14 SI- LUISTERT RADIO Haar befaamde spekkoek krijgt een ereplaats in haar bakboek. Annemarie Pronk (38) won 'Heel Holland Bakt'. Nu wil ze een eigen bed&breakfast beginnen. „Ja, daar zal wel een appeltaartje staan." Vincent Nederland (NL in dancejargon) is leading in dan ce, wij zijn de dancebakermat. Hardwell, Mar tin Garrix, Tiësto, Armin van Buuren.U vindt ze nog niet in de 'Radio 5 Evergreen Top 1000', maar dat komt nog wel, over een jaar of twintig. Die top rooo is nu nog het domein van Wim Sonneveld, The Eagles, Boudewijn de Groot, The Moody Blues, dat slag, maar de NL-se dj's rammelen aan de poorten. Ik bedoel hier uiteraard niet de radio-dj's, dat zijn de dee jays, nee, ik bedoel de dance-dj's, de jongens die muziek aan elkaar lijmen en recyclen. Ze maken een lange flow waarop je de hele avond en nacht kunt dancen. 538 Dance Radio, spreek uit Five Three Eight Dens Reediejoohh. Afrojack, ook een wereldbe roemde NL-se dj, lanceerde de worldwide te ontvangen internetzender vrijdag vanuit het College Hotel in Amsterdam. 'Het nieuwste en jongste danceradiostation van Nederland en de rest van de wereld', roept de website. Cool, meteen luisteren. The Top Fi ve Three Eight, het lijkt wel of ik daar Wessel van Diepen hoor. Wessel van Diepen, is die niet... Jazeker, dat is-ie, uit 1966, wordt volgen de maand 50. Hey man, daar ga je, met je fok king jongste danceradiostation. Ah, geeft niks bro, bij BNN werken ook mensen die ouder zijn dan hun Omroep MAX-collegaatjes. Je bent gewoon zo jong als je je voelt weet je, Wessel weet net zo goed als ik dat 50 het nieu we 30 is. Maar nou zit ik te luisteren naar die Top Five Three Eight, hoor ik dus allemaal platen die ik ook op NPO Radio 2 en 3 hoor. Major Lazer Feat. Justin Bieber, The Chainsmokers, Lost Fre quencies, Rihanna, what's new? hoop dat ze dan een keer een nachtje Hardwell doen, een avondje Armin van Buuren, dan kan ik ook eens horen hoe dat klinkt. Beter dan dit hoop ik, dit is gewoon radio die we al jaren ken nen. Kom maar op met die futurehouse, die tech, die progressive, die tropicalhouse en die cross overs die jullie beloven. Quote van de dag 'Wacht, ik ga niet weg. Ik blijf, want ik vind het gezellig' Kassa voor Adele Matras houdt Ozzy in de gaten 7, 9 en 12 jaar), al een paar maanden met zich meedroeg. „Ik ben blij dat we nu onze mond niet meer hoeven te houden", reageerde ze. „Mijn gezin was bij de finale, mijn dochters moes ten steeds op hun tong bijten. Jouw moeder heeft zeker gewonnen, hè? We hadden ze verteld dat ze maar moes ten zeggen dat ze het niet wisten." De tijd tussen opnames en uitzen ding had ook een voordeel: Annemarie kon langs gaan bij oud-winnaars om zich voor te bereiden. „Ik ben bij Rut- ger en Sarena op bezoek gegaan. 'Blok keer vanwege alle reacties en inter views de hele maandag na de uitzen ding in je agenda', raadde Sarena aan. En ze adviseerde me ook alleen dingen te doen die ik zelf wil." Dit jaar staat voor de winnares in het teken van keuzes. „Ik was leiding gevende bij het Leger des Heils, maar ik ben meer een doener. Daarnaast hebben mijn man en ik besloten van de garage naast ons huis een bed&breakfast te maken. Hoewel ik niet weet of we tijd hebben om gasten elke dag van ontbijt te voorzien. Ik ben het nu aan mijn stand verplicht om er Ik heb de komende weken vrij om aan het bakboek te werken in elk geval een appeltaartje neer te zetten." En, net als haar voorgangers Rutger, Menno en Sarena, maakt Annemarie een bakboek met haar beste recepten. „Ik heb de komende weken vrij om daaraan te werken. Ik wil graag mijn passie en enthousiasme overbrengen." Een bekende Nederlander voelt An nemarie zich nog niet. „Hier in Den Haag kan ik nog gewoon naar de super markt. Ik weet dat deelnemers die in een dorp wonen wel overal worden herkend." Wat wil je, met een weke lijks optreden in het best bekeken pro gramma van de week. Een programma dat Annemarie zelf dus niet live op te levisie bekijkt. „Waarom we geen tv hebben? Nou ja, vijftien jaar geleden zijn Michiel en ik allebei vanuit huis getrouwd. We hadden geen tv en het was ook geen prioriteit. We hebben het maar zo gelaten. Op internet bekij ken we de uitzendingen, behalve de eerste." Lachend: „Toen liep het hele maal vast en heeft de telefoon van mijn broer ons gered." Zoet genot voor de tv-ploeg Ze was de beste kandidate in een programma waar elke week 2 tot 3 miljoen mensen naar keken, maar Annemarie Pronk heeft thuis in Den Haag geen televisie. Dat heeft niets te maken met het geloof, maar daarover straks meer. Met haar gewonnen technische op dracht en haar spektakelstuk (een zand kasteel) maakte Annemarie goed wat in het begin van de finale nog misging. Door spanning en tijdnood kon ze haar bolgebakjes niet afwerken zoals ze had gewild. Het schoonheidsfoutje - de smaak was wel goed - werd haar verge ven. En daarmee was zelfs medefinalist Guido het eens: „Toen André haar naam noemde, dacht ik: zo moet het zijn." Annemarie maakte zich in de finale vooral zorgen over de Australische Fran cis. „Zij heeft een mooi verhaal, ik dacht dat zij daarom wel zou winnen. Want wie ben ik nou eigenlijk?" Antwoord: de beste bakker van allemaal. Annema rie was het meest gekroond tot meester bakker, blonk herhaaldelijk uit op alle bakfronten en daarmee was de keuze van de jury duidelijk. Het was een ge heim dat Annema- rie, moeder van vier dochters (1, maandag 24 oktober 2016 Vanaf vrijdag kun je zelfs 24/7 dancen, op Volgende week nog maar eens luisteren, ik Reageren: vincent@persgroep.nl Rapper Lil' Kleine kreeg opnieuw bier over zich heen tijdens een optreden. Liep hij eerder van het podium, dit maal liet hij de werper de zaal uit zetten. CONCERTEN De tournee van Adele is volgens Billboard de meest lucratieve concertreeks van dit jaar. De Britse ster zette 138 miljoen euro om aan kaartver koop. Dat is nog niet alles, want de concerten in de laatste week van oktober en in november zijn niet meegere kend. OVERSPEL Sharon Osbour- ne wil af van het overspel van haar echtgenoot Ozzy. Ze schaf te een matras aan met senso ren die meten of er activiteit plaatsvindt op het bed. Sharon krijgt dan per app een signaal. Het zandkasteel van Annemarie geeft doorslag Alexander van Eenennaam 44 —Annemarie Pronk HEELHOIUH' Winnares Anne marie Pronk. Bo ven enkele van haar baksels. FOTO'S OMROEP MAX De kijkers zagen dit seizoen op hun scherm heerlijke bak sels passeren, waar van juryleden Janny en Robèrt steeds mochten smullen. Maar waar bleef de rest eigenlijk? „Na tuurlijk wilden de kan didaten ook van el kaar proeven", zegt Janny. „Het kwam ook voor dat zij iets mee naar huis namen. Maar meestal waren de medewerkers de gelukkigen. Na elke opname stond de tv-ploeg klaar om toe te happen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13