consument dat ook? Afgang van Britse retailkoning compleet *3 1 E 21 mJMwm Genieten op de Veluwe anurb A Slijter Marck Dorenbosch twijfelt aan het nut van de iBeacon. Koopprikkel klant Lightcurb aanbieding op de app." Dorenbosch heeft de app ook zelf op zijn telefoon, maar hij ge bruikt 'm niet. Hij werd 'gek' van alle pushberichten die zijn collega-ondernemers rondstuur den. In Grou zijn er zo'n vijftig ondernemers die net als hij zo'n zendertje hebben in de winkel. De ervaring van Pim Remeij- sen, eigenaar van Pims broodjes zaak in Tilburg, komt overeen. Hij is in Tilburg een van de onge veer 130 ondernemers met zo'n zendertje van Lightcurb. Zijn oordeel: je kunt nog zulke mooie aanbiedingen sturen, als consu- op de kritiek van ondernemers: „We hebben dit platform in 20t3 gelanceerd, het staat nog in de kinderschoenen." Hij verwacht dat 'zijn kindje' de komende jaren toch een hoge vlucht zal nemen, dankzij de komst van nieuwe smartphones, smartwatches, bluetooth audio- headsets van onder andere Ap ple. Bovendien, zo zegt hij, nu zijn het nog alleen pushberich ten die winkeliers versturen, maar uiteindelijk zijn er met iBeacons echte gepersonaliseer- de advertenties te maken. „En belangrijker: de consu- menten de app niet downloa den, dan heeft het geen zin. „Ik zie het als weggegooid geld." De prijzen van het apparaatje variëren overigens sterk: onder nemers die er vroeg bij waren be taalden eenmalig 50 euro, onder nemers die later zijn ingestapt zijn zo'n too euro per jaar kwijt. En er zijn bureautjes die insprin gen op de trend; zij benaderen ondernemers actief met abonne menten om de wervende recla meteksten te schrijven namens de winkeliers. Al met al hebben volgens Lightcurb nu 7.000 consumen ten de app. Van der Jong reageert ment zal veel meer zelf gaan be palen wat hij wil ontvangen, wanneer en van wie. Dan geeft hij aan dat hij geïnteresseerd is in een specifieke spijkerbroek, waarna zijn mobiele telefoon als een soort digitale assistent zoekt waar hij die het goedkoopst kan kopen." Zelfs de sceptische onderne mer Dorenbosch uit Grou denkt dat het uiteindelijk wel goed komt met iBeacons: „Als consu menten het systeem van per soonlijke aanbiedingen gaan ont dekken en de technologie veel meer mogelijkheden biedt, dan kan dit een succes worden." Deze week stemde een grote meerderheid van het Britse Lagerhuis, voor het afnemen van het ridder schap van sir Philip Green, een ti tel die hij tien jaar geleden kreeg van de koningin. Een flinke afgang voor de man die enkele jaren geleden nog door het leven ging als 'koning van de winkelstraat'. Maar na het faillisse ment van BHS, een grote winkel keten in Groot-Brittannië, is hij een paria geworden. Green was al een succesvol en flamboyant zakenman toen hij in 2000 BHS kocht. Hij stond net zo vaak op de societypagi na's met zijn jetset-feest- jes als op de financiële pagina's van de kran ten. De miljardair ver borg zijn rijkdom niet en liet het breed han gen. Zo liet hij 150 flessen dure champagne ontkurken om met familie en vrienden een vrolijk elkaar natspuitfeestje te houden. Om wat later weer vro lijk met topmodellen als Kate Moss en Naomi Campbell aan zijn arm een nieuwe winkel te ope nen. Dat patserige gedrag keert zich nu tegen hem. Het faillissement van BHS kostte 11.000 Britten hun baan. Erger was dat het pensioen fonds tegen een tekort van ruim 400 miljoen euro aankijkt. Green had gewoon jarenlang te weinig premies betaald. Onder zijn be wind was de winkelketen afgegle den tot een structureel verlieslij dende onderneming. Net voor het einde verkocht Green BHS voor 1 pond aan Domi nic Chappell, een man die geen enkele ervaring had met het win kelvak. Geen wonder dat de keten na een jaar alsnog omviel. Een par lementair onderzoek wees Green aan als kwade genius. Het is nu aan een comité van wijzen en de koningin om te bepalen of sir Phi lip zijn titel echt moet inleveren. Vanaf A:\IWB Ledenreizen B-daagse autovakantie Bekijk deze reis op anwb.nl/veluwe Hoe langer lid, hoe meer voordeel ƒ-* /C* - zaterdag 22 oktober 2016 FOTO KAREL ZWANEVELD/BEELDBEWERKING RONALD VISSER Zendertjes die strategisch rond de winkel zijn geplaatst, zenden constant een boodschap uit (bijvoorbeeld een aanbieding) naar telefoons en tabiets in de buurt. Om de boodschap te ontvangen heb je een app nodig. LONDEN Je titel van sir weer moeten inleveren. Dan moet je het wel heel bont maken in Brit se ogen. Het overkwam Benito Mussolini en de Roemeense dic tator Nicolae Ceausescu. En nu dreigt het te gebeuren bij sir Philip Green (fo to) een Britse retail- ondernemer. As. '*l 13: I'. Uïfi'i' Garderen ligt midden in het bosrijke gebied van de Veluwe. Het op één na grootste natuurgebied van Nederland met bos, heide, zandvlakten en spectaculaire uitzichten. Wat krijg je? Je verblijft in het charmante viersterrenhotel Bilderberg 't Speulderbos of in het Bilderberg hotel Groot Heideborgh, beiden gelegen in het hart van Nederland en midden in de bossen. Ga je mee? 22 okt. t/m 31 dec. 99,- p.p. ljan.t/m löfeb. 89,- p.p. 17 feb. t/m 30 mrt. 99,- p.p. 31 mrtt/m 28 apr. 109,- p.p. Boek deze reis op anwb.nl/veluwe of bel ANWB Ledenreizen: 088-269 0 269 keuzenr. 1 (lokaal tarief). Vanafprijs p.p. o.b.v. beschikbaarheid in een 2-pk in 't Speulderbos en geldig bij aankomst van zo. t/m do. Toeslag aankomst vr. en za. 10,- p.p. Toeslag 1-pk 50,- p.p. per arrangement. Verblijf in Groot Heideborgh vanaf 104,- p.p. Exd.: toeristen belasting 2,78,- p.p.p.n. (ter plaatse te betalen) en reserveringskosten 15,- p.b. - s K S B S "- S Inbegrepen Blauw 2 nachten in een Bilderberg Hotel 2x uitgebreid ontbijtbuffet Ontvangst met koffie of thee een zakje Wardlo kruidkoek boswachter wandeling (alleen op za.) Brons Alle bovenstaande extra's uitgebreid lunchpakket voor onderweg Zilver Alle bovenstaande extra's relaxpakket Goud alle bovenstaande extra's een dag fietshuur óf bezoek Ouwendorperhoeve Platina alle bovenstaande extra's een 'de Bilderburger' hamburger met aardappelmix

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21