Burgemeester Juliette (11) wil zich inzetten voor Schouwse jongeren SCHOUWEN-DUIVELAND 7 M Of het nu om vluchtelingen gaat of om toeristen. Gastvrijheid is hot item op het eiland. En... thema van de Week van de Dialoog Praat mee met dialoog De wereld zou een stuk mooier zijn als we allemaal zo zouden communiceren Fijne gesprekken. Mooie ideeën. Juf Majka van der Weel van obs De Schoener uit Brouwershaven is enthousiast over de 'dialoog' die deze week door leerlingen van haar school over pesten is ge voerd. De Week van de Dialoog is in aantocht. Van 7 tot en met 12 no vember staat gastvrijheid op het program. Een thema dat hier op vele ma nieren leeft, schetst coördinator Annemieke Pieters van de Week van de Dialoog. In relatie tot vluchtelingen maar ook als toeris teneiland. „Ik vind dat we het he lemaal niet slecht doen op Schou- wen-Duiveland. We zijn heel gast vrij. Maar hoe brengen we die gast vrijheid aan de man?" Een dialoogtafel kan het juiste zetje geven om dieper op het on derwerp in te gaan. Omdat je el kaar kunt inspireren en omdat je 'samenwerkingspartners' tegen het lijf kunt lopen. „Ik zie de dia loog als een werkelijk goed ge sprek dat je met elkaar voert. Waarbij je aan het einde van de avond het gevoel hebt dat er echt naar je geluisterd is. En misschien komt er ook nog iets uit voort." Eerder was dat bijvoorbeeld het geval met Hart van Poortambacht en met de Zilte Academie. Ook op de Brouwse basisschool houdt het na de gevoerde dialoog niet op. Van der Weel: „We gaan kijken of we iets met de ideeën die de kin deren hebben, kunnen doen". De dialoog als gesprekstechniek werd zes jaar geleden door de Noordgouwse Inge van Ooijen naar Schouwen-Duiveland ge haald en heeft sindsdien onder meer geleid tot oprichting van het Dialoognetwerk Schouwen-Duive land. Dit netwerk, bestaande uit een negen leden tellende kern groep en een stuk of dertig ge trainde gespreksbegeleiders, is in te schakelen bij allerhande the ma's en ontwikkelingen. Zo trekt de dialoog over pesten -dankzij voormalig kinderburgemeester De Week van de Dialoog wordt maandag 7 november om 19.30 uur geopend in het Watersnoodmuseum door burgemeester Rabelink. Henk Gravestein van de Jacht haven Bruinisse houdt een in leiding over het motto van deze week: Jouw gastvrijheid is mijn geluk. Daarna gaan mensen uit diverse sectoren (onderwijs, zorg, recreatie, enzovoorts) met elkaar in dia loog. Wie wil is welkom om mee te praten. Info en aan melding via e-mailadres: info@dialoognetwerkschouw en-duiveland.nl. Noa Dekkers- als een soort estafet testokje langs de Schouwen-Dui- velandse basisscholen. De dialoog lijkt steeds meer te wortelen. Ja wel, zegt ook Pieters. „Maar we moeten het nog wel vaak stimule ren." Zo wordt bijvoorbeeld bij een kwestie als de mogelijke vesti ging van een asielzoekerscentrum nog altijd aan een enquête en niet aan de inzet van de dialoog ge dacht. De basisregels voor een goede dialoog klinken supersimpel. Luis ter open en met respect. Geef el kaar de ruimte en waardeer el- kaars bijdrage. Sta niet gelijk te stuiteren 'als iemand in jouw aller gie komt'. „Maar laat een ander z'n verhaal vertellen en luister wat die ander zegt." Het is heus niet zo dat Pieters het zelf altijd zo goed doet. „Maar ik ben ervan overtuigd dat de wereld een stuk mooier zou zijn als we allemaal zo zouden communiceren." „Ik vind het heel erg bijzonder dat ik nu kinderburgemeester ben. Dat kan niet iedereen zeggen", vertelt Juliëtte stralend. Ze werd gistermiddag gekozen door een ju ry, op basis van een presentatie en een in scène gezette toespraak. In totaal streden acht kandidaten om de gekleurde ambtsketting, die Noa Dekkers uit Dreischor het af gelopen jaar heeft gedragen. Juliëtte vindt het helemaal niet spannend om op de voorgrond te treden. „Ik ben echt iemand die graag in de belangstelling staat. Dat weet iedereen die mij kent", zegt de groep-achter van CBS Op Dreef vol overtuiging. Ze kijkt daarom juist heel erg uit naar haar publieke optredens. „Speeches ge ven, of een evenement openen. Dat lijkt me heel erg leuk." Daarnaast wil Julliëtte zich gaan inzetten voor de toekomst van jongeren in de gemeente. „Een heleboel kinderen weten nog niet wat ze later willen wor den, maar moeten wel al in het derde jaar van de middelbare school een vakkenpakket kiezen. Daarom wil ik graag een dag orga niseren waarop werkgevers, stu dieadviseurs en middelbare scho lieren samenkomen. Zodat de leer lingen weten 'als ik dit wil wor den, moet ik dat kunnen'." De jon ge Bruse deed het idee op door haar broer. „Hij zit nu in zijn der de jaar en hij en zijn vrienden vin den het lastig om te kiezen." Juliëtte wordt vandaag officieel geïnstalleerd. Ze komt voor het eerst in actie tijdens de intocht van Sinterklaas. donderdag 20 oktober 2016 Annemieke Pieters Stefan Varossieau, Roos de Vrieze, Lieke van Oosterhout en Anne de Vos van De Schoener in Brouwershaven in dialoog. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Luisteren, niet stuiteren Esme Soesman Zierikzee Speechen vindt de nieuwe kin derburgemeester van Schou wen-Duiveland nu al haar leuk ste taak. Juliëtte van de Giessen (11) uit Bruinisse staat te trappe len om te beginnen. Elodie Kint Zierikzee Juliëtte van de Giesse (11) uit Bruinisse is de nieuwe kinderburge meester van Schouwen-Duiveland. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70