Tango in de kerkbanken Zeeland heeft te weinig personeel ambulances N 19 Moeder begint donatiepagina omdat zorgverzekeraar weigert Ik heb een mooie brief geschreven. Ik dacht echt, wie dit leest, kan geen nee zeggen Anja van Cadsand uit Zaamslag slaakt noodkreet op Facebook omdat zorgverzekeraar apparaat voor gehandicapte zoon niet vergoedt. verzekeraar wilde het 15.000 euro kostende apparaat niet vergoeden. De werkzaamheid van de Inno- walk is nog niet wetenschappelijk aangetoond en het is niet aan te to nen dat Björn er door beter wordt. Verbetering zit er voor Björn ook niet in. Het enige dat Anja van Cadsand kan, is verslechte ring voorkomen door hem zijn lichaam door oefening ontspan ning te geven. „Zelfs de mevrouw van de zorgverzekering die is ko men kijken, zei dat dit apparaat ei genlijk ideaal was. Maar ja, nog niet wetenschappelijk aange toond." Moeder Van Cadsand besloot het hogerop te zoeken en legde het voor aan de klachtencommis sie. „Ik heb een mooie brief ge schreven met heel veel argumen ten. Ik dacht echt, wie dit leest, kan geen nee zeggen." Dat bleek toch te kunnen. Een gang naar de ombudsman, rechts bijstand, het mocht allemaal niet te baten. Anderhalve week gele den was haar allerlaatste offensief ook niet gelukt. Afgelopen donder dag besloot ze haar verhaal op in ternet te doen en een donatiepagi na te starten. „Björn is pas ernstig ziek geweest en toen merkte ik ook hoeveel steun we van familie en vrienden kregen." Ook nu regent het reacties op de Facebookpagina Laat Björn Be wegen. Daar en op Dream or Do nate probeert ze nu het geld bij een te krijgen voor de Innowalk. walk chamelijk als verstandelijk gehan dicapt. Hij is zwaar spastisch en zal zijn leven lang van een rolstoel afhankelijk zijn. Vorig jaar kwam er in huize Van Cadsand op proef de Innowalk. Het apparaat recht Bjorns hou ding en zet hem in beweging door een soort staande fïetshouding. Na vijf weken uitproberen conclu deerde zowel de fysiotherapeut als de ergotherapeut dat Björn Moeder van vier kin deren, van wie een meervoudig gehan dicapt, als verpleeg kundige infectie- ziektebestrijding werkzaam bij de GGD en daarnaast een fruitteelt- bedrijf. „Och, je blijft ermee van de straat hè?" Ondanks alles vond ze nog de tijd om een papieren strijd te voeren met de zorgverze keraar. Ze moet wel. Haar zoon Björn (11) is zowel li- meetbaar baat had bij de machine. „Al na een dag of vier, vijf merkte ik dat Björn veel meer ontspan nen was. Alerter en vrolijker ook. Van beweging voelt iedereen zich beter", zegt Anja. Echter, de zorg- KLOOSTERZANDE Het aller eerste concert in de Hof te Zande- kerk viel in september in het wa ter. Het openluchtoptreden van de harmonie kon vanwege het slechte weer niet doorgaan. Harpiste/zangeres jopie Jon kers en Rein de Vos op bando neon waren zaterdagavond dus feitelijk de eerste in de reeks op tredens in de Hof te Zandekerk in Kloosterzande. Een kleine der tig bezoekers luisterden naar de Zuid-Amerikaanse muziek. May Evers van de stichting De Kerk in Klooster had op een volle kerk gehoopt. Hij veronderstelde een effect van de optredens in de ba siliek in Hulst. Er zijn te weinig gespecialiseerde verpleegkundigen om alle ambu lances in Zeeland altijd te kunnen bemannen. Het komt volgens het Witte Kruis voor dat huisartsen inspringen. De Zeeuwse ambulances komen drie man tekort. De ziekenwagens in Zeeuws-Vlaanderen, die vallen onder Zorgsaam, zit één fte onder de formatie. Volgens John Nootebos van het Witte Kruis komt het tekort door dat Zeeland extra capaciteit heeft gekregen. „Maar ook doordat zie kenhuizen de laatste jaren te wei nig gespecialiseerde verpleegkun digen hebben opgeleid." Tot gevaarlijke situaties leidt dat volgens Nootebos vooralsnog niet. „Al komt het wel voor dat ambu lances vanwege de onderbeman ning ergens niet op tijd zijn. Daar om huren we verpleegkundigen in via uitzendbureaus en vragen we de huisartsenposten en opge leide vrijwilligers om assistentie." Niet iedere verpleegkundige kan zomaar op een ambulance rij den. „Je moet heel zelfstandig wer ken en op basis van protocol, zon der dat er een arts bij is, beslissin gen nemen. We hebben er net twee aangenomen, maar die moe ten we dus eerst nog opleiden." maandag 24 oktober 2016 Zelf geld inzamelen als argumenten niet helpen Anja van Cadsand, moeder Björn www.dreamordonate.nl/ 8091-laat-bjorn-bewegen-inno- Moeder Anja van Cadsand wil geld bijeenbrengen om voor haar zoon Björn een Innowalk aan te schaffen. Met de Innowalk wordt Björn in beweging gezet. „En van beweging voelt iedereen zich beter", zegt ze. fotocamileschelstraete Guido van der Heijden Zaamslag Harpiste/zangeres Jopie Jonkers en Rein de Vos op bando neon in de Hof te Zandekerk in Kloosterzande. foto peter nicolai Wendy Wagenmakers Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18