PvdA in Goes vlogt Piet Zoon kan juist nu zijn nut bewijzen Ook in Kamperland en Goes Monument dichterbij BEVELANDEN IOLEN 11 BINNENSTAD PAND NA JAREN WEER GEVULD A In de winkel Jouw Marktkraam in Tholen kunnen mensen een stelling huren om spullen in te verkopen. Jaren stond het pand leeg, maar vanaf dins dag kan het geld einde lijk weer rollen in de voormalige ciooo aan de Eendrachtsweg in Tholen. „Ei genlijk komen er meteen hon derd winkeltjes bij", zegt winkel manager Peter Grinwis. Hij doelt op het concept van de nieuwe winkel. In Jouw Markt kraam kunnen particulieren en ondernemers voor 25 euro per week een stellingkast huren om hun spullen in te verkopen. Vrij dagochtend zijn al aardig wat planken gevuld met onder meer speelgoed, kleding, boeken, tas sen en sieraden. Achter in de win kel is Lianne van Es uit Sint Phi lipsland haar stelling aan het vul len met haakspullen. Die ver koopt ze normaal gesproken in haar webshop De Happy Haak- naald. Ze ziet de winkel van Jouw Marktkraam als een soort etalage. „Het is me er niet om te doen hier heel veel te verkopen", legt ze uit. „Als ik mijn 25 euro eruit haal, is het bij wijze van spreken al goed. Ik hoop hiermee vooral wat meer bekendheid te krijgen." Volgens Grinwis wordt Jouw Marktkraam vaak gebruikt door mensen met een webshop. Maar ook andere ondernemers vullen met enige regelmaat een stelling. Zo heeft de lokale boekhandel er één gehuurd om leesvoer tegen een gereduceerde prijs aan te bie- Jouw Marktkraam is voor Tholen een nieuw concept, maar op de Bevelan- den bestaan al meer van dit soort winkels. Zo open de op 17 september in Goes MijnTafel de deuren. Aan het Schuttershof kan ie dereen een tafel hu ren voor minimaal een week. Daar kunnen vervolgens zelfgemaakte, nieu we of tweedehands spullen verkocht worden. De winkel verkoopt de spul len en betaalt de opbrengst uit. In Kamperland is al sinds februari van dit jaar een soortge lijke winkel. Daar heeft de winkel aan de Veerweg de naam Shop-in-shop mee gekregen en ligt de huur van een ruim te, een kledingrek of een (deel van een) stelling voor vier weken vast. den. Ook de particulier kan er te recht om zelfgemaakte of tweede handsspullen te verkopen. „Het is eigenlijk een fysieke versie van Marktplaats", legt Grinwis uit. „Met als voordeel dat je niet alles op internet hoeft te zetten en spullen moet gaan opsturen." Feitelijk hebben mensen er geen omkijken meer naar, nadat ze hun stelling hebben gevuld en de artikelen zijn geprijsd. De me dewerkster van de winkel rekent de spullen af. „Het is natuurlijk wel verstandig om af en toe langs te komen om nieuwe artikelen te brengen en de boel een beetje recht te zetten", stelt de winkel manager. „Het leuke voor klanten aan dit concept is dat er elke week een totaal ander aanbod is." De Jouw Marktkraam-winkel in Tholen is een initiatief van su permarktondernemer Martin de Berg uit Ouddorp. Daar heeft hij sinds kort ook zo'n winkel. „We zijn door de gemeente Tholen be naderd om het concept hier ook op te zetten", legt rechterhand Grinwis uit. „We geven het een kans. Of het een succes wordt, ligt uiteraard aan de inwoners." Goes Je kan een nieuwsbrief versturen. Of een weblog bijhouden en Face- book en Twitter inschakelen om als politieke partij contact te hou den met je achterban. Maar je kan ook een vlog (een video weblog) beginnen. De Partij van de Arbeid in Goes doet het sinds deze week, speciaal voor jongeren. „Als jong ste steunfractielid in Goes zie je heel veel oud-denkers", zegt Mar co Eestermans. „Als je kijkt hoe jongeren aan hun informatie ko men, die zitten heel veel op You- Tube. Jongeren kijken ook nauwe lijks meer naar de gewone televi sie." En dus is Eestermans een vlog begonnen. Een videodagboek vanuit de raadszaal over wat er al lemaal speelt in Goes. „En natuur lijk worden er ook standpunten van de PvdA gepost." Hij hoopt dat door de vlog jongeren meer be trokken raken bij de politiek en wat er allemaal gebeurt in Goes. Want of het nu gaat over horeca of minimabeleid, het raakt alle Goesenaren. De eerste vlog, van af gelopen donderdag, is terug te vin den op de Facebookpagina van de PvdA in Goes. HOEDEKENSKERKE Het initia tief om een monument voor Jacob Leijs op te richten in Hoedekens- kerke is weer een stapje dichterbij gekomen. Mitchel Vermeulen van de dorpsraad had eerder al aange geven te gaan zoeken naar familie of nazaten van het enige (en eer ste) Hoedekenskerkse slachtoffer van de Watersnoodramp. Die zijn nu gevonden. Vermeulen: „Door het artikel in de PZC hebben we de dochter van Leijs, een ooggetui ge en mensen die mevrouw Leijs goed hebben gekend gevonden. Volgende week gaan we bij hen op bezoek. Ook bood iemand aan om te gaan collecteren. Blijkbaar is er een groot draagvlak." In de eerste plaats is Zoon aange steld om de bemensing van de commissie die een nieuwe burge meester moest zoeken tot een goed einde te brengen. Daarvoor moesten, zo luidt zijn door bemid delaar Geert Jansen geformuleer de opdracht, de verhoudingen in de raad worden verbeterd. Dat de fricties tussen raadsle den zich niet beperken tot de coa litie enerzijds en oppositie ander zijds, kwam deze week pijnlijk aan het licht. Nadat Thea Laban (WD) het coalitieakkoord waarde loos verklaarde, liet Tin Janszen (SGP) weten nooit meer met de li beralen te willen samenwerken. Gekissebis over coalitieafspra ken op het gebied van lastenver lichting en Podium Reimerswaal was de aanleiding voor de aanva ring, maar de onvrede bij de WD is dieper geworteld. De partij mocht na de verkiezin gen meeregeren, maar zag weinig punten uit het verkiezingspro gramma terug in het coalitieak koord. Wethouder Izak Vogelaar kreeg bij de herschikking van de portefeuilles wel alle hoofdpijn dossiers op z'n bord. Machtspositie De SGP kan het zich getalsmatig veroorloven een grote broek aan te trekken. De partij is met zeven zetels verreweg de grootste. Sinds het bestaan van de gemeente is het CDA een trouwe partner, waarmee ze al jaren een meerder heid vormen. Maar om de samen werking goed te houden, is het verstandig ook de derde coalitie partner eens wat te gunnen. Ook de VVD kan stappen vooruit ma ken. Sinds de partij in de coalitie zit, doet de fractie nauwelijks mee in het debat en reageert Laban vaak alleen uit verdediging. Dat is een weinig effectieve werkwijze, bleek wel toen het dinsdag tot een botsing kwam. Dat het dualisme in Reimers waal niet naar behoren werkt, zo als Geert Jansen ook al constateer de, werd daarmee weer eens aan getoond. Niet geheel toevallig is dat één van de belangrijkste pun ten waar de werkgroep bestuurlij ke vernieuwing mee aan de slag gaat. Deze werkgroep onder lei ding van Zoon is deze week inge steld en heeft een belangrijke taak. Als het hen lukt om door te pakken, worden niet alleen de bur gemeestersbenoeming, maar ook de resterende jaren van de coalitie tot een goed einde gebracht. zaterdag 22 oktober 2016 Lianne van Es uit Sint Philipsland richt haar stelling in de nieuwe Mijn Marktkraam-winkel in met haakspullen. foto marcelle davidse 'Marktplaats zonder gedoe' Rob Paardekam Adriaansens Tholen en Willem Melita Lanting De spanningen tussen coalitie partners VVD en SGP in Reimers- waal zijn hoog opgelopen. Juist nu kan waarnemend burgemees ter Piet Zoon, aangesteld om ver houdingen in de raad te herstel len, spijkers met koppen slaan. Joeri Wisse ANALYSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 139