Sloop 't Stoofje ligt meest voor de hand Recron ziet het even aan zeelandtheaters.nl 6 Sloop lijkt voor inwoners van Ou werkerk de meest voor de hand liggende optie voor de leegstaan de basisschool. Aan de Haneweg zouden dan bij voorkeur wonin gen moeten worden gebouwd. Die voorzichtige conclusie kan worden getrokken uit een inventa risatie van de dorpsraad. Onder alle dorpsbewoners is een vragenlijst verspreid om in zicht te krijgen in de mening die leeft over de speelvoorzieningen en de toekomst van de voormalige school. In totaal 35 van de ruim zeshonderd inwoners nam de moeite het formulier in te vullen. Over de speeltoestellen van de school zijn ze duidelijk: behouden voor het dorp en verdelen over de Ring en het buitengebied. Wat de oude basisschool be treft, liggen de meningen meer uiteen. Het merendeel voelt het meest voor sloop en vervangende nieuwbouw van woningen, dan- wel 't Stoofje te verbouwen en be woonbaar te maken. Anderen wij zen die woonoptie juist weer reso luut van de hand, omdat er al ge noeg huizen te koop staan op het dorp. Een alternatief dat ook wordt genoemd, is de vestiging van een kunstenaarsatelier, win keltjes, flexplek voor zzp'ers en dagbesteding voor ouderen. Daar bij wordt, ook door de dorpsraad, weer de nadrukkelijke kantteke ning gemaakt dat de activiteiten niet concurrerend moeten zijn met het dorpshuis. „Er zijn wel suggesties die we graag met de ge meente willen bespreken, of deze het onderzoeken waard zijn", zegt dorpsraadslid Chris Visser. Recron Schouwen-Duiveland geeft toch medewerking aan de opzet van een nieuw gemeente lijk handhavingsteam (boa's) voor Renesse en omgeving. „Het vertrouwen is er nu wel", zegt afdelingsvoorzitter Ed Troost na een 'constructief over leg' met burgemeester Gerard Rabelink. Dat vertrouwen was nog geen maand geleden ver te zoe ken. In een brief van de Recron aan de gemeente wond Troost er geen doekjes om: „Wij wil len geen boa's die, wanneer ze moeten optreden, het hazen pad verkiezen boven handha ving. Telkens weer moeten we constateren dat de boa's zich verstoppen in plaats van optre den." De Recron gaf aan sterk Als ze straks tóch achteruit lopen in plaats van vooruit, grijpen we in te hechten aan behoud van het huidige susteam van professio nele beveiligers. De scepsis is door een con creet aantal toezeggingen de wereld uit, roepen Troost en Ra belink in koor. De selectie en opleiding van de boa's wordt op een hoger peil gebracht. Ra belink verzekert dat de inzet van het nieuwe team wordt 'bij gestuurd', als blijkt dat het in de praktijk niet werkt. Troost: „Als ze straks bij een calamiteit tóch achteruit lopen in plaats van vooruit, dan moet worden ingegrepen. Ik zit zowel in de Recron als in de ondernemers vereniging, dus de lijntjes zijn kort. Mocht het niet gaan zoals het moet, dan zal ik direct aan die bel trekken." Durven de leden van het hui dige susteam een lastige klant in het uitgaansleven van Renes se nog wel eens stevig vast te pakken, de boa's nieuwe stijl zullen dat niet doen. Formeel ligt dat zogeheten gewelds monopolie bij de politie en kan de gemeente in een ander geval aansprakelijk worden gesteld. Afgesproken is daarom ook dat de politie in het seizoen met grotere overmacht en langduri ger aanwezig zal zijn. De ge meenteraad bespreekt van avond de financiële gevolgen van professionalisering van de Integrale Veiligheid en Handha ving op Schouwen-Duiveland. IN DE REGIO MIJN DORP,MIJN STAD Moeders en Zonen Chopin meets the Blues ZA 22 okt Staatsorchester Rheinische Philharmonie MA 24 okt Plien Bianca DO 27 okt ABBA Gold Hommage VR 28 okt Martijn Broekaart WINDBROKE IN FIZI donderdag 20 oktober 2016 Marcel Modde Ouwerkerk Marcel Modde Renesse Ed Troost, Recron OUWERKERK Toneel, knutselen en film in Waters noodmuseum Het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk houdt tijdens de herfstvakantie diver se activiteiten. De toneelvoorstel ling Stormkracht wordt op woensdag 26 oktober en vrij dag 28 oktober om 11.30 uur en 15.00 uur opgevoerd. Tijdens deze voor stelling brengen ac teurs de storm in de nacht van 31 januari 1953 weer tot leven. Kunstenares Mar lies Verda geeft knutselworkshops op 25 en 26 okto ber tussen 11.30 en 16.00 uur. Kinderen mogen hun eigen ge maakte werkjes na afloop meenemen. De nieuwe film Hol land: Natuur in de Delta wordt op za terdag 29 oktober om 13.00 uur ver toond. Deze bijzon dere natuurfilm is het vervolg op de film De Nieuwe Wil dernis en wordt ver teld door Bram van der Vlugt en Carice van Houten. Het museum is tij dens de herfstva kantie dagelijks geo pend van 10.00 tot 17.00 uur en alle ac tiviteiten zijn koste loos bij te wonen bij een betaald bezoek aan het Waters noodmuseum. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 9 euro, kin deren van zes tot en met twaalf jaar betalen 4 euro. Kinderen tot en met zes jaar mogen gra tis naar binnen. ZIERIKZEE De Zeeuwse folkband Windbroke maakt dit sei zoen een tour langs kleine theaters in en net buiten Zeeland. Die tour begint zondagmiddag 23 oktober in Filmtheater fiZi in Zierikzee. Windbroke heeft er een volledig nieuw program ma voor samengesteld met specifiek traditioneel Keltische muziek. De muziekstijl van Windbroke is vooral geschikt voor een luisterend publiek, of zoals zanger/muzikant Jaap van Liere het omschrijft: „We brengen geen stampende kroegnum mers maar afwisselende en meeslepende Keltische muziek. Ons repertoire bestaat uit een levendige afwisseling van in strumentale traditionals, gezongen ballads, 'sad songs' en lo ve songs." Het optreden in fiZi zondagmiddag begint om 15.00 uur. Kaarten a 10 euro zijn te bestellen via: windbroke.nl BROUWERSHA VEN Landal Port Greve, 10.00-11.30 uur: Pad denstoelenfestival Scharrelkids activi teiten BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum geo pend en demonstra tie mosselen koken; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Excursie- schuur Westen- schouwen, 16.00 uur: Excursie reeën speuren; Pannekoe- kenmolen de Graan halm, 12.00-20.00 uur: Expositie Gem ma van der Sluis; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wisselex positie Zeeuwse dialecten en streek- drachten; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudèn- de, 13.30-14.30 uur: Meer bewegen voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas- en jo- keravond; Mo Mo re, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 -15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 uur: Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 uur: Muziek vereniging Nieuw Le ven; Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Tentoonstelling bijzondere water bouwkundige wer ken, 11.00 en 13.00 uur: Familierondlei dingen; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.19.30 uur: Yoga Steffine; ZIERIKZEE Bibliotheek, 19.30 uur: Lezing Schrijf ster Marja Visscher; Burgerweeshuis, 10.00-11.30 uur: In- loopochtend work shop kleurplaten ontwerpen; Camera museum, 13.00- 17.00 uur: Openstel ling museum; Fizi, 20.00 uur: 50 plus café met als thema Je hobby, je beroep; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming toren, Exposi tie Phantasms en Expositie Beeld van een zeeslag anno 1304; VVV Nieuwe Haven, 14.00 uur: Historische stads wandeling. van ZA 22 okt-14.00 en 16.00 1 Brandweerman Sam DO 27 okt Anne Wil Blankers e.a. Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 dU Myth* VR 21 okt Gratis inleiding 19.00 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69