Hoek kon Arnemuiden net niet helpen ZEELAND 21 Brian: „Ik heb uiteindelijk twee jaar bij FC Dordrecht ge speeld. Ik was in mijn laatste jaar derde keeper, achter Filip Kurto en Robert te Loeke. Dor drecht speelde nog in de eredi visie en toen Kurto gebles seerd was heb ik tegen Hera cles op de bank gezeten. Rich ting het eind van het seizoen brak Te Loeke zijn pols en heb ik nog een wedstrijd of zes op de bank gezeten. Tegen NAC mocht ik warmlopen, toen we op de laatste speeldag met 2-1 van Ajax wonnen zat ik ook op de bank. Je moet het geluk hebben dat je een keer mag in vallen. Dan kun je jezelf laten zien, dan weten mensen met een je naam." Lennard: „Brian reed toen 1000 kilometer per week, maar kreeg bij Dordrecht hele maal niets. Geen reiskosten, geen premies. Hij speelde op maandagavond met de belof ten en dan ging ik wel eens kij ken. Maar dan kon je in de rust nog niet eens een bakje koffie halen. Na afloop was ie dereen ook meteen weg. Ik ging dan maar in mijn auto zit ten wachten tot Brian ge doucht was." Brian: „Ik kon bij Dordrecht blijven maar moest dus alles zelf betalen." In de zomer van 2015 maakt Brian Meulmeester de over stap naar Hoek. Daar moet hij genoegen nemen met een plek op de bank. Na één jaar lijkt hij over te stappen naar Goes, waar de kans op speel tijd groter is. Uiteindelijk trekt hij zijn overschrijving toch in. Vader Lennard: „Brian begon te twijfelen en een paar jon gens bij Hoek hebben op hem ingepraat. Bij Goes waren ze niet blij, dat snap ik ook wel." Eerste keus Tijdens de voorbereiding op dit seizoen is hij bij Hoek op nieuw de strijd aangegaan met Jordi de Jonghe. De Belg begon het seizoen als eerste keus en is de laatste tijd goed op dreef. Brian Meulmeester moet het hebben van de beker wedstrijden, zoals vandaag te gen Arnemuiden. Dan mag hij keepen van Jannes Tant. „De trainer heeft in de voorberei ding verteld dat ik er dicht te genaan zat. Dat hij voor Jordi koos is zijn goed recht. Hij heeft het tenminste wel netjes uitgelegd. Dat is bij veel trai ners ook wel eens anders. Ik moet er staan als Jordi gebles seerd raakt of een keer een ro de kaart krijgt. En als hij zo blijft keepen, is hij na dit sei zoen misschien wel weg." Hoewel hun oudste zoon bij Hoek vooral de bank warm houdt, gaan Lennard en Jan- nie Meulmeester geregeld naar Zeeuws-Vlaanderen. Jan- nie: „We gaan af en toe wel kij ken bij Hoek, ook al speelt Brian niet. Ik wil toch ook wel zien hoe die andere keeper het doet." Lennard: „Ik ben daar eerlijk in. De Jonghe kan ge woon goed keepen en doet het dit seizoen prima." Vandaag staan ze samen langs het veld in Arnemuiden. Lennard, die op een binnen- vaarttanker werkt, heeft zijn werkschema iets aan kunnen passen zodat hij bij het beker duel kon zijn. „Ik heb het ge lukkig kunnen regelen met een collega. En volgende week is de jongste jarig, dan ben ik er ook." Intensief is het ongetwijfeld met vijf jongens, zeker als Len nard aan boord is. Jannie: „Soms is het wel pittig ja. Maar over het algemeen is het wel te doen. Ik heb natuurlijk ook een paar oudere jongens rondlopen, dus die kunnen helpen als het nodig is. Als we maar niet te veel akkefietjes tussendoor hebben." Ze wijst op Mart, die een grote pleister op zijn hoofd heeft. Lennard: „Hij had vorige week een bot sing met een deurpost en moest onder narcose gehecht worden. Dat was even verve lend." Wat vindt vader Lennard ei genlijk van zijn keepende zoon. „Brian is een betere keeper dan ik was", zegt hij. „Hij kan goed meevoetballen, ik hoefde dat in mijn tijd niet te doen. Toen mocht je een te rugspeelbal nog gewoon pak ken. Mijn vader heeft tot nu toe het meeste bereikt. Hij won in 1980 de beker met Ar- In de jaren tachtig waren Arnemuiden en Hoek toonaange vende clubs in Zee land. In het seizoen 1985/1986 deed Arne muiden lang mee om het kampioen schap in de tweede klasse, toen het twee de amateurniveau van Nederland. De Walcherse club kon op de laatste speel dag de hulp van Hoek heel goed ge bruiken. Arnemuiden speel de thuis tegen AZW en had één punt minder dan koploper Altena, dat op bezoek moest in Hoek. De Zeeuws- Vlaamse ploeg, ge traind door Jan Dooms, kon niet meer hoger eindigen dan de vierde plaats. Lennard Meulmees ter was een jaar of vijftien en trouwe supporter van het eerste elftal van Ar nemuiden. „Volgens mij hebben ze bij Ar nemuiden toen twee kisten vis aan Hoek beloofd, zodat ze er vol voor zou den gaan. Als Hoek op de laatste speel dag van Altena zou winnen en Arnemui den van AZW, dan was 'Erremuu' kam pioen." Arnemuiden won dankzij een treffer van Chris Schroe- vers op eigen veld met 1-0 van AZW, maar Altena won in Hoek met 1-2 en was kampioen. „Als ik het me goed herin ner zijn die kisten vis daarna toch net jes bezorgd", aldus Meulmeester. nemuiden." Misschien lukt dat kleinzoon Brian dit sei zoen wel met Hoek. Al zal dan wel eerst met Arnemui den moeten worden afgere kend, een ploeg die vol zit met vrienden van hem. Brian: „Mijn maten zijn wel tegen me bezig ja. Ronaldo Meijer, Yannick Schroevers, Sjoerd de Ridder, Jarco Boog aard, Jimmy de Nooijer, Guus van Hecke; van die gasten heb ik al het een en ander te horen gekregen. Zaterdag had den ze met 2-0 van Yerseke gewonnen en kreeg ik berich ten binnen dat ze Volgende week die Belgen gingen pak ken'. Ik zat met Reguillo Van- depitte, Giovanni Siereveld en Josimar Pattinama in de auto en ik liet die berichten zien. Giovanni pakte mijn te lefoon en stuurde terug dat ze blij moeten zijn als ze maar met 5-0 verliezen, haha! Elkaar een beetje opnaaien, dat hoort erbij." Wat de uitslag ook wordt, na afloop wordt er gegeten bij de familie Meulmeester. Brian: „Na de wedstrijd ko men veel ploeggenoten van Hoek bij ons eten. Ik heb het in de app-groep gezet en denk dat er een stuk of tien komen." Jannie: „Da's een mooie hè? Die nodigt gewoon iedereen uit. We zullen maar een beet je vis bakken. Ze zijn van har te welkom." zaterdag 22 oktober 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 130