I mz at Zoekt baan Weer werk Biedt banen ZEELAND 13 Ambassadeur ouderenwerkloosheid John de Wolf op banenmarkt Goes In Goes wil iedereen met hem op foto. Oud-profvoetballer John de Wolf is als ambassadeur voor werkzoekende vijftigplussers mateloos populair. Er rees twijfel in april, toen minis ter Lodewijk Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid be sloot de 54-jarige John de Wolf aan te stellen als ambassadeur ouderenwerkloosheid. Is dat nou de juiste man voor deze job? Zelf was hij ook verbaasd. „Ik dacht even dat ik in Bananasplit zat." Asscher zag het goed. Werkzoe kend 50-plus loopt weg met de nuchtere, daadkrachtige en bena derbare De Wolf. Op de UWV-ba- nenmarkt voor ouderen in Goes wil woensdagmiddag iedereen met De Wolf op de foto. „Hee, geen meneer De Wolf, zeg maar John!" Hij is een uur en een kwartier te laat. „Regen en file", excuseert hij zich. Desondanks poseert hij geduldig. „Natuurlijk geniet ik hiervan, ik zou het niet doen als ik er geen bal aan vind. Het is toch fijn als je mensen een beetje blij kunt maken." De spijkerharde verdediger van weleer is nu de aaibare aanvoerder van een groep die zich vergeten waande: de werkzoekende vijfti gers en zestigers. De Wolf bezoekt door het hele land banenmarkten en netwerkbijeenkomsten. Ook spreekt hij veelvuldig met werkge vers. Hij heeft hun zaak op de agenda gezet. Daarom is de stemming onder oudere werkzoekenden nu een stuk beter, zegt hij. Op Cruijffiaan- se wijze „In april zaten ze nog in een dipsaus, maar ze zien dat deze campagne iets losmaakt, ook bij werkgevers. Er wordt over hun ge sproken. Het is echt een gekken huis, zeker sinds mijn kennisma kingsgesprek met Kamerleden, twee weken geleden. De me dia-aandacht is overweldigend. Werkgevers twitteren dat ze per soneel zoeken. Ik speel dat alle maal door. Nee, ik word niet ge leefd, daar ben ik zelfbij, hè. Kijk, ik ben het boegbeeld van de oude renwerkloosheid, dan dient alle aandacht de goede zaak." Vraag De Wolf niet naar feiten en cijfertjes. Zeker niet over de Zeeuwse situatie. Begin ook niet over regelgeving. „Ik ga niet de diepte in, ik weet er te weinig van. Mijn taak is mensen een duw in de goede richting te geven. Een arm om de schouder te leggen of een schop onder hun kont te ge ven." Landelijk zoeken ruim 200.000 vijftigplussers werk. In Zeeland zijn dat er bijna 4000. Daarmee vormen ze de grootste groep WW' ers. Het punt is dat vacatures in Zeeland lastig zijn in te vullen. Dat wordt de komende jaren al leen maar moeilijker. In de provin cie is sprake van een 'krappe ar beidsmarkt', staat in het recent verschenen rapport Regio in Beeld van het UWV. Dat wil zeg gen: er zijn veel vacatures en wei nig geschikte werkzoekenden. Mede om die reden zet UWV Zeeland woensdag de banenmarkt voor vijftigplussers op touw. Er ko men tweehonderd werkzoeken den en vijftig werkgevers op af. Ze luisteren aandachtig naar De Wolfs peptalk. De boodschap van de oud-Feyenoordspeler is even simpel als helder: „Durf op je bek te gaan bij het zoeken naar werk. En denk niet dat je exact dezelfde baan gaat vinden. Stel je open voor iets heel anders. En blijf gelo ven dat je een baan vindt. Een ide aal team bestaat uit jonge talenten en routiniers in de as van het veld. Werkgevers zien dat ook in. Na tuurlijk moeten werkzoekenden zelf ook aan de bak. Ga niet thuis op de bank zitten, maar ga actief op zoek, ga netwerken, spijker je presentatie bij. En nogmaals: blijf erin geloven, je hebt maar één werkgever nodig die het in jou ziet zitten." De Wolf wil een dikke streep zetten onder leeftijdsdiscrimina tie. Richting werkgevers: „We gaan het niet meer hebben over leeftijd. De vijftigers van nu, zijn de veertigers van toen. Ze zijn niet ziek en zielig. Ze zijn vitaal, ervaren en goede teamspelers." Na nog een paar selfies moet de ambassadeur ouderenwerkloos heid, analist bij Fox Sports en hoofdtrainer bij voetbalclub GVW snel naar Gouda. „Ik sta in het theater met FC de Rebellen. Tja, een heel andere tak van sport. Ook weer spannend." Ine de Laat (60) uit Middelburg, verliest na 21 jaar in februari haar baan als kwaliteitscoördinator bij afvalbedrijf Indaver. „Ik vind vast een andere baan. Ik ben fit, organi satorisch sterk, bereid om cursus sen te volgen en voor werk te rei zen. Mijn palet is breed: bouwkun de, kraamzorg, vertrouwensper soon en kwaliteitsmanagement." Autoverkoper Cor de Rijke (55) uit Kloetinge kwam twee jaar gele den op straat te staan na het faillis sement van de Renault-dealer in Goes. „Eerst heerst ongeloof, daar na het besef dat het lastig is werk te vinden in crisistijd. Maar na driekwart jaar vonden UWV-men- sen een prachtige baan voor me bij Mercedes-specialist Sterdome." Dyanne Gulden van Koeriersservi ce Zeeland in Goes heeft twee han denvol banen in de aanbieding. In de pakketbezorging zeven stuks, van oproepkrachten tot vaste me dewerkers. Ook zoekt het bedrijf vrachtwagenchauffeurs die bereid zijn te overnachten in de truck. Vijftigplussers worden zeker uitge nodigd te solliciteren. donderdag 20 oktober 2016 Geduldig poseert John de Wolf met iedereen die op de banenmarkt in Goes met hem op de foto wil. fotos marcelle davidse Arm om je schouder, of schop onder je kont Frank Balkenende Goes Zeeuwse vijftigplussers zitten in de WW. Ze vormen met af stand de grootste groep onder de uitkeringsgerechtigden die in totaal uit 7504 mensen bestaat. vu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96