L 24 SI- KIJKT TV Annemarie, Francis en Guido kruisen morgenavond de deegrollers. Wat staat de beste thuisbakker na afloop te wachten? Angela Net als je denkt dat nu écht iedereen zijn zegje heeft gedaan over de Amerikaan se verkiezingen, is daar ineens Robert Jensen. Robert Jensen! De man die op tv de bor sten van Patricia Paay betastte terwijl echtge noot Adam Curry er lachend bij zat. Die Idols-klompendanser Herman tot stamgast bombardeerde op zijn talkshowbank naast zwij gende sidekick Jan Paparazzi. Hij leek afgelo pen jaren van de aardbodem verdwenen. Maar nu is hij terug en stort zich voor RTL5 op de strijd tussen Trump en Clinton. Gek, maar dat vind ik dan toch wel weer een spannende combinatie. Want al zal hij nooit de Sonja Barend Award voor beste interviewer winnen, Jensen heeft een paar andere, onmis kenbare talenten: mensen voor de camera krij gen die je niet snel ergens anders ziet. En die door zijn onconventionele, vaak platte vragen dingen zeggen die je niet snel ergens anders hoort. En ja hoor, daar waren ze al. De hardcore Trump-stemmers uit Ohio. Zittend aan de keu kentafel, met Jensen aan het hoofd. Van die ty pes die een heel arsenaal aan wapens thuis heb ben en zonder spoor van ironie roepen dat ze Hillary overhoop knallen zodra zij zich in hun stad durft te vertonen. Die haar een 'leugenaar' vinden. Die nog ronduit zeggen dat een man gewoon beter is dan een vrouw. Onbegrijpelijk voor ons hier. Maar als je ziet in wat voor uitzichtloze situatie zij zich daar be vinden. Geen banen, geen geld, kinderen aan de heroïne of invalide teruggekeerd uit de oor logen in Irak en Afghanistan en nu worstelend met de vraag waarvoor ze in hemelsnaam dat offer brachten. Ja, dan ga je toch wel een klein beetje snappen waarom zij nu al hun hoop ves tigen op die rare brulboei, die geen verleden heeft in de politiek en taal gebruikt die ze be grijpen. Vrolijk en hoopvol stemde het niet, dat in kijkje in het hoofd van Trump-stemmers. Als er mensen in Ohio leven die een 'genderneutra- le' wc meteen associëren met de verkrachting van hun kleinkind, is er nog een lange weg te gaan. Maar de conclusie van Jensen kiest voor Ameri ka is ook dat niks onmogelijk is. Want als uitge rekend Robert Jensen mij weet te raken met een programma, zijn de wonderen de wereld nog niet uit. Quote van de dag 'We zeggen onderling zelfs 'broertje' tegen elkaar. Zo zie ik mijn vrienden ook echt' Douwe Bob krijgt rust Sylvie Meis veilt gouden beeldje n dan staat er ineens ie mand uitvoerig de in houd van zijn winkelwa gen met je door te ne men. „'Kijk, ik ga dit en dat bakken dit weekend', vertelden ze dan. En ik dacht: leuk, maar ik wil gewoon even boodschappen doen", herinnert Rutger van den Broek zich, de winnaar van het eerste sei zoen Heel Holland Bakt. Hij weet, net als Sarena Solari (winnares 2015) en Menno de Koning (winnaar 2014), als geen ander wat de aanstaande HHB-winnaar te wachten staat. Rutger had zijn plotselinge be kendheid 'totaal niet' zien aanko men. Niemand kon tijdens de opna mes van dat eerste seizoen bevroe den dat de bakwedstrijd zo'n kijkcij ferhit zou worden. Inmiddels moe ten de deelnemers van Omroep Max' paradepaardje daar wel op voorbe reid zijn. Sarena: „Echt iedereen wil je spreken." Rutger: „Ik vond het in het begin gek om herkend te wor den, maar nu vind ik het leuk. Ik werk parttime op de uitslaapkamer van een ziekenhuis en er zeggen nog steeds mensen die net uit de narcose zijn: hé, jij bent toch Rutger van Heel Holland Bakt?" Rutger werkt aan zijn vierde boek - zijn derde, Bakbijbel, is toe aan de vijfde druk - wordt gevraagd voor beurzen, evenementen en work shops. Zijn blog Rutgerbakt.nl vraagt veel tijd. Zijn bakpassie slokt zoveel energie op, dat hij zijn werk als verpleegkundige deeltijd is gaan doen. Menno's tweede boek laat niet lang meer op zich wachten en ook hij is een veelgevraagde bakkoning voor workshops en festivals als het LINDA.Festival. Sarena had het na haar overwin ning zelfs zo druk, dat ze haar baan als communicatiemedewerker opzeg de en zich volledig op haar bakcar- rière is gaan richten. Ze bakt wat af in Tijd voor Max en neemt mensen mee op culinaire reizen naar Italië, het land waar haar roots liggen. „Daar droomde ik altijd al van, maar door Heel Holland Bakt is het in een stroomversnelling geraakt." Dat plots 'uit alle hoeken en gaten' de aanbiedingen binnenstromen, vraagt wel wat van de winnaar. Men no heeft vorig jaar last gehad van een burn-out. Door voortaan alle aanvragen door te verwijzen naar zijn manager werd het weer rustig. Je krijgt de gekste voorstellen - of ik op tv wilde bakken met moedermelk „De eerste twee jaar heb ik ook een manager gehad. Je krijgt de gekste voorstellen - of ik op tv wilde bak ken met moedermelk bijvoorbeeld - en dan is het handig te kijken wat je wel leuk vindt en wat bij je past. En een manager heeft ook weer contac ten. Zo heb ik een piepklein rolletje gehad in de film Sneeuwwitje. Lachen om eens op een filmset te staan." Maar wat als Annemarie, Francis of Guido helemaal niet op een nieu we carrière zitten te wachten? Sare na: „Dat vond ik zo fijn: niemand pusht je. Als je geen boek wil uit brengen, niets met de winst wil doen, dan hoeft het echt niet." zaterdag 22 oktober 2016 Jensen Reageren: angela@persgroep.nl —Acteur Géza Weisz en zijn vrienden hebben een ontzettend hechte band. CONCERT Douwe Bob heeft zijn optre den gisteravond in Amersfoort af gezegd vanwe ge problemen met zijn stem. „Ik baal ver schrikkelijk, maar ik mag niet zingen van de dokter. Het gaat echt niet", laat hij weten. CATAWIKI Het gouden beeld dat Sylvie Meis in 2009 won als best ge klede vrouw vol gens Jackie Ma gazine gaat on der de hamer. De onderschei ding moet zo'n 400 euro opbre- gen, meldt vei lingsite Catawiki. Een burn out na 'Heel Holland Bakt' Marlies van Leeuwen Alexander van Eenennaam Menno de Koning won in 2014. foto joost hoving Rutger, winnaar van eerste editie van HHB in 2013, werkt alweer aan zijn vierde kookboek. FOTO SHODY CAREMAN Sarena, winnaar in 2015, maakt culinaire reizen naar Italië. „Dat wilde ik altijd al doen." 44 Rutger van den Broek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 151