O 20 ZEELAND ARNEMUIDEN-HOEK A Van Bree gestopt bij Zeelandia M. Ahaatjes winnen topper en leiden Dubbeltitel voor Lesley Kerkhove Alleen Piet Rodts kan standhouden De bekerwedstrijd Arnemuiden-Hoek is vanmiddag voor één speler een bijzonder duel. Brian Meulmeester (21) is een Arnemuidenaar in hart en nieren, maar staat wel bij Hoek onder de lat. „Elkaar een beetje opnaaien, dat hoort erbij." Mart van Bree heeft besloten om met on middellijke ingang te stoppen als trainer van Zeelandia Middelburg. De spelersgroep is gisteravond geïnformeerd over zijn be sluit. Zijn taak wordt voorlopig overgeno men door Rogier Veenstra, de huidige assis tent trainer. Van Bree (53) was sinds r juli hoofdtrainer. Na een goede zomerperiode en start van de competitie, bleek de klik tussen trainer en spelers onvoldoende te zijn om de ambities waar te kunnen maken. Het bestuur van Zeelandia Middelburg betreurt het zeer dat de samenwerking voortijdig is geëindigd, maar respecteert de keuze van Van Bree. In de Sasse recreatieve volleybalcompetitie ontnam De Ahaatjes koploper De Jantjes de ongeslagen status. Door een 3-0-zege nam het team van de grootgrutter de koppositie over. Savok/Outokumpu deed door een rui me 3-0-zege op Puur en Strak goede zaken en nestelde zich in het spoor van de beste drie ploegen. Ook Garage Bode deed door Drankenhan del 't SAS terug te wijzen (2,5-0,5) van zich spreken. In den Vlaemschen Pot trok tegen De Wa- terneuzen de goede lijn door en boekte de tweede competitiezege: 2-r. Tennisster Lesley Kerkhove heeft gistera vond het dubbeltoernooi in het Franse Jou-Les-Tours gewonnen. De speelster uit Zierikzee was samen met de Servische Iva- na Jorovic in de finale in twee sets te sterk voor het Roemeens/Russische duo Cadantu/Yashina: 6-3 en 7-5. Met die overwinning spoelde Kerkhove de naar smaak van de halve finale eerder op de dag in het enkelspel weg. Daarin werd de als vierde geplaatste Zeeuwse immers uitge schakeld door de Belgische Maryna Zanevs- ka. Het werd 6-1 en 6-0 voor de als tweede geplaatste Belgische. De driebanders van Pearle Opticiens kon den op Piet Rodts na geen potten breken en verloren met 2-6 van BV Sprundel 2. Na een koude start kwam Rodts in zijn ritme, ging over zijn tegenstander heen en bleef hem tot de finish voor. Eddie van Goethem ging tot de 45ste beurt gelijk op met Jef Van- tournhout, maar maakte in de laatste 15 beurten slechts 3 punten. Robin Claerhoudt kwam te laat op stoom, net als Cor de Jonge die na 12 beurten tegen een 2-21-achterstand aankeek en finishte bij 27-40. FC Oss Hendriksen Dordrecht ven op de foto met keeperhand schoenen aan? Geen probleem, in de garage zijn genoeg exempla ren te vinden. Brian Meulmeester is de oudste van vijf jongens, die allemaal kee pen, gekeept hebben of voorbes temd lijken om keeper te worden. Björn (18) is een paar jaar geleden gestopt, Jens (15) keept in de Cr van Arnemuiden. Mike (7) heeft nog niet zoveel met voetbal, de kleine Mart (bijna 5) daarentegen weer wel. „Hij is nu al fanatiek", vertelt vader Lennard. „Voor Mike hoeft het nog niet zo. Hij loopt wel eens te zeuren als we naar het voetbalveld gaan. Maar als we er dan zijn wil hij niet meer mee naar huis." Dat Lennard - jarenlang keeper bij Arnemuiden - en zijn vrouw Jannie voetballende jon gens hebben is niet meer dan normaal. Blaas Meulmeester, de vader van Lennard, keepte jarenlang in het eerste van 'Erremuu'. En Huib Poortvliet, de vader van Jannie, was ook keeper. Daarnaast was hij scheidsrechter en 25 jaar consul bij VV Arnemui den. Het leverde hem in 2009 de gouden waarderingsspeld van de KNVB op. „Mijn vader is vorig jaar helaas overleden", vertelt Jannie. „Ik ben met het voetbal opge groeid, ik was niet anders gewend. Mijn vader was altijd op het voet balveld te vinden." Brian: „Opa Meulmeester heeft mooie plakboeken van die tijd. Ar nemuiden speelde toen tegen clubs als Rijnsburgse Boys en IJs- selmeervogels. Het is prachtig om Opa Meulmeester heeft mooie plakboeken van die tijd. Arnemuiden speelde toen tegen Rijnsburgse Boys en IJsselmeervogels al die krantenknipsels te bekij ken." Lennard: „Mijn vader heeft twaalf jaar in het eerste gekeept. Ik was er als ventje al tijd bij, uit en thuis. We gingen met z'n allen met de bus mee. Toen was Arnemuiden een gro te naam. Ons tweede speelde in die tijd tegen Kloetinge r. Dat kon toen nog gewoon." Mooie lichting Aan de keukentafel in huize Meulmeester wordt de conclu sie getrokken dat er altijd enorm veel voetbaltalent heeft rondgelopen in Arnemuiden. Er komen mooie namen voor bij, van spelers die de dorps club trouw zijn gebleven tot spelers die hun heil ergens an ders hebben gezocht, vaak om op een hoger niveau te voetbal len. „Ik zou het wel mooi vin den hoor", zegt Lennard. „Dat al die jongens uit Arnemuiden terug komen om hier in het eerste te voetballen." Zijn oudste zoon Brian is al een jaar of tien weg bij de club. Als ventje van elf ging hij naar JVOZ. Lennard: „Brian heeft altijd in de stan daardteams ge speeld, van de Dr tot de Ai. Dat was een mooie lichting, met jon gens als Augustine Loof, Ronaldo Meijer en Mart de Kroo. Ik denk één van de mooi ste teams waarin hij heeft ge speeld. Als tweedejaars A is hij naar FC Dordrecht gegaan." me zaterdag 22 oktober 2016 VOETBAL VOLLEYBAL TENNIS BILJARTEN I Voetballer Tom Boere krikte zijn seizoenstotaal voor FC Oss gis teravond op tot acht doelpunten. De spits scoor de twee keer in het uitduel met FC Oss. Het was niet genoeg voor de winst tegen SC Cambuur. Het werd 4-2 voor de Friezen. Trainer Roy Hen driksen uit Mid delburg won gis teravond voor de tweede keer op rij met Hel mond Sport. Op bezoek bij De Graafschap werd het 2-4. Halverwege was het al 1-4. Hel mond is nog on geslagen in de tweede periode. U Vader Gérard en zoon Bradley de Nooijer uit Oost- Souburg verloren gisteravond met 1-4 van Almere Ci ty. FC Dordrecht blijft daardoor in de onderste regio nen van de Jupi- ler League staan. De club staat na elf duels zeven tiende. Bij de familie Meulmeester zit keepen in het DNA Barry van der Hooft Arnemuiden Brian Meulmeester VN De mannen van het gezin Meulmeester. Vanaf links: Jens (15), Brian (21), vader Lennard (45), Mike (7) en Björn (18). Op de voor grond, met bal, Mart (4). -FOTO'S Lex de meester a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 164