'Het voelt als een tweede leven' Je bent 50 en je wilt wat. Deze mannen bezworen hun ontluikende midlifecrisis met een motor. magazine 17 Harry Betlem (61) uit Heerlen genas van kanker en kocht op zijn 48ste een motor. „Twee jaar Lang was ik alleen maar met kanker en met overleven bezig. Ik heb operaties gehad, bestralingen, chemo. Mijn conditie holde achteruit, ik heb me een slag in de rondte geknokt en nu ben ik genezen. Na die ellende vond ik het welletjes en dacht ik: nü is het mijn beurt. Ik was 48 - een typische leeftijd voor een midlifecrisis. Voor mij voelde het meer als het begin van een tweede leven. „Ik heb altijd al kwijlend naar moto ren gekeken. Nu heb ik een Honda Shadow Vt800, een klassieke, Amerikaanse uitvoering. Ik vind hem prachtig. In de eerste jaren reed ik 12.000 kilometer per jaar, ik reed alle ritten van de club mee. Nu ga ik vaak gewoon 'effe toeren' en rijd ik ritjes van 100 tot 120 kilometer. „Ik geniet van het buiten rijden, je voelt de zon, de wind, de regen, je ruikt het land, hooi, bos, en langs de kust ruik je de zee. Je rijdt je kop leeg, dat gaat vanzelf. Ik denk niet aan wat er komen gaat, maar ook niet aan wat er gebeurd is. Je hoofd is blanco, je denkt alleen maar aan snelheid, de omgeving, zal ik hier linksaf gaan of rechtsaf. „Een paar jaar geleden reed ik iedere dag op en neer van Heerlen naar Eindhoven en weer terug, voor mijn werk. 's Ochtends de ochtend zon op je rug, 's avonds de zon zien zakken. Op die momenten voelde ik echt dat ik lééfde." -> Tekst: Lisanne van Sadelhoff Foto's: Marco Okhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80