GELD GELUK W f 'Voor ik haar kende, gaf ik veel makkelijker geld uit. Dat zij er verstandig mee t omgaat, vind ik h Frank en Young wonen samen met zoons Thomas (13) en Niels (15) in een twee-onder-een- kapwoning in Apeldoorn. Young: „Geluk is voor ons: met het gezin herinneringen creë ren. We maken bijvoorbeeld veel mooie reizen samen. Deze winter gaan we op cruise naar Dubai en Oman." Frank: „Het gaat finan cieel goed momenteel. Daar genieten we van." Young: „We gaan on geveer vier keer per jaar op vakantie of een weekendje weg. Daar zijn we jaarlijks zo'n 15.000 tot 20.000 euro aan kwijt." Frank: „Zoveel? Young is van de bedragen. Die weet dat allemaal." Young: „Ik beheer onze privéfinanciën. Hij vertrouwt me op mijn 'blauwe' ogen." Frank: „Voor ik haar kende, gaf ik veel makkelijker geld uit. Dat zij er verstandig mee omgaat, vind ik heel prettig." Young: „Ik ben een bank- meisje en neem niet graag financiële risico's. Daarom hebben we een bescheiden huis, tweedehands auto's en sparen we veel: 1500 euro per maand. Dat is inclusief het pen sioen van Frank. Als zzp'er moet je dat natuurlijk zelf opbouwen." Frank: De hypotheeklasten zijn 680 euro netto per maand. Als er met een van ons iets zou gebeu ren, hoeft de ander niet meteen het huis uit." Young: „Het scheelt dat ik niet om grote huizen of dure spullen geef. Kleding koop ik voor het hele gezin in de uitverkoop." Frank: „Daar is ze heel goed in. Ook voor zichzelf. Nou ziet zij er zelfs in een vuilniszak met strikje nog charmant uit." GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP Young: „Frank heeft soms ineens zijn zinnen op iets gezet. Dat koopt hij dan ook. Vorig jaar wilde hij een Grand Voyager, maar die is er uiteindelijk niet gekomen. Dat soort dingen leidt nog weieens tot enige discussie." Frank: „We zijn nou eenmaal heel anders. Maar we zijn zeker naar elkaar toegegroeid." Young: „Ik denk dat jij een stuk minder materialistisch bent geworden en ik toegeeflijker. Ik begrijp nu wel dat mannen ook hun speeltjes nodig hebben, terwijl ik dat vroeger echt onzin vond. Hij geniet enorm van zijn 'mancave' in huis." Frank: „Dat is een ruimte met Frank van der Meulen (50) Young Schippers (47) k een bearner, bioscoopstoelen, I» een flipperkast, jukebox en L allerlei andere gokkasten E en retrospellen. Het is mijn manier om te IflGHK ontspannen. En de jongens zitten er ook graag." Young: „Zij zijn enorm verwend. Daarom leg ik ze wel uit dat die luxe niet vanzelfsprekend is en dat we altijd be wuste keuzes hebben gemaakt." Frank: „Het beperken van de vaste lasten vind ik een hele goede keuze. Dan kun je een tegenslag beter aan. Hoe zwaar financiële zorgen zijn, hebben we zes jaar ge leden zelf ervaren. Door het uitkopen van een vennoot ging het minder met het bedrijf en Young werkte destijds maar twee dagen." Young: „Gelukkig behielden we ons gevoel voor humor en waren we creatief. We gingen vaker picknicken en naar het bos. En we letten beter op de boodschap pen. Nu geven we daar weer veel meer aan uit: 250 euro per week. We houden van gezond eten." Frank: „We eten ook wekelijks een keer met z'n allen buiten de deur." Young: „Aan de ene kant spaar ik graag zoveel mogelijk voor later, maar aan de andere kant wil ik ook genieten. Het kan zo voorbij zijn. Mijn vader had dromen die hij nooit heeft kunnen waarma ken. Hij liet al zijn geld achter voor mij en mijn moeder. Nu de jongens nog thuis wonen, wil ik zoveel mogelijk mooie dingen meemaken samen." magazine 27 0OOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst: Anne Bonthuis Foto: Rob Voss Bescheiden luxe Young: een nooit gebruikte pastamachine Frank: een biljarttafel die niet in de mancave paste Frank: een Ruska Buggy uit 1964 Young: bijna al mijn boeken Eigenaar van XCJ reclameproductie XCJ Fulfilment Handling Inkomen: €3.200 netto Directiesecretaresse bij een bank Inkomen: €2.300 netto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90