kosten Voor wie niet voor onverwacht hoge wil komen te staan. hollands nieuwe. 16 NI Vluchtelingenkamp bij Calais wordt binnen enkele dagen ontruimd Samsung Galaxy S6 Niets lijkt de ontruiming van het vluchtelingenkamp in Calais meer in de weg te staan. Het is een kwestie van dagen. Kinderen mogen - zij het mondjesmaat - naar Groot-Brittannië. 'The Sun' verklaart linkse' Lineker de oorlog 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! Fransen om een oplossing te vin den voor de minderjarigen. De Britse acteur Jude Law be zocht het vluchtelingenkamp be gin dit jaar en de eveneens Britse zangeres Lily Allen deed dat eerder deze maand. „Deze kinderen zijn gevlucht, we moeten iets voor ze doen", zei ze na gesprekken met Af ghaanse kinderen. Ze hoorde verha len van tieners die 's nachts keer op keer op vrachtwagens en trei nen proberen te springen. „Eerst hebben we jullie land gebombar deerd en jullie in de handen van de taliban gedreven. En nu breng en we jullie in gevaar omdat je je leven moet riskeren om naar ons land te komen", zei ze huilend. Afgelopen week gaf de Franse rechter toestemming voor de ont ruiming van het kamp, waar vele duizenden migranten wonen in krotjes en hutjes. Volgens de rech ter is de actie juist bedoeld om de bewoners een menswaardiger op vang te bieden. De Franse autoriteiten hebben de afgelopen weken 7.254 extra op vangplaatsen gevonden, verspreid over 162 officiële opvangcentra in het land. De Franse rechter wees er gisteren op dat voor minderjarigen die niet naar Groot-Brittannië gaan of willen, speciale aangepaste opvangplaatsen beschikbaar zijn. Asielaanvraag Volgens een telling van enkele weken geleden zouden er zo'n 6.000 mensen in het kamp wonen. Maar de afgelopen dagen zijn velen al, met het vooruitzicht van een ontruiming, uit zichzelf vertrok ken. Ze willen niet naar een op vangcentrum, waar een asielaan vraag wordt voorbereid, of ze wil len in Calais blijven, waar de bo ten en treinen naar Groot-Brittan nië vertrekken. „Het vonnis van de rechter maakt het mogelijk om het kamp op korte termijn, voor de winter begint, te ontruimen", aldus minis ter van Binnenlandse Zaken Ber nard Cazeneuve. „Het is een kwes tie van dagen. En we zullen zorgen voor een humanitaire opvang." „Ik heb twee maanden geprobeerd om naar Engeland te gaan. In trei nen en vrachtwagens", vertelt de 16-jarige Afghaan Najee aan journa listen. Hij woonde alleen in het Franse Calais, zonder ouders, en wilde naar familie in Groot-Brit tannië. „Het is me niet gelukt." En nu, na al die mislukte pogin gen, gaat het vreemd genoeg bijna vanzelf. Najee werd afgelopen maandag netjes met een minibusje naar de ingang van de Eurotunnel in Ca lais gereden. Daar werd snel nog even zijn bagage gecontroleerd. Vervolgens mocht de jongen ge woon in de trein stappen om naar Londen te reizen, naar zijn familie. Najee maakt deel uit van de eer ste groepjes kinderen die in het mi grantenkamp in Calais woonden en die met hun familie in Groot-Brittannië worden here nigd. Afspraken daarover zijn on langs gemaakt tussen Londen en Parijs. Niet vlekkeloos Die verhuizing van de kinderen verloopt nog niet vlekkeloos en gebeurt nog maar op zeer kleine schaal. In het kamp wonen zo'n 1.300 minderjarigen zonder ouders. Van de vierhonderd kinde ren die in aanmerkingen komen voor een reis naar familie aan de overzijde van het Kanaal, schreef mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch gisteren, zijn er tot nu toe minder dan vijftig aangeko men. Voor de Franse regering zijn die eerste verhuizingen van kinderen een belangrijke stap die genomen moest worden vóór het migranten kamp in Calais ontruimd kan wor den. De afgelopen maanden werd er grote druk uitgeoefend op de hollandsnieuwe.nl/pzc Gary Lineker (foto) moest tweets over de berichtge ving rond de aankomst van kinderen uit het vluchtelingenkamp in Ca lais in Groot-Brittannië bekopen met een frontale aanval van The Sun. De oud-voetballer en presen tator van het BBC-pro- gramma Match of the Day noemde de wijze waarop de krant over de immi granten schreef'afzichte lijk racistisch' en 'uiterma te harteloos'. De tabloid nagelde hem vervolgens op de voorpagi na aan de schand paal. De poging Lineker af te schilde ren als een 'linkse leugenaar' kreeg niet het gewenste ef fect. De oproep aan de BBC hem te ontslaan mis lukte ook. Tienduizenden mensen hadden zich net als de ex-voetballer ge stoord aan het verzoek van de krant om de vluch telingen te onderwerpen aan een gebitscontrole om hun leeftijd te verifiëren. Velen riepen op The Sun te boycotten met de hashtag dontbuythesun. zaterdag 22 oktober 2016 Najee (16) eindelijk bij zijn familie in Londen Nu inclusief 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Frank Renout Calais Een aantal vluchtelingen heeft de 'Jungle' al verlaten, voordat de Franse politie het kamp gaat ontruimen. FOTO PASCAL ROSSIGNOL/REUTERS Per maand €26,- waarvan €10,- abonnement en €16,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €384,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot ten minste 30 oktober 2016. Geert Langendorff Londen Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy S6. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 26,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 599,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 384,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16