Ruim acht mille met Oe T ooier, Oe Mooier Brand schuur Koudekerke is vermoedelijk aangestoken u 18 WALC Zo'n bedrag ophalen is alleen mogelijk door de sociale verbondenheid in Westkapelle De voetballers van het eerste van de Noormannen ontbeten za terdagochtend samen in Kasteel van Batavia in Westkapelle. Ze de den dat om de teamspirit te ver sterken maar ook om geld te done ren aan 'Oe Tooier Oe Mooier'. Want ze moesten wel betalen voor de croissants, de koffie, de jus de orange en de eieren met spek. Maar dat hebben ze er graag voor over, aldus keeper Niels van Alphen en rechtsback Jacco Cijsouw. „Want het is voor het goede doel. Vorig jaar hebben we ook als team hier ontbeten." Een keer per jaar komt een groot deel van Westkapelle in ac tie voor het goede doel. Dan veran dert Kasteel van Batavia tot een heus actiecentrum en vinden daar allerlei activiteiten plaats waar mee geld wordt opgehaald, van een bingo tot en met cocktails ma ken. Dit jaar gaat de opbrengst KOUDEKERKE Vermoedelijk aan gestoken. Die conclusie trok de po litie zaterdag na onderzoek naar de brand die vrijdagavond uitbrak in een schuur aan de Galgeweg bij Koudekerke. De technische recher che deed onderzoek op het ter rein. Volgens een woordvoerder van de politie is kortsluiting of een andere technische oorzaak vrijwel uitgesloten. „Daarom zijn we tot de conclusie gekomen dat er hoogstwaarschijnlijk sprake is van brandstichting." Tijdens het onderzoek bleken er nog smeulen de resten te zijn. Die zijn daarop geblust. De eigenaar heeft aangifte gedaan van brandstichting. naar de Stichting Ambulancewens en Serious Request Koudekerke. Jordy Conté en Jeroen Huibregtse draaiden zaterdag vanaf 06.00 uur plaatjes en gingen door tot 02.00 uur. Is niet zo'n probleem hoor, verzekerde de laatste. „Ik vind het leuk om te doen en we wisselen el kaar wel af." Jaqueline Joosse en Saskia Dron kers stonden zaterdagochtend met z'n tweeën smouters te bakken, een plaatselijke lekkernij. Vorig jaar verkochten ze er zo'n vijfhon derd. En dit jaar hoopten ze weer zo'n aantal te kunnen verkopen. En natuurlijk ook zoveel mogelijk wafels. „Die worden door anderen gebakken", vertelt Jaqueline als er weer een hele stapel wordt aange voerd. Peter Cijsouw, vrijwilliger bij de Stichting Ambulancewerk, is heel blij dat er dit jaar voor zijn or ganisatie en voor Serious Request is gekozen om te ondersteunen. In totaal is er ruim achtduizend euro opgehaald. Hij geeft aan dat dat al leen mogelijk is door de sociale verbondenheid in Westkapelle. „Want het is toch heel bijzonder dat zoveel geld in een dag bij el kaar wordt gehaald met wat socia le activiteiten en wat jolijt." Cijsouw vertelt dat de Stichting Ambulancewerk zes auto's heeft en dat er per jaar zo'n 1800 laatste wensen worden vervuld van men sen die terminaal ziek zijn. „Van een bezoek aan het eigen huis tot en met Feijenoord-Ajax." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD ETEN, DRINKEN EN MUZIEK maandag 24 oktober 2016 Saskia Dronkers (links) en Jacqueline Joosse maken smouters. foto lex de meester Emile Calon WESTKAPELLE OOSTKAPELLE Excursie Staats bosbeheer Staatsbosbeheer houdt een excursie naar eendenkooi Slikkebosch op don derdag 27 oktober in Oostkapelle. De eendenkooi is in de herfst het do mein van zwammen en paddenstoelen, ijsvogels en eenden. Belangstellenden kunnen samen met een gids de kooi. Het bezoek duurt anderhalf uur en be gint om 15.00 uur bij de hekken van Slik kebosch aan de Vroonweg in Oost kapelle. De kosten bedra gen 5.00 euro voor volwassenen, kinde ren betalen 2,50 eu ro. Aanmelden kan bij boswachter Ka- rel Leeftink via k.leeftink@ staats- bosbeheer.nl MIDDELBURG Activiteiten jeugd Middelburg in Bewe ging, Stichting Wel zijn Middelburg, Kin deropvang Walche ren en kindcentrum Koozie bieden tot en met vrijdag 28 ok tober diverse activi teiten aan voor de jeugd in Middelburg. De Middelburgse jeugd kan een actie ve en creatieve herfstvakantie tege moet gaan met on der meer een korf- balinstuif bij KV TOP, koek versie ren met ouderen van 't Gasthuis, por selein beschilderen en diverse sport- en spelactiviteiten. VLISSINGEN Poëzie workshop In Ter Reede in Vlis- singen wordt op dinsdagmiddag 1 no vember een work shop poëzie gehou den voor 55-plus- sers. Informatie en aanmelden bij de do cent Ans Leek 0118 641767. HEINKENSZAND 'Een feest mie vee muziek, vretuh en zu- puh.' Mede aangetrokken door die slogan trokken veel men sen afgelopen zaterdag naar de Schouwersweg in Heinkens- zand voor het nieuwe tentfeest Slik! De tent stond gezellig vol toen het nieuwe Surrender laat op de avond de pannen van het dak speelde (foto), foto johan van der heijden ARNEMUIDEN Sporthal de Blikken, Pereboomweie 2, 10.00-12.00 uur- Korfbalinstuif voor kinderen uit groep 1 t/m 4; 14.00-16.00 uur - Korfbalinstuif voor kinderen uit groep 5 t/m 8 MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30- 17.00 uur - Senio- rensoos met o.a. sjoelen en gezel schapsspellen MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Kaasboerde rij Schellach, 10.00 uur - Boerderijbele ving voor kinderen; Meiveldpad 55, 10.00-17.00 uur- Herfstknutselen op de kinderboerderij; Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur- Vertoning 'Pettson en Findus' en 'Bollie en Billie'; Kruitmolen- laan 70,13.30-16.00 uur - Sport- en Spel- middag in kader van Fonteinweek met di verse workshops VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren; Museum Veere, 10.00-17.00 uur-Tentoonstel ling 'Drie generaties fotografen' VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Sport weg 2,10.00-12.30 en 18.00-19.00 uur - Zwem4Daagse in het Vrijburgbad; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00- 17.00 uur-Exposi tie collagekunste naar Morcky De smeulende resten worden nagblust. foto frans bosscha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17