Wie is jouw clubheid? 11 Seks en intimiteit op donderdag. Het moet in België van minister Jo Vandeurzen. Naast geschaterlach, oogst hij bewondering voor zijn romantische plan. Het onderhouden van relaties krijgt veel te weinig aandacht Samsom wil premier worden als PvdA grootste is 10.000,- enmaal per week een dag waarop Belgische stellen massaal hun smartphones uitzet- I ten, de huishoudelijke taken aan de kant schuiven en el kaar weer eens diep en roman tisch in de ogen staren. Dat is zo als de Vlaamse welzijnsminister Jo Vandeurzen het wil. „Wie weet duik je sneller samen het bed in." Tot zo ver, in het kort, de natio nale campagne van Vandeurzen. Op www.tijdvoorjerelatie.be staan de tips namens zijn ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin. De grijzende minister die zich actief bemoeit met de slaapkamer perikelen van onze zuiderburen zorgt voor hilariteit. Is een Kamer lid op donderdag afwezig? Die is natuurlijk aan het daten. En dan is er nog dat 'verplichte' nummertje. Ook Nederlandse relatiethera peuten schieten ervan in de lach. Tegelijkertijd is dat idee van Van deurzen misschien zo belabberd nog niet. Als ergens de funeste ef fecten zijn te zien van een gebrek aan aandacht voor elkaar, dan is het wel in de spreekkamers van diezelfde therapeuten. Zo krijgt Rosmarijn Los in Har- lingen stellen over de vloer die al leen een goed gesprek met elkaar voeren als ze tijdens dat ene inge plande uurtje tegenover haar zit ten. „Het is schrijnend om te zien hoe de ruimte om écht aandacht aan elkaar te besteden steeds klei ner lijkt geworden." Stellen die jaar na jaar langs elkaar heen le ven of er juist gemakkelijk de brui aan geven, want het moet alle maal leuk en moeiteloos gaan - ze komen allemaal voorbij. Toch loont inzet voor een rela tie ook als alles nog koek en ei is. De Groningse Joke Bruggenkamp voerde daarom een 'relatie-APK' in, waarbij stellen kijken hoe ze er aan toe zijn en nog meer voor el kaar kunnen doen. Er valt zelfs wat te zeggen voor dat 'verplichte nummertje' van Vandeurzen. Bruggenkamp: „Hoe langer part ners niet tussen de lakens duiken, hoe meer de lustgevoelens ver dwijnen. Je ertoe zetten, kan zor gen dat de lust terugkomt." Niet dat daten en vrijen een ver plichting moet worden. Maar het is wel zinvol partners aan te zet ten tot nadenken over de keuzes die ze maken: voor harder werken, feestjes, hun smartphone, de kin deren - maar lang niet altijd voor elkaar. Bruggenkamp: „Eén van mijn eerste adviezen is vaak om leuke dingen te gaan doen. Als je alleen bezig bent een bv draaien de te houden, en dat gebeurt vaak, kom je daar niet aan toe." In de Nederlandse politiek is al vast één fan te vinden. Het is SGP' er Kees van der Staaij, die heeft be wezen niet vies te zijn van rela tie-interventie en een warm voor stander is van huwelijkse trouw. Eigenhandig gaf hij tips om vreemdgaan te voorkomen en pleitte ervoor Second Love, de site voor vreemdgangers, te voorzien van een waarschuwing: 'Let op, vreemdgaan dupeert kinderen'. Van der Staaij: „Ik steun het van harte om het versterken en onder houden van relaties als een belang rijk maatschappelijk thema te zien, maar het krijgt heel weinig aandacht. Dat terwijl er zoveel winst is te behalen. Ik zeg niet dat we dit Belgische initiatief één op één moeten overnemen, maar hier ligt wel een uitdaging voor de Nederlandse minister." Voor een Nederlandse campag ne heeft therapeute Bruggenkamp vast een praktische tip. Date-dag komt pas echt tot leven als stellen samen iets doen, in een achtbaan stappen of een enge film kijken bijvoorbeeld. „De alertheid gaat omhoog, je komt in een flow." Die zorgt als vanzelf voor verbon denheid en zin in seks. Als zo'n ac tiviteit te spannend is - angst werkt juist niet verbindend - is een gezamenlijke wandeling een alternatief. De PvdA mag er in de peilin gen dan niet goed voorstaan, Diederik Samsom ziet het wel zitten om premier te worden als zijn partij na de Tweede Ka merverkiezingen in maart 2017 toch de grootste wordt. „Je wilt als politicus meestu ren aan de toekomst van het land en dan wil je op de plek zitten waar dat het beste kan. Er zijn plekken waar je heel veel kunt bereiken en het To rentje is er daar een van", zei Samsom in het televisiepro gramma WNL Op Zondag. Hij tekende er wel bij aan dat 'dit soort scenario's niet heel erg dominant in mijn hoofd zit'.Wie bij de komende ver kiezingen in maart de lijst met PvdA-kandidaten aan voert, wordt in december dui delijk. Samsom, Lodewijk As- scher en Jacques Monasch heb ben zich gemeld als kandidaat. Ook Gerard Bosman uit Rid derkerk en Pelle Oosting uit Deventer willen zich in de strijd mengen. Drie doden door aanrijding Horrorclown blijkt onschuldige man Stem v.a. 26 oktober op die onmisbare vrijwilliger van jouw vereniging en maak zelf kans op een Ford Fiesta! Ga naar pzc.nl/clubhelden TEM EN WIN ^OOR JOUW CLUB! maandag 24 oktober 2016 'Maak van donderdag je vaste date-dag' Carla van der Wal Rotterdam Kees van der Staaij, SGP FOTO ISTOCK HILVERSUM VRIEZENVEEN Door een aanrijding tussen twee auto's in Vriezenveen (Overijssel) zijn gisteren drie do den en een zwaargewonde ge vallen. Een van de wagens be landde op de verkeerde weg helft. In een auto zaten een vrouw van 71 en een man van 70, die beiden om het leven kwamen. De man van 58 in de andere wagen overleefde de botsing ook niet. De vrouw (56) raakte zwaargewond. MAASSLUIS De 44-jarige horrorclown uit Maassluis is onschuldig. De man werd donderdagavond aan gehouden in zijn woning - vol gens de politie door ouderwets recherchewerk - maar hij blijkt niet degene die als horroclown op sociale media een bericht postte om naar station Maas sluis-West te komen. Tientallen jongeren kwamen erop af en gingen op de vuist. De politie zoekt nog naar de echte dader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10