getoond boven dien. Maar ook nu blijkt een overwin ning op Ajax een brug te ver. „Ik zit hier met een dubbel gevoel", zegt Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst. Dat hadden we de laat ste jaren vaker gehoord. Het antwoord na negentig minu ten: ja. Oké, niet qua uitslag. Maar het veldspel? Feyenoord maakte lang de dienst uit, miste voor de pauze een handvol kan sen, waar die van Bilal Basicikog- Ajax heeft helemaal niets afgepakt van ons zelfvertrouwen lu en Eric Botteghin gerust tot de absolute buitencategorie mogen worden gerekend. „Nee, Ajax heeft helemaal niets afgepakt van ons zelfvertrou wen", zei Botteghin. „Nog geen procent. Sterker nog, dit is voor ons het bewijs dat we echt ver kunnen komen. Het zegt volgens mij alles dat na afloop iedereen teleurgesteld in de kleedkamer zat. We waren ook niet meer ge wend om niet te winnen." Overtuigend Bij Ajax hadden ze gehoopt dat ze de zee aan ruimte achter Dirk Kuyt konden benutten om lekker te combineren. Dat viel tegen. Een korte sterke fase in de eerste helft en een periode in de twee de helft, na de 0-1. Dat was het wel. Feyenoord bleef drukken. Eerst overtuigend jagend op de openingstreffer, later wanhopig zoekend naar de gelijkmaker. Ook Ajax was niet tevreden. „We speelden niet zoals we kun nen", vond Kasper Dolberg, die zelf wel fraai had gescoord. „We hadden niet vaak de bal en dat ben ik niet gewend. Uiteindelijk valt een gelijkspel toch tegen, om dat die tegentreffer zo laat valt." Feyenoord koestert in elk geval nog de voorsprong op de rang lijst, die niet groter werd, maar dus ook niet kleiner. „De stand geeft de verhoudingen wel eer lijk weer", vindt Botteghin. „Vijf punten voorsprong op Ajax, ze ven op PSV, zo is het ook ge woon. Feyenoord heeft de pun ten nooit gestolen. Oké, tegen NEC sloegen we in de slotfase toe en nu weer. Maar dat dwingt dit elftal gewoon af." Karim El Ahmadi raakt niet in paniek van het eerste punten verlies in het eredivisieseizoen van Feyenoord. „Op de ranglijst is alleen PSV daardoor iets dich terbij gekomen", zegt de mid denvelder, die prachtige duels uitvocht met Hakim Ziyech. „We moeten die vijf punten voorsprong koesteren en nu weer wedstrijden gaan win nen." Tegenstander Kasper Dolberg speelde een zwakke eerste helft, maar de Deen liet na rust meerdere keren zijn pure klasse zien. Hij zorgde bovendien voor de fraaie 0-1. „Ik had al in mijn hoofd om die bal te stiften", zei de spits van Ajax. „Eerlijk ge zegd kreeg ik de bal met een beetje geluk mee, maar daarna zag ik die keeper snel komen. Dan is stiften het beste dat je kunt doen. Geleerd van assis tent-trainer Dennis Bergkamp? We trainen op heel veel, maar eigenlijk niet specifiek op het stiften." Dirk Kuyt zorgde voor de gelijk maker. „Maar de 1-1 is geen felicitatie waard. Deze club verdient gewoon weer eens te winnen van Ajax", zegt Kuyt. „Die kans hebben we helaas laten liggen." maandag 24 oktober 2016 is nog een brug te ver Eric Botteghin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28