Dressuurruiters tonen vorm in Nieuw- en Sint Joosland O CD CD Cl 14 ZEELAND Schweertman al uitgeschakeld Pleijte favoriet in Spruit Memorial Kerkhove wint twee partijen MARATHONSCHAATSEN SEIZOENSSTART Voor squasher Piëdro Schweertman, afkom stig uit Koudekerke, zit zijn Pakistaanse avontuur er alweer op. Hij was bij een prof- toernooi in Islamabad als achtste geplaatst, maar ging gisteren in de eerste ronde al on deruit. Farhan Mehboob liet hem in drie sets geen kans. De nummer 111 van de we reldranglijst bleek in zijn thuisland met 11-4,11-3 en 11-7 te sterk. Schweertman staat op de 73ste plaats op de mondiale lijst, maar moet door zijn vroege uitschakeling maar af wachten of hij op de ranglijst zal zakken. Zaterdag is de vijftiende editie van de Piet Spruit Memorialtrimloop. Bij deze jubi leumeditie, die voor de tweede maal in Sluiskil wordt gelopen, gaat Tim Pleijte als één van de favorieten van start. De winnaar van de Kustmarathon voegde dit weekeinde nog drie Nederlandse trailtitels aan zijn to taal toe. De Vlissinger heeft de organisatie toegezegd van de partij te zijn. Pleijte moet het opnemen tegen verschillen de Zeeuws-Vlaamse en Belgische toppers, in de loop die meetelt voor het Zeeuws- Vlaamse Runnerscriuterium. De familie van de veel te vroeg overleden Piet Spruit is bij de organisatie betrokken. Tannie, de we duwe van hem, zal zaterdag het startschot lossen. De loop in de Drostlaan in Sluiskil gaat om 15.05 uur van start. De ronde door het dorp heeft een lengte van 4400 meter en kan één, twee of drie keer worden afge legd. De jeugd start om 14.45 uur. Tennisster Lesley Kerkhove had gisteren een succesvolle dag in Joue-les-Tours. Bij een 50.000 dollartoernooi in de Franse plaats haalde de 24-jarige Zierikzeese eerst de kwartfinales in het enkelspel. Ze ver sloeg de Russin Alena Tarasova met 6-2 6-3. Een paar uur later op de dag plaatste de Schouwse zich in het dubbelspel voor de halve eindstrijd. Met de Servische Ivana Jor- ovic won ze haar wedstrijd met 6-4 6-2. Aan de andere kant van het net stond onder anderen de Griekse Eleni Daniilidou, de voormalige nummer veertien van de we reld. Jacobs Bannani De dressuurruiters waren dinsdag in Nieuw- en Sint Joosland op de wedstrijd voor combinaties van de klasse M en Z goed op dreef. Marilyn Moerdijk (Waarde) liep in het Hippisch Sportcentrum De Kroo met de schimmelruin Dola- no in Z2 naar de overwinning (65,63%). Franciska van den Broe- ke uit Serooskerke eindigde met de vosmerrie Beau als tweede (61.00%). Samantha Miltenburg hield in Zi met de ruin Final de opgaande lijn vast. De amazone uit Ritthem stuurde de Special D zoon met 65,00 procent naar de eerste stek. Emma Sophie Peters uit Clinge eiste met de ruin Withof s Gala had de tweede plaats op (62,94%). Ook Maxime Ósse en de merrie Crazia Rora hebben de vorm te pakken. De amazone uit Heinkens- zand stuurde haar aanwinst met 67,83 procent in Mi naar de zege. Na een afwezigheid van een jaar wegens studie heeft Julie de Baer- demaeker de draad weer direct op gepakt. De voor de Axelse Oranje- ruiters uitkomende amazone uit het Belgische Moerbeke behaalde met de vosmerrie Gudiana VoD een fraaie tweede plaats (63,00%). Niels Mesu reed vorig seizoen bij Team Tjolk. Die ploeg heet nu AB Transport Group, foto orange pictures/joris knapen donderdag 20 oktober 2016 SQUASH ATLETIEK TENNIS Nu Danny Sleeckx bij de veteranen is gaan rijden, lijkt de strijd om de ATB Wintercom petitie bij de senioren open te liggen. De broertjes Mick en Tim van Dijke uit Wissenker- ke zijn favorieten voor de dagzeges, maar de vraag is of zij aan voldoende wedstrijden ko men om voor het klassement in aanmerking te komen. Zaterdag is de tweede competitie wedstrijd aan De Schelphoek in Wolphaarts- dijk. Daar is thuisrijder Erik Boer wellicht een kandidaat voor de zege. De jeugdwedstrijd be gint om 12.30 uur, terwijl de senioren en vrou wen vanaf 15.15 uur de slotrace rijden. 21 In de vierde divi sie driebanden leed Jacobs Mannenmode 1 in eigen huis een nederlaag tegen koploper Distel Biljarts 7 uit Roosendaal: 2-6. Op de partij tus sen Joop de Fouw en John Snelders na (23-25) waren de onderlinge verschillen zo groot als de Westerschelde breed is. 3BSD Hydrozorg zege vierde op be zoek bij De Dis tel Biljarts 6 met 2-6. Alleen Peter de Winter ver loor van Johan van de Kasteele. O Terneuzenaar Karim Bannani heeft PSV onder 19 knap drie pun ten zien pakken tegen de leef tijdsgenoten van Bayern Mün- chen. De Eindho- venaren wonnen het duel in de UE FA Youth Lea gue met 0-2 door goals van Dirk Abels en Sam Lammers en gaat met ze ven punten uit drie duels aan kop in de poule. Bannani kwam gisteravond niet in actie. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Nieuw- en Sint Joosland. Dres suur PSV Walcheren. Paarden Z2: 1. Marilyn Moerdijk, Dolano (Z-Bev.) 223,5; 2. Franciska van den Broeke, Brau (Veerse R.) 213,5; 3. Pauline Meijers, Wisse Guy (Sé-Ros) 196,5. Z1:1. Samantha Miltenburg, Final (Walcheren) 221; 2. Emma Sophie Peters, Withofs Galahad (Oranjer.) 214; 3. Martin de Kroo, De Kroo's Catrichta (Walcheren) 209,5. M1&M2:1. Maxime Osse, Grazia-Ro- ra (Weelr.) 203,5; 2. Julie de Baert- demaeker, Gudiana VoD (Oranjer.) 192; 3. Kim van t Hul, Allround Kim's Chiara (Sé-Ros) 191. Pony's M1 cat. D: 1. Anna Breunesse, Guus (Schel- destad) 188. ■E o m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71