'Welpen van het kalifaat' gaan gedrogeerd ten aanval 4 dagen Veluwe 5 Geen plek voor studenten techniek 'Bevrijd mij uit deze hel' De Franse regering neemt maatre gelen om de veiligheid van poli- tie-agenten te bevorderen. Er wor den vanaf maandag in het hele land praatsessies met agenten ge houden om te kijken hoe hun werksituatie kan verbeteren. Vol gende maand wordt een landelijk plan gepresenteerd over de be scherming en de uitrusting van de politie bij de uitoefening van hun werk. Dat maakte minister van Bin nenlandse Zaken Bernard Caze- neuve gisteravond bekend. Hij voerde overleg met politievakbon den, die daarna ook nog met de minister van Justitie spraken. „Wij begrijpen de politie en wij steunen de politie", zei Cazeneu- ve. Aanleiding voor de toezeggin gen van de minister is een aantal recente incidenten waarbij de poli tie werd aangevallen en waarbij ook gewonden vielen. Uit protest zijn honderden agenten deze week al twee avonden en nachten spontaan de straat op gegaan om te betogen. De eerste nacht ge beurde dat alleen in Parijs, de tweede nacht ook in steden als Marseille, Nice en Toulouse. Begrip Eén van de grootste politievakbon den in Frankrijk heeft voor volgen de week woensdag landelijke pro testacties aangekondigd. „We roe pen burgers op om de politie te ko men steunen", aldus vakfederatie Unité Police SGP-FO. „Ik heb alle begrip voor ze", zei de rechtse Alain Juppé (Les Répu- blicains), kandidaat voor de presi dentsverkiezingen. „De politie is aan het einde van z'n Latijn. Waar om doet de regering niks?", aldus de extreemrechtse Marine Le Pen (Front National), ook kandidaat bij die verkiezingen. Met die reac ties werd de onvrede onder de agenten een politieke kwestie. De De vlammen sloegen uit zijn lichaam, hij schreeuwde het uit regerende Socialistische Partij be schuldigde extreemrechts ervan de politie te hebben aangezet de straat op te gaan. President Hollan- de zei gisteren onverwacht 'steun' toe aan de agenten. De meest recente aanleiding voor de politieprotesten is een geweld dadig incident, bijna twee weken geleden in Viry-Chatillon, ten zui den van Parijs. Agenten stonden daar in een politieauto in een pro bleemwijk toen ze werden aange vallen door een groep van zo'n 15 jongeren. „Ze werden gewelddadig en gooiden allemaal brandende voor werpen in de auto", vertelde één van de agenten in de Franse pers. De auto vatte vlam en de agent achter het stuur werd in elkaar ge slagen. „Ze wilden haar echt knock-out slaan." Zelf wist hij met een collega uit te stappen. „Ik dacht: als ik er niet uit ga, ben ik dood." Hij achtervolgde de daders, keek toen om en zag de politieauto, maar ook één van zijn collega's in brand staan. „De vlammen sloe gen van zijn bovenlichaam, hij schreeuwde het uit. Ik ben op hem gaan liggen om het vuur te doven." Die 28-jarige agent ligt nog al tijd met ernstige brandwonden en in kunstmatige coma in het zie kenhuis. De daders zijn spoorloos. Molotovcocktail Afgelopen voorjaar gebeurde iets soortgelijks in Parijs. Bij een de monstratie stortten betogers zich op een politieauto en gooiden een molotovcocktail naar binnen ter wijl de agenten nog in de auto za ten. Afgelopen weekend werden agenten in Mantes-la-Jolie, ten westen van Parijs, belaagd door zo'n 100 jongeren in een pro bleemwijk. De politie werd beko geld en een brandbom landde te gen hun wagen. Datzelfde week end gooiden ook nationalistische betogers op Corsica met molotov cocktails naar agenten. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-235969370cpg In een met explosieven volge propte auto probeert een aan staande 'martelaar' van Islamiti sche Staat (IS) door een hagel van kogels en granaten de vijandelij ke linie te halen. Anti-terreureen- heden van het Iraakse leger of van de Koerdische peshmerga schieten de aanstormende auto voortijdig aan flarden. Maar soms komt hij erdoor en walmt er een enorme rookpluim op het strijd toneel, zoals gisteren te zien was op beelden van het front. Tientallen van dit soort kamika ze-acties vinden plaats rond het zwaarbevochten Mosul. De jon gens achter het stuur blijken vaak nog tieners. 'Welpen van het kalifaat' noemt IS zijn jeugdi ge kanonnenvoer. Als ze niet al ja ren zijn gehersenspoeld, staan ze stijf van de drugs. Bij gesneuvel de jihadisten zijn in het verleden meer dan eens cocaïne, hasj of grote hoeveelheden pijnstillers gevonden. Zelden worden kind soldaten tot boegbeelden verhe ven zoals IS dat doet. De terreur groep stuurde tal van video's de wereld in waarop is te zien hoe kinderen en jongeren worden ge drild. Executies van krijgsgevan genen worden gedaan door schooljongens. IS heeft ze inge prent dat het een eer is een vij and van Allah te executeren. Twee jaar geleden meldden VN-onderzoekers dat er in regio Mosul rond 900 kinderen tussen 9 en 15 jaar waren ontvoerd door IS. De jongsten werden naar reli gieuze scholen gestuurd, de oudsten gedwongen tot militaire training. Die lichting kamikazes staat nu klaar voor de dood. SOI IöARITE AVEC NOS COL LEGVES SOLID ARA l m AVECNOS sL^. COLLEGUES 3 dgn Ardennen (BE) Thermen Bussloohotel 0 donderdag 20 oktober 2016 ENSCHEDE De vier technische universi teiten gaan een numerus fixus instellen voor acht studies, bijna een verdub beling ten opzichte van dit jaar. De maatregel is nodig, omdat de technische uni versiteiten de groeiende in stroom van studenten niet meer aankunnen, meldt Victor van der Chijs, bestuursvoorzitter van de Universiteit Twente. Het aantal studenten is in tien jaar tijd met 50 pro cent toegenomen, maar er is onvoldoende extra geld beschikbaar. De numerus fixus zou al in het jaar 2017-2018 ingaan. BANGKOK Ex-coffeeshophouder Jo- han van Laarhoven doet een oproep aan koning Willem-Alexander vanuit de Thaise cel waar hij een straf van 103 jaar uitzit voor drugshandel. In een brief vraagt Van Laarho ven, wiens gezondheid ach teruit holt, de koning zich in te zetten voor een recht vaardige behandeling. De oprichter van de coffee shopketen The Grass Com pany wil dat Nederland om zijn uitlevering vraagt. De 56-jarige is in 2014 veroor deeld voor witwassen. Hij zegt dat hij niets straf baars heeft gedaan. De Franse agent is aan het eind van zijn Latijn Franse agenten hebben, na een serie ernstige incidenten, hun buik vol van het geweld waar ze in hun werk aan blootstaan. Twee nachten protesteerden ze al, volgende week gaan ze lande lijk de straat op. Frank Renout Parijs A Agenten demonstreren in Evry. Vier collega's waren er door jongeren gemolesteerd, foto thomas samson —door jongeren belaagde agent over een collega Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Islamitische Staat stuurt in Mo sul tieners op zelfmoordmissie. Als ze niet gehersenspoeld zijn, staan ze stijf van de drugs. Bob van Huët Mosul Voor maar: Verblijf in een heerlijk paviljoenhotel op de veelzijdige Veluwe. Tip! Dagje Zwolle. 3 nachten in 4* Apollo Hotel de Beyaerd (8,1) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren en gebruik van wifi Aankomsten t/m feb. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel L'eau Vive,Vresse-sur-Semois (8,0) 3* Princess Hotel Beekbergen (7,7) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 1 nacht incl. ontbijtbuffet Gratis parkeren en wifi ar j- Entree Thermen Bussloo Aankomsten t/m dec. OGratis parkeren en wifi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5