jMW The day the music died' n 3 0 Cd Jeroen en vrienden Openhartige terugblik Opa Bol en Opa Buys Massale veldslagen Boek II Dvd Game „Ik wil ons trouwens geen tribute- band noemen", betoogt Fielder. „We gaan veel verder dan dat. We vertel len dan wel niet het levensverhaal van Buddy Holly, maar geven wel een beeld van hoe zijn live-shows zich voltrokken als hij op tournee was. Alsof hij nooit is doodgegaan." Waarom heeft Fielder juist voor Buddy Holly gekozen? „Ik heb altijd iets met hem gehad", bekent hij. „Ik speelde zelfs in de musical over zijn leven die jarenlang in Londen heeft gedraaid. Ik speelde daarin de rol van Buddy zelf. In die tijd werd ik samen met nog een paar andere leden van de cast gevraagd om ergens in Enge land een concert ter herinnering aan de zanger te geven. Dat werd zo'n succes, dat we besloten vaker als Buddy Holly and the Cricketers op pad te gaan. En 25 jaar later zijn we er dus nog steeds. Sindsdien zijn er heel wat leden gekomen en gegaan, maar altijd hebben we het niveau zo hoog mogelijk weten te houden." „Het bijzondere aan Holly vind ik dat zijn liedjes zelfs nu nog heel fris en direct klinken", meent Fielder. „De teksten Zijn muziek was zijn paspoort om uit zijn geboortestadje te ontsnappen zijn simpel, maar hij wist er toch iets speciaals van te maken. Holly was zijn tijd vooruit. Hij schreef ook veel meer eigen materiaal dan tijdgenoten als Eddie Cochran en Chuck Berry. Ik ben opgegroeid met zijn muziek, en ik geniet er vandaag de dag nog steeds van." „Toen ik als tiener begon met gi taarspelen, probeerde ik als eerste Peggy Sue onder de knie te krijgen", vertelt Fielder. „Ik A vond dat een fascinerend liedje. Buddy kwam uit het woestijnstadje Lub bock en zijn muziek was zijn pas poort om uit die wereld te ontsnap pen. Het is zo jammer dat zijn leven zo snel eindigde. Vlak voor zijn dood verhuisde hij naar New York met de bedoeling in films te gaan spelen. Hij was ook al begonnen met het produ ceren van zijn eigen platen. Ik denk dat hij een hele goede producer voor anderen zou zijn geworden." Buddy leefde ook geen destructief leven vol alcohol en drugs, dus ook wat dat betreft had hij het lang vol kunnen houden met zijn gezonde le vensstijl. meent Fielder. „Maar het mocht niet zo zijn. Buddy ging dood in 1959. Hij was nog maar 22 jaar. Maar bijna 60 jaar later houden wij zijn muziek nog springlevend." BUDDY HOLLY i'j li f êsSeIS I mm donderdag 20 oktober 2016 PZ Jeroen van Konings- brugge trok zich een halfjaar lang terug in Californië om te werken aan zijn eerste solo album. Hij liet een reeks muzikale vrienden overkomen en samen schreven zij negen nummers voor op de cd Songs Of Life. Er zijn bijzondere sa menwerkingen met onder anderen Ra coon, Typhoon en Gers Pardoel. m Jeroen van Koningsbrugge: Songs Of Life is sinds deze week te koop. Samen met het verzamel- album The singles brengt Phil Collins zijn autobiogra fie Not Dead Yet uit. De drummer, zanger, liedjes schrijver en acteur blikt openhartig en met veel humor terug op zijn roerige carrière vol hoogte- en dieptepunten. Van wereldhits en hardnekkige verslavingen tot gekma kende gehoorproblemen. Phil Collins: Not Dead Yet verschijnt vandaag.. Voor iedereen die in de jaren negentig elke zater dagavond voor de buis zat voor de komedieserie Op passen!!! is de complete serie nu gebundeld in een enorme dvd-box. Maar liefst veertig dvd's met ruim vijfduizend mi nuten opa Bol en opa Buys die samen een huishouden bestieren en proberen hun tienerkleinkinderen in toom te houden. De dvd-box Oppassen!!! is vanaf vandaag verkrijgbaar. In de succesvolle game- reeks Battlefield brengt EA Games de langverwachte Battlefield 1 uit. De first per son shooter speelt zich af tij dens de Eerste Wereldoor log. Als speler waan je je een weg door gevechten in krappe belegerde Franse steden, zwaar bezette bergforten in de Italiaanse Alpen en massale veldsla gen in de woestijn. Battlefield 1 ligt vanaf morgen in de winkel. Hi 44 Simon Fielder li. Buddy Holly and the Cricketers: Een legende herleeft! Dinsdag 1 november, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 2 november, Ledeltheater in Oost burg, aanvang 20.15 uur. 1if ;M\! if ■'Wii Buddy Holly wordt weer even tot tot leven gebracht in de theatershow Een le gende herleeft Buddy Holly begon met countrymu- ziek. Toen hij in 1955 Elvis Pre sley zag op treden, switchte hij van country naar rock- 'n-roll. Holly werd een pionier van deze mu ziekstijl en ex perimenteerde met alternatieve instrumenten. In zijn laatste opnames speelde hij bijvoorbeeld met een groot orkest. Doordat hij jong is overleden, heeft hij zijn stijl niet verder kunnen ontwikkelen. Toch heeft hij grote ar tiesten, zoals The Beat les en Bob Dylan, geïn- sipireerd. En Don McLean. Uit zijn lied American Pie, komt de zin The day the music died. Een verwijzing naar de dag dat Buddy Holly samen met de muzikanten Ritchie Va- lens en J.P. Richardsen verongelukte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60