luisteren PJ Waar luister je naar? Mary J. Blige Top Ruby, ruby, ruby Perfect day Recensies Anouk Cohen B¥ Je gelooft je oren niet KLaas-jan Douben (51) uit Nispen „Dit nummer heeft een geweldige drum riff. Ik ben een Frank Zappa freak, hij is mijn grote muzikale held. Ik ontdekte hem in een platenkast van de oudere broer van een vriendje en vond hem direct heel apart. Hij is zó veelzijdig. Laatst vloog ik van Bangladesh naar Nederland. De vlucht duurde 24 uur en ik heb non-stop Frank Zappa geluisterd." pop ra Trouble Every Day - Frank Zappa 2 As (met George Michael 1999) 3911 (met Wyclef Jean, 2000) 4 No More Drama (2001) 5 Take Me As I Am (2006) Samenstelling: Sanne Tegelaar De queen of hip-hop soul, Mary J. Blige, staat dinsdag in de Ziggo Dome tijdens de geza menlijke tour met Maxwell. IBe Without You (2005) De Engelse indierockband de Kaiser Chiefs treden drie keer op in Nederland. Vandaag in 013 in Tilburg, morgen in Paradiso Amsterdam «L en maandag in de In de biografie van rocklegende Lou Reed beschrijft auteur Howard Sounes het turbuLente Leven vol ups en downs van de verper soonlijking van seks, drugs en rock-'n- roLL die toch de 71 jaar wist halen. De Nederlandse vertaling is nu te koop. (Xander Uitgevers,€22,50) Omdat Anouk (41) deze zomer beviel van haar zesde kind zorgde ze dat er na het in maart verschenen Queen fora Day nog een album klaarlag. Haar voornaamste doel: de stilte vullen totdat Anouk in 2017 weer Live gaat spe len. Hoewel Fake It Till We Die Anouks Lovens-waar- dige terugkeer naar de soulrijke popmuziek inluidt, bevat het te weinig memo rabele songs om de top van haar oeuvre te kunnen halen. Als geheel is het album overigens coheren- ter en zo krachtiger dan het wel erg lichte Queen for a Day. En glan zende blazers (Blue Motel) vormen nog altijd een fraaie omLijsting van Anouks vocalen, maar songs als My Man en Handyman klinken simpelweg te anoniem. —Stefan Raatgever SINGERSONGWRITER Afgelopen juli overleed in Oslo de 81-jarige Marianne Ihlen, bekend van Leonard Cohens grootste hit So Long, Marianne. Onlangs schreef Cohen (82) een brief aan Ihlen, waarin hij aankondigde dat hij spoedig in haar voetsporen zal treden. GeLukkig is het nog niet zo ver. Sterker nog, vandaag verschijnt Cohens 14de album You Want It Darker, vol bedaarde, bijna meditatieve Luisterliedjes met een hoofdrol voor zijn wonderbaarlijk sonoor en zwoel klinkende brom stem. —Mark Roos 22 zaterdag 22 oktober 2016 PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85