l €100 13 °C Purroost Vlissingen voor thuiskweek mediwiet Kras Kortingsdagen Provincie roept hulp Rijk in Geld voor sanering fosforfabriek is op. Provincie is vanaf november per maand 700.000 euro kwijt aan beheerskosten. Zondag is de finale van Heel Holland Bakt We zullen elkaar flink aanpakken' Walcheren m presentatrice Evi Hanssen 'Je moet kei hard in jezelf geloven' Na de verdubbeling van de Sloe- weg die 25 miljoen euro meer kostte dan begroot, dreigt een nieuw fiasco voor de provincie. Het 41 miljoen euro grote potje voor de schoonmaak van Thermp hos is bijna leeg, maar tachtig pro cent van het fosforslik moet nog worden verwerkt. En niemand kan zeggen wan neer de boel wel schoon is. Vanaf november staat de provincie aan de lat voor de beheerskosten: 700.000 euro per maand. Een fail liete fabriek gaat haar zo 8,4 mil joen euro per jaar kosten. De arm lastige provincie trekt dat niet en roept de hulp van het Rijk in. „Dit is een maatschappelijk pro bleem", zegt gedeputeerde Jo-An- nes de Bat. Statenleden zijn verbijsterd, bleek gisteren in een provinciale commissie waar De Bat het hoofd pijndossier Thermphos toelichtte. Ze wisten dat de sanering traag ging, maar niet dat er pas 22 pro cent van de fosfor is opgeruimd. De schoonmaak wordt tot nu De sanering van Thermphos is een maatschappelijk probleem toe betaald uit het saneringsbud get van 41 miljoen euro. Voor het overgrote deel is dat geld uit de boedel van Thermphos. Eind de ze maand is dat opgebrand. Voor de provincie gaat daarna de teller lopen. Om tot medio januari de beheerskosten te dekken, vragen Gedeputeerde Staten aan Provin ciale Staten 1,1 miljoen euro vrij te maken. Noch de provincie, noch de aan nemer Decontamination Services en opdrachtgever Van Cittersbe- heer BV (VCB), een vennoot schap van Zeeland Seaport voor de sanering van Thermphos, we ten momenteel een uitweg. En ze weten ook niet hoe lang de schoonmaak zal gaan duren. For meel staat 22 december als ople- verdatum op papier, maar ieder een is het erover eens dat die da tum niet wordt gehaald. Troubleshooter Voor 15 december moet de aanne mer met een nieuw plan komen. Overigens heeft de provincie een troubleshooter geparachuteerd bij VCB: Ton Vrijdag, projectleider van de Sluiskiltunnel en later puinruimer bij de Sloeweg. Hij is aangesteld als operationeel direc teur. Bij Thermphos ligt nog zo'n 2000 ton fosforslib. Het grote pro bleem is dat de fosfor in negen tien verschillende samenstellin gen zit en moeilijk is te verpom pen. MIDDELBURG De kans bestaat dat ook in Zeeland patiënten zelf medicinale cannabis mogen te len. Volgende maand praten de Zeeuwse burgemeesters hierover met het Openbaar Ministerie en de politie. Vlissingen is in elk ge val voor. Aanleiding voor het agenderen van medicinale wiet is een afspraak tussen de Patiënten Groep Medicinaal Cannabis Ge bruik en burgemeester Peter Noordanus van Tilburg. In die ge meente mogen patiënten die een medische verklaring kunnen overleggen hennepplanten in huis hebben. De Vlissingse burge meester Bas van den Tillaar kan zich goed vinden in dit besluit: „Ook ik zal, onder dezelfde voor waarden, medicinale thuiskweek toestaan." Ook Jan Lonink van Terneuzen heeft 'een positieve grondhouding', bleek tijdens een vergadering van de commissie Be stuur en Middelen. m Feyenoord-Ajax is ook El Ahmadi tegen Ziyeoh W Twee vrienden zondag tegenover elkaar »P28 - korting p.p. Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 7ocP9 Nieuwsmedia Een hapje, een drankje en een spinnende kat om je heen. Chantal van der Laan en Quinta Kooien willen in Goes een kattencafé openen. 'Kat Schotel' moet volgend jaar open, op dierendag. ZEELAND5 Thermphos is bodemloze put Frank Balkenende Middelburg Jo-Annes de Bat, gedeputeerde ZEELAND 2: Commentaar ZEELAND 5: Harde boodschap ZEELAND 2 P24 HH Zie: kras.nl/actievoorwaarden zaterdag 22 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Plaatselijk lang mistig pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 250 7 11688 5 5 5 5 4 7 FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1