Moed iPadscholen niet populair was nog nooit zo voordelig!-- corendon 6 NI ÖZCAN AKYOL Kunuku Aqua Resort au inclusive Zoover oeoorae uny mm Column De verkiezingscampagne van Mark Rutte en zijn partij kende een vliegende start, maar aankomende week zou de populariteit van de premier wel eens wat schade kunnen op lopen. De uitkomst van het Oek- raïne-referendum vraagt om een draadkrachtig antwoord, een waar door de initiatiefnemers zich niet gepiepeld voelen: het handelsver drag moet van tafel. Alleen kan onze minister-presi dent zo'n verregaande politieke eis natuurlijk niet inwilligen, te meer omdat alle andere landen in de Europese Unie het akkoord al wél geratificeerd hebben. En dus hangt een uit de hand gelo pen studentengrap - zoals door een deel van de organisatie erkend - als het zwaard van Da- mocles boven het hoofd van Rutte. Als hij het 'nee' van de kiezers volledig ne geert, zal dat ten kos te gaan van zijn be stuurlijke geloofwaar digheid. Aan de andere kant: hij zou op basis van alle persuitin gen kunnen weten dat de onderlig gende drijfveer van het referen dum puur een onderbuikgevoel was, dat inspeelde op de mogelijk heid dat Oekraïne lid zou worden van de Europese Unie, iets wat wij direct zullen merken in de vorm van subsidies en een nieu we stroom migranten. Het lijkt me evident dat de gemiddelde Ne derlander niet op toetreding van Oekraïne zit te wachten. Maar daar ging het verdrag nou net niet over. Om toch alle schijn weg te halen, zou Rutte inderdaad kunnen polde ren voor een extra bijlage in het verdrag, zoals eer der deze week is be pleit, waarin toetre ding van de Oek- raïners ondubbel zinnig wordt uit gesloten. Er ont staat dan wel een nieuw pro bleem: de diplomatieke band met Kiev komt onder druk te staan, mogelijk met politieke gevolgen, die ongunstig voor onze econo mie kunnen zijn. Zie hier het pro bleem van Rutte, die echt wel in ziet dat het referendum een gebbe tje was, maar tegelijkertijd het re sultaat niet aan zijn laars kan lap pen. signaal dat het nee-kamp gaf, was heel duidelijk: ze willen minder macht voor de EU en zien een uit breiding van het huidige statenver- band tussen 28 landen absoluut niet zitten. Rutte kan de uitkomst van het raadgevende referendum best negeren, als hij het onderlig gende sentiment, de bovenge noemde angsten van het volk, maar erkent en opnieuw agendeert. Hier is alleen wel moed voor no dig, iets wat in campagnetijd te veel gevraagd kan zijn. Als hij het 'nee' negeert, gaat dat ten koste van zijn geloofwaardigheid Dat blijkt uit onderzoek van het Onderwijsblad, dat namens de Al gemene Onderwijsbond (AOb) wordt gemaakt. Op de website Onderwijs voor een Nieuwe Tijd (O4NT), zoals de Steve Jobs-scholen formeel heten, staan nu 29 namen van aangeslo ten locaties. Daarvan blijkt een deel echter nog niet als iPad- school aan de slag te zijn gegaan. De eerste Steve Jobs-scholen gingen in het schooljaar 2013-2014 aan de slag. In de klas sen leren de kinderen zoveel mo gelijk op hun eigen niveau en in hun eigen tempo. De leerlingen doorlopen een groot deel van de lessen op de iPad, waarop ze hun eigen programma kunnen vol gen. Van de basisscholen die bij De Hond zijn aangesloten, twijfelt een derde over de toekomst. Ze zijn verrast door hoge facturen voor software en begeleiding. Voor andere scholen die wilden overstappen, staakten de gesprek ken toen de bedragen op tafel kwamen. „Gigantische kostenposten werden opgevoerd, voor de in richting van het systeem, licen ties, roosterkosten. Het werd een principiële kwestie. Onderwijs- geld moet zoveel mogelijk naar de leerlingen gaan. Ik kon dit niet meer uitleggen", verklaart directeur Jan Oosterhof van de Beatrixschool in Steenwijk in het Onderwijsblad. De schoolvernieuwer zelf er kent dat niet alle scholen over de gestuurde offertes willen praten en afhaken. Mede-oprichter Mi chel de Hond - zoon van Mauri ce de Hond - stelt dat nieuwe software is ontwikkeld, waaraan een prijskaartje hangt. „De tech nologie moet tóch worden ge bouwd", stelt hij. „Het lijkt me normaal dat we geld vragen voor de tools die we bouwen. Als je bij een goed doel werkt, krijg je ook salaris." VERTREK NOVEMBER vuil corendon.nl NU BOEKBAAR ZOMER 2017 zaterdag 22 oktober 2016 @OzcanAkyol Maar waarom eigenlijk niet? Het De iPadscholen van Maurice de Hond komen moeizaam van de grond. Terwijl de onderwijsver nieuwer net na de start in 2014 droomt van meer dan 200 scholen in 2016, blijft het aan tal hangen op 21. De eerste scholen zijn al weer gestopt met het concept. Ellen van Gaaien Rotterdam AU Inclusive Curacao ©023 75106 06 Gratis wifi op het gehele resort Met een 9.1 één van de hoogste beoordelingen van Curagao 2 zwembaden 3 glijbanen Deze unieke prijs is incl. vlucht en transfer. U mag ook GRATIS Gratis badhanddoekenservice 23 kg bagage meenemen, u betaalt aan boord niets extra's voor Gratis shuttleservice (Willemstad 2 stranden) maaltijden drankjes en uw personal entertainment systeem! Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en €25 administratiekosten per boeking. Zomer 2017 alleen vertrek met KLM. Druk- en zetfouten voorbehouden. April v.a€899 Mei v.a€799 Juni v.a€799 Juli v.a€999 Aug. v.a€999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7