Kyle Doesburg top in de beker Delta Sport klaar in handbalbeker 22 ZEELAND WK OBSTACLE RUN A Drie Zeeuwen namen afgelopen weekend deel aan het WK Obstacle Course Racing (OCR) in het Canadese Blue Mountain. Individueel en als team verlegden Ivo van den Broeke, Niek de Ridder en Theo Kappetein hun fysieke en mentale grenzen. Kyle Doesburg kan van daag weer lekker aan zijn productie schaven in de (districts)beker. Zijn club Hoek was als hoofdklas ser gevrijwaard van bekerverplich tingen in de poulefase (net als Vlissingen) en stroomt vandaag in de knock-outfase in. Tegen Arne- muiden kan de krachtpaster Does burg zijn totaal van 31 bekergoals verder opkrikken. Met dat aantal is Doesburg de productiefste Zeeuwse speler in de afgelopen jaren in de districts- en KNVB-beker. Dertien doelpun ten maakte hij in dienst van Goes, de overige negentien in dienst van Hoek. Twee seizoenen gele den beleefde hij zijn topjaar, want toen scoorde hij negen keer voor Hoek in de beker. De eerste kaper op de kust is Thomas Leegwater van Clinge. Hij zette in de poulefase zijn in haalrace in met drie doelpunten, maar daarmee stokte het voorlo pig. Clinge werd immers uitge schakeld in de poule. Een andere Zeeuws-Vlaamse speler, Tom Rijk van Hontenisse, is nu zijn eerste nog actieve belager. Hij staat op 24 goals en speelt morgen met zijn ploeg de derby tegen HVV'24. RudeStats Drie spelers voeren dit seizoen de Zeeuwse topscorerslijst in de beker aan met zeven doelpunten. Dat zijn Lodewijk van Keeken (IJ- zendijke), Mervin Niemantsver- driet (RCS) en Can Kiran (Terneu- zen). De laatste twee kunnen dit weekeinde hun totaal opvijzelen met wedstrijden tegen respectieve lijk Bruse Boys en Groede. Alleen Van Keeken kan dat niet, want hij werd met IJzendijke in de poulefa se al uitgeschakeld. Zeeuwse topscorers in de beker SPELER CLUB CLUB Kyle Doesburg Hoek, Goes 31 Thomas Leegwater Clinge, HVV'24 27 Sander van Remortele Steen, HVV'24 26 Ronald Zwager Duiveland 25 Tom Rijk Hontenisse 24 Guillaume Clinckemaillie Hoek 23 Josimar Pattinama Vlissingen, Goes, Hoek, Kloetinge 23 Maarten van Hecke Philippine, Terneuzense Boys 23 Yves Nyemb Goes, Kloetinge, Hoek 23 Arvin de Witte WHS 23 Can Kiran Terneuzen, RIAW 23 Marcel Rooze Lewedorpse Boys 22 Edwin Capello Patrijzen 21 De Schouwse hoofdklasser speelde een puike pot tegen twee dedivisionist Oliveo uit Pijnacker, die uiteindelijk net iets te sterk bleek. In Zierikzee werd het 27-30. Voor eigen publiek legde de ploeg uit Zierikzee een acceptabe le pot op de mat. „De tegenstan der was iets beter en geroutineer- der", aldus Delta Sport-trainer Jo hn Jansen. Door de korte en rommelige voorbereiding op het seizoen zag Jansen zag de bekerwedstrijd als een veredelde oefenwedstrijd om zijn team op elkaar in te spelen. „We hebben veel kansen ge creëerd, alleen waren we nog iets te slordig in de afwerking. Dat heeft ook met wedstrijdritme te maken. Al met al was ik zeker niet ontevreden, maar de volgende competitiewedstrijd is voor ons belangrijker." Die volgende wedstrijd speelt Delta Sport volgende week zon dag. Ook dat is een thuiswed strijd; SOS-Kwieksport is dan om 15.00 uur de tegenstander. et terug in Ne derland hangen Theo Kappe tein en Niek de Ridder woens dagavond al weer aan de monkeybar en in de klimtouwen. Teamgenoot en trainer Ivo van den Broeke is nog aan het nagenieten van het WK obstacle run in Cana da. De dagelijkse training in de CrossFit-box in Vlissingen gaat gewoon door, ondanks dat de benen nog verzuurd zijn van de Canadese berghellingen. Team 'Dutch Tough Warriors' is diep gegaan, maar dat was het zonder meer waard. Het zo genaamde OCR World Cham pionship is voor hen een erva ring om nooit te vergeten. Kappetein, die vorig jaar ook van de partij was op het WK in Ohio (Verenigde Staten), was tot dit weekend de enige van het team met WK-ervaring. Me de dankzij zijn enthousiasme werd in Vlissingen het afgelo pen jaar een groep atleten klaar gestoomd voor het WK. Door omstandigheden en blessures bleef'slechts' een drie tal over, waarmee ze afreisden naar Ca nada. „Het was een i loodzwaar par koers", blikt de deelnemer categorie positie Niek de Ridder 25-29 jaar 108 Ivo van den Broeke 30-34jaar 28 Theo Kappetein 50+ 89 Dutch Tough Warriors Team 39 nestor van het gezelschap terug, terwijl hij op zijn iPad een filmpje laat zien van één van de obstakels tijdens de teamrace. Met een zand zak van vijftig pond (zo'n 23 kilo gram) in zijn nek, struint hij een modderige skipiste van 1800 me ter op en af. Het is er warm en glad door de regen. De ambiance in Blue Mountain, een voormalig olympisch winterdorp in het Cana dese Ontario, is indrukwekkend. Zo'n 2000 atleten uit 42 verschil lende landen strijden op en rond de met gras begroeide skipistes om de ereplaatsen. Bovenal heerst er een bijzonder sportieve sfeer tussen de atleten onderling. Op de eerste dag kwamen Van den Broe ke, De Ridder en Kappetein alle drie uit in hun eigen leeftijdscate gorie op een parkoers van ruim 15 kilometer bergop en bergaf. Van den Broeke, personal trainer bij CrossFit Vlissingen, behaalde in de categorie 30-34 jaar een knappe 28e plaats. Ook de prestaties van De Ridder (108e in de catego- rie 25-29 jaar) en Kappetein (89e in de categorie 50+) zorgden voor tevreden gezichten. „Je hoort wel eens dat ze na zo'n race de speaker in de armen vliegen van geluk", zegt De Ridder lachend. „Nou, dat was bij mij dus het geval. De ontla ding bij de finish was enorm." Een dag later mocht het drietal als team in actie komen. Met na me het slot van de race, waarbij je met z'n drieën over een meters ho ge muur moet zien te geraken, is volgens Kappetein tekenend voor de teamspirit. „Dat was pittig, maar wij hebben er goed op kun nen trainen en het ging ons dan ook relatief goed af." Het Zeeuwse team finishte op een meer dan ver dienstelijke 39e plaats. Techniek De vele hoogtemeters daargela ten heeft het team in de voorberei dingen gericht kunnen trainen op de verschillende obstakels. Naast kracht en conditie speelt techniek daarbij een belangrijke rol, weet Kappetein. „Je tech niek is niet alleen be langrijk om bepaal de obstakels goed en snel te kun nen overwin nen, maar ook voor je eigen vei ligheid. Je ziet regel- ma- zaterdag 22 oktober 2016 Op het weblog RudeStats (pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Cijfers sinds 2009 De handballers van Delta Sport zijn gestrand in de eerste ronde van het bekertoernooi. Menno Kole Zierikzee Scores Delta Sport: Koen de Bruijn 7, Brendan Meulmeelster 5, Tim Vleeshouwer en Kevin Meulmees- ter 3, Thijs van Splunder, Bart Koe tje, Ruben Bos en Rowan Boers allen 2, Sebas Hoftijzer 1. Met zandzakken op je nek door de modder ploeteren Menno Kole Vlissingen Niek de Ridder, Theo Kappetein en Ivo van den Broeke (vlnr).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 143