Halina Piraten laten na ruim 4,5 jaar gijzelaars vrij Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! Huawei P9 Lite 17,- hollands nieuwe. 13 Mh Nu ben ik dus veranderd in een hysterische feministe Op de set van een nieuwe film die we opnemen ergens in het Gooi, zit ik te wachten met de an dere acteurs totdat de crew een lichtombouw heeft voltooid. Een van de jongens wil een kabel pak ken die aan de voeten ligt van een knappe actrice, die aanbiedt hem even te helpen. „Nee, doe jij maar niks, gewoon zitten en mooi wezen", beveelt hij haar. Een hevige agressie maakt zich van me meester. Het liefst zou ik de man bij zijn baard pakken en hem een stomp in zijn maag ver kopen. Maar ik houd me in, voor al omdat ik besef dat mijn reac tie nog dommer is dan zijn op merking. Maar ook vraag ik me afin hoeverre ik werd beïnvloed door alle nieuwsberichten, dis cussies, mediahypes, #notokayacties, columns, en speeches van de afgelopen we ken, als reactie op de beruchte Pussy Tapes van Donald Trump. En ik nu dus veranderd ben in een hysterische feministe. weest: „Stel je voor dat het Hilla ry Clinton was, die vijf kinderen bij drie mannen had, die het oké zou vinden om aan haar dochter te refereren als a piece of ass." Op een wrange manier is Do nald Trump misschien wel een godsgeschenk voor de moderne vrouw. Hij legt iets bloot dat al tijd en overal speelt, verstopt ach ter een vliesje van beschaving maar ook gefaciliteerd door het zwijgen van miljoenen vrouwen, inclusief het mijne, die gedrag als dat van Trump accepteren of zelfs giechelend aanmoedigen. Hoe kunnen we op een waardi ge manier het tij keren? De op dracht 'Niks doen, zitten en mooi wezen!' is waarschijnlijk bedoeld als 'Nee hoor, je hoeft niet te helpen met die kabel, blijf maar rustig zitten, en by the way, ik vind je heel mooi.' Na de vrijlating van een Thaise be manning in februari, die vijf jaar gevangen zat, stonden ze te boek als de laatste 'vergeten gijzelaars': de mannen van de Naham-3, de vissersboot die werd gekaapt in de hoogtijdagen van de Somalische piraterij. Na slepende onderhandelingen, die uiteindelijk achttien maanden hebben geduurd, kwam voor 26 zeelieden uit Cambodja, China, In donesië, de Filipijnen, Taiwan en Vietnam dan eindelijk het verlos sende woord. Hun gijzelnemers, piraten uit Somalië, lieten hen het afgelopen weekend vrij. De Aziaten zaten opgesloten in Dabagala, 400 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Mo gadishu. Volgens de organisatie Oceans Beyond Piracy (OBP) die zich heeft ingezet voor hun vrijla ting, werden ze op het vasteland gebracht nadat de Naham-3 een jaar na de kaping was gezonken. „Ze hebben al die tijd onder vrese lijke omstandigheden moeten overleven", zegt de Britse kolonel buiten dienst John Steed, coördi nator van OBP. „Ze kregen zeer slecht te eten en waren er beroerd aan toe. Een van hen had een schotwond in zijn voet, een ande re had een beroerte gehad en weer een ander leed aan diabetes." Volgens Steed waren er aanvan kelijk 29 bemanningsleden, maar een opvarende kwam om het le ven bij de overval op het schip. Twee anderen overleden later Ben je onverzekerd, zit je op een arm schip, dan komt niemand je helpen door ziekte. Het vertrek van de 26 Aziaten werd bemoeilijkt door het oorlogsgeweld in het gebied. Inmiddels zijn zij aangekomen in Kenia. Na een medische behande ling zullen ze terugkeren naar fa milieleden in hun vaderland. Tot die tijd is het wachten op hun ver haal. De onderhandelingsgesprekken hebben zolang geduurd omdat er zaken moest worden gedaan met een groot aantal partijen: bestuur ders, stamoudsten en religieuze leiders. De piraten stelden volgens Steed 'knotsgekke eisen' en de bui tenwacht toonde weinig belang stelling. „Als je niet bent verze kerd en je zit op een arm schip, is er niemand die je snel komt hel pen", aldus Steed. Hij wil niet zeg gen hoeveel losgeld er is betaald. De piraten zelf spreken van ander half miljoen dollar. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! nieuw tijdperk moet aanbreken? Of slaan we door, en verliezen we de realiteit uit het oog? Is het probleem de man die ons bij ons geslachtsdeel wil grijpen, of wij die geleerd hebben het te accep teren en het zelfs als vleiend te zien? Kelly Oxford, social media- celebrity en journaliste, riep, na het lekken van de Trumptapes, op: „Tweet me your first assaults, III go first: Old man on city bus grabs my 'pussy' and smiles at me, I'm 12." Miljoenen reacties kreeg ze, van vrouwen die soortgelijke en veel ernstigere ervaringen deelden. Michelle Obama gaf in een emotionele speech te kennen dat we als vrouwen verdrinken in seksisme en dat genoeg genoeg is. In een column in The New York Times spoorde Nicholas Kris- tof zijn lezers aan zich voor te stellen dat het andersom was ge- Het effect van zijn opmerking is echter kleinerend. Ik wil de licht man niet in elkaar slaan (alleen al omdat hij fysiek sterker is) of laten schrikken door een pinnige verbale tegenaanval, maar ik wil ook niet meer denken: ach, hij bedoelt het toch goed. We zijn moe en murw door deze saaie, hopeloos gedateerde, kwetsende, gevaarlijke, achterhaalde dyna miek tussen mannen en vrou wen. Genoeg is inderdaad meer dan genoeg. maandag 24 oktober 2016 Seksisme Na bijna vijf jaar gevangenschap hebben piraten in Somalië 26 Aziatische zeelieden vrijgelaten. Hun schip, Naham-3, werd in maart 2012 gekaapt ten zuiden van de Seychellen. Hans van Zon Rotterdam/Nairobi Dolgelukkige ex-gijzelaars arri veren in Nairobi (Kenia), foto afp —John Steed, coördinator OBP NU VERDER IN PRIJS VERLAAGD! J ^JCTrrt. 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 17,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 299,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 168,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €17,- waarvan €10,- abonnement en €7,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €168,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 30 oktober 2016. Zijn we wakker geworden en realiseren we ons dat er een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12