Peilinaverbod molenaar^ €500 Het ideale bed voor 50-plussers Minderjarige vluchteling heeft 'kraaienpootjes' 6 NI ÖZCAN AKYOL Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column Als we Donald Trump moe ten geloven, manipuleren nagenoeg alle peilingbu reaus de tussentijdse prognoses, puur omdat ze willen dat de mar kante republikein verliest. De mo raal van potentiële kiezers zou af nemen - een geschenk voor zijn tegenstrever Hillary Clinton. Hoewel tegenwoordig in Ame rika de meest onwaarschijnlijke complottheorieën worden geven tileerd, zou Trump in deze kwes tie weieens gelijk kunnen heb ben. Het establishment moet hem niet, maar nog belangrijker: Jiet is bijna onmo gelijk om accu raat te peilen. Toch hechten we ook in Ne derland veel waarde aan kie- zersonder- zoek. t De grootste opiniepeilers zaten er in 2006 en 2010 behoorlijk naast, soms meer dan tien zetels, bijvoorbeeld in aanloop naar het succes van de PW en de PvdA. Het zou normaal gesproken alle maal niet zo kwalijk zijn, ware het niet dat veel kiezers zich la ten beïnvloeden door cijfers uit peilingen. Sommigen haken aan bij voorgeschotelde trends, ande ren menen strategisch te moeten stemmen. De media laten zich leiden door deze wekelijkse koersen, en analyseren en becommentariëren daarmee een werkelijkheid die vaak helemaal niet bestaat. In fei te hebben de peilingbureaus dus niet een onderzoekende rol, maar zijn zij vooral agenderende trend setters: hun cijfers kunnen politi ci aan het wankelen brengen. En met hetzelfde gemak helpen ze een nieuwkomer aan een hoop aandacht. Maar hoe komen ze tot hun resultaten? Grote opiniepeilers zaten er in 2006 en 2010 behoorlijk naast Dat verschilt heel erg per bu reau, maar wat ze allemaal ge meen hebben, is dat ze moeilijk iedere stroming van de samenle ving kunnen bereiken. Een voor beeld: niemand zag de opmars van de PW aankomen, omdat het electoraat uit zogenaamde 'gordijnstemmers' zou bestaan - mensen die alleen in een kieshok je hun voorkeur durven te uiten. De respondenten van een kiesbu reau hebben dikwijls dezelfde achtergrond: hoogopgeleid, geën gageerd en uit een hogere sociaal- economische klasse. Om die reden is het ook niet eenvoudig om de achterban te bereiken van een partij als DENK, die voornamelijk mikt op jonge allochtonen die hun plek in de samenleving willen op eisen. Wat is dan nog het nut van pei lingen? Niets. Het is boosaardige stemmingmakerij. Als we zuivere verkiezingen willen, is het ver standig om tien dagen voor het stemmen helemaal niet meer te peilen. Dan kan iedereen zijn ei gen weloverwogen beslissing ma ken, zonder externe beïnvloe ding. 'Migrantenkinderen zien eruit als 40', schrijft The Sun op haar voor pagina. 'Woede om halfzachte con trole kindermigranten', kopt de Daily Express. 'Het "Kindervluchte- lingen"-debat, schampert The Dai ly Mail. Al deze kranten hebben fo to's van de net gearriveerde vluch telingen op hun voorpagina's, om de twijfels over de leeftijd kracht bij te zetten. De afgelopen dagen zetten tien tallen Afghaanse, Syrische en Paki staanse jongeren voet op Britse bo dem, waar ze werden herenigd met familieleden die al in Groot-Brittannië woonden. Ze ma ken deel uit van de groep jonge asielzoekers die opgenomen wor den nu Frankrijk het beruchte vluchtelingenkamp in Calais sluit aan het eind van het jaar. Volgens een EU-regel mogen minderjarige vluchtelingen doorreizen naar een land waar ze familie hebben. Maar in de tabloids en op socia le media vragen mensen zich af of de vluchtelingen wel minderjarig zijn. Er zouden volwassenen tus sen zitten die op deze manier een felbegeerde asielplek in Groot-Brit tannië proberen te krijgen. Ook een aantal politici vertrouwt het niet. Kamerlid David Davies zei na het zien van foto's van de eer ste groep jongeren: „Dit lijken geen kinderen. Een van hen heeft kraaienpootjes, hij ziet er ouder uit dan ik." De politicus pleit voor verplich te gebitscontroles, om zo de leef tijd van de vluchtelingen te bepa len. „Als ze op vrachtwagens pro beren te springen om hierheen te komen, dan schrikken ze er ook niet voor terug om over hun leef tijd te liegen", vindt hij. De Britse Vereniging van Tandartsen vindt gebitscontroles onethisch en onge past. Daarnaast zijn dat soort tests niet nauwkeurig genoeg om vast te stellen dat iemand minderjarig is, stelt de beroepsvereniging. Het Britse ministerie van Bin nenlandse Zaken benadrukt dat er na aankomst aanvullende checks zullen worden uitgevoerd. Zo zul len de vingerafdrukken van de mi granten worden vergeleken met andere beschikbare documentatie. Ook komen er gesprekken met de jonge vluchtelingen en hun fami lie, om te bepalen of ze de waar heid spreken. TOT LEEFTIJDS KORTING* i Vanaf €2495,- Bijna iedere 50-plusserervaartwel één of meer ongemakken die het slaapcomfort verstoren. Denk daarbij aan gevoelige gewrichten, rugpijn, rusteloze benen en nachtelijk zweten. Molenaar heeft bedden en matrassen die speciaal zijn ontwikkeld voor 50-plussers. Afgestemd op ieders unieke lichaamsbouw en gezondheidssituatie. Voorzien van slimme opties, zoals elektrische verstelbaarheid in alle richtingen en uitstapverlichting. Benieuwd wat dit voor u betekent? Onze slaap-adviseurs komen graag bij u thuis voor een advies op maat. Maak nu een afspraak of kom langs in één van onze winkels. donderdag 20 oktober 2016 @OzcanAkyol Dat blijft verbazingwekkend. Er is ophef over de jonge vluch telingen die de oversteek van Calais naar Groot-Brittannië mo gen maken: er zouden volwasse nen tussen zitten, die misbruik maken van de mogelijkheid. Suse van Kleef Londen 1 a kircn tui lie* u/riMCM LANGER THUIS WONEN *€5 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een compleet slaap- systeem. Actie loopt t/m 30 oktober. Schouder-, lende- en heupzone op maat y Makkelijk opstaan Warmte- en vochtregulerend Maatwerk drukverdeling en veerkracht Levensloop modulaire opties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6