Dutch Design Week onze naarr> E.Z.R.C. OEMOEMENOE l 13°C Ontdek exotisch Thailand The Voice is terug Onafhankelijk onderzoek moet onrust bij sportclubs wegnemen Sportclubs die hun velden niet meer vertrouwen, mogen ze laten testen op kosten van de rubberbranche. Walcheren Guus Meeuwis en Waylon debuteren injury P22 In Binnen&Buiten het leukste van de jonge garde Van Atlas tot Oemoemenoe. Veel clubnamen in de Zeeuwse sport hebben een eigen verhaal. De ene straalt kracht uit, de andere eergevoel. „We zijn trots op onze naam", zegt voorzitter Hans van Dijk van rugbyclub Oemoemenoe. Met het onderzoek wil de branche de onrust wegnemen die begin deze maand is ontstaan. Toen bleek dat op de kunstgrasvel den korrels gemalen autobanden worden gestrooid die mogelijk kankerverwekkend zijn. In Enge land en Amerika worden gevallen van leukemie in verband gebracht met het spelen op nepgras. De Nederlandse rubber branche, verenigd in de VAC O en Stichting Fonds Band en Milieu, is ervan overtuigd dat de korrels honderd procent veilig zijn. Of dat inderdaad zo is, moet nog wor den bepaald door nieuw onder zoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RI VM). Sommige sportverenigingen willen niet meer spelen op de vel den totdat het nieuwe onderzoek duidelijkheid geeft over de risi co's voor de gezondheid. Om de onrust bij clubs weg te nemen, wil de rubberbranche nu zelf alle ongeveer 2.000 kunstgrasvelden in Nederland laten onderzoeken. Doel is om precies vast te stellen welke granulaatkorrels er op de velden zijn gestrooid, wat de sa menstelling is en waar ze van daan komen. Kees van Oostenrijk, bestuur der van de Stichting Fonds Band en Milieu, zegt te werk te willen gaan zoals bij een dopingcontrole. „Er moet een vertegenwoordiger van de club bij zijn. En als er mon sters genomen worden, komt er iemand van een onafhankelijk on derzoeksbureau." Voor Van Oostenrijk is inmid dels duidelijk dat Nederland één ondeugdelijk veld telde. Dat was in Hendrik-Ido-Ambacht, waar een Oostenrijkse firma een kunst grasveld had aangelegd. Buurtbe woners die naar het nieuwe veld kwamen kijken werden misselijk en kregen tranende ogen. Dit kunstgras is inmiddels verwij derd. Volgens Van Oostenrijk is dit Oostenrijkse bedrijf bij geen enke le branche aangesloten en is er waarschijnlijk restafval van rub ber gebruikt, dat mogelijk schade lijker is voor de gezondheid dan korrels van autobanden. „Alle gro te bedrijven in Nederland zijn lid branchevereniging. van onze Daarvan weten we precies hoe ze werken. De granulaatkorrels die zij gebruiken zijn 100 procent vei lig" Kras.nl/thailand of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia Rondreizen FOTO LEX DE MEESTER Trots op i Gratis test kunstgrasveld Raymond Boere Carla van der Wal Amsterdam »P4 Boek vóór 31 oktober 2016 uw rondreis naar Thailand en profiteer van een extra korting van 100 p.p. op geselecteerde reizen t/m maart 2017! Ontdek Bangkok, de Gouden Driehoek, River Kwai en méér Strandverienging Hua Hin, Koh Samui of Phuket mogelijk Met Nederlandssprekende reisleiding en 100% vertrekgarantie! Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds vrijdag 21 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Kans op enkele buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 249 7 11688 5 5 5 5 30 Nergens voordeliger 15 dagen alv.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1