35 Zeeuwse medailles bij springkampioenschappen Grootse aanpak van 12e editie van voetbalschool ZEELAND 15 De Middelburgse schaatser wil deze winter ook weer eens zeges boeken op kunstijsbanen. Ik hoef niet in dienst te rijden van een ander of me in te houden Hoe het met het schaatsen gaat? Nou, nog niet echt goed", zegt Niels Mesu van uit Erfurt, enigs zins met een lach. Hij is daar nu nog op trai ningsstage. „Ik dacht dat we hier in Duitsland veel het ijs op kon den en lekker aan onze techniek mochten gaan werken. Maar we moeten nog heel zwaar aan de bak, vooral ook op de fiets. M'n ploeggenoten zuchten de hele tijd, net als ik. Maar op zo'n mo ment moet je vertrouwen houden in het schema en erin geloven dat het bij de eerste wedstrijd van het seizoen allemaal goed komt." Die eerste marathon is zaterdag avond in Amsterdam, op de gezel lige Jaap Edenbaan. De 24-jarige Middelburger heeft zin in die krachtmeting. „Mijn laatste wed strijd was enkele maanden gele den in Hallum", vertelt Mesu, ver wijzend naar het open Neder lands kampioenschap skeeleren. Hij werd bij die Friese koers over 100 kilometer tweede. „Daarna hebben we tijdens trainingen wel wedstrijden proberen na te boot sen, maar dat is toch anders. Ik ben blij dat we nu echt weer gaan beginnen. In Amsterdam kan ik zien hoe de anderen de zomer zijn doorgekomen." Mesu leverde zelf de afgelopen tijd bijzonder veel arbeid. Na 'Hal lum' werkte hij eerst een hoogte stage van enkele weken afin de Al pen. „Het begin was wat moei zaam, maar ik werd beter en be ter. Ik heb daar echt stappen ge maakt." Daarna trok hij voor nog een paar weken naar de Italiaanse kust. „Wat we in Grossetto heb ben gedaan, was echt loodzwaar. We wisten 's avonds niet hoe we in ons bed moesten komen, zo ka pot waren we. We trainden vier keer per dag. Niet normaal." Na die trainingsweken in Zuid- Europa was hij één week in Leeuwarden, om vervolgens weer door te reizen naar Erfurt. „Al die tijd in het buitenland moet zich vanaf zaterdag gaan uitbetalen." De Middelburger viel vorig sei zoen natuurlijk op met zijn over winning in de Alternatieve Elfste dentocht. Op de Weissensee won hij de prestigieuze wedstrijd over 200 kilometer solo. Zijn aanvallen de manier van rijden etaleerde hij niet alleen in Oostenrijk, maar ook tijdens de kunstijsmarathons in Nederland. Van een zege bleef hij echter verstoken. Mesu: „Ik reed vaak wel in de toptien en werd één keer zelfs tweede. Dat was in Breda. Ik was heel degelijk die winter. Dat wil ik nu weer zijn, maar er mag nu wel eens een overwinning bij zitten." Zijn min of meer nieuwe ploeg, AB Transport Group, oogt als een samengeraapt zooitje topschaat- sers. Drie van de zes komen uit het buitenland. Van hen is KC Boutiette, de 46-jarige Amerikaan die vooral furore maakte in het langebaanschaatsen, de bekendste. „Maar hij zal er niet vaak bij zijn, denk ik. Hij wil in 2018 nog één keer aan de Winterspelen mee doen, op de massastart. Hij zal daarom dit seizoen veel World Cups rijden. Hij heeft tussendoor tijd voor hooguit zes marathons. En de anderen zullen ook lang niet altijd meedoen." Mesu weet dus dat hij er heel vaak alleen voor zal staan tijdens de races voor de KPN Marathon Cup. „Heel veel ploegenspel hoef je bij ons niet te verwachten", zegt hij droogjes. „Aan de ene kant is het jammer als je geen of weinig steun hebt. Aan de andere kant vind ik het ook wel prima. Ik hoef niet in dienst te rijden van een ander of me in te houden om dat iemand mee is in een ontsnap ping. Ik kan dus vrij rijden." De enige die naast Niels Mesu nog op het hoogste niveau uitkomt, is diens oudere broer Erwin. De 27-jarige rijder van De Haan Wes- terhoff is vooral een natuurijsspe- cialist. De winnaar van de Alterna tieve Elfstedentocht van 2015 zal vooral weer willen pieken in fe bruari. Bij de beloftes vormen Laurent Janse en Rico van Damme samen Team Yerseke, net als in de vorige winter. Van Damme zal overigens voorlopig nog niet in actie komen. Hij is geblesseerd. Janse gaat dus voorlopig als eenling het circuit in. Pogingen om nieuwe ploegge noten aan te trekken liepen op niets uit. „Een jaar geleden was het aftas ten", vertelt de twintigjarige Jan se, die gecoacht wordt door zijn va der Leo. „We wisten nog niet echt wat we van onszelf konden ver wachten in een groot peloton. De stap van de C-rijders naar de belof ten is best groot. Dit seizoen hoop ik op betere resultaten. Maar pas na Amsterdam kan ik de kansen daarop goed inschatten." Joerec Cijsouw (24) uit Oost burg begint eveneens aan zijn tweede seizoen bij de beloften. Hij is één van de drie schaatsers van Ormer ICT. Bij die equipe heeft Elfstedentocht-winnaar Henk Angenent een rol op de ach tergrond. De coaching is in han den van Cees Cijsouw, de vader van Joerec. In de topdivisie rijden ze per ma rathon 125 rondes. Bij de beloften moeten ze 100 rondes afleggen. PROGRAMMA SINT PHILIPSLAND De 106 deel nemers aan de twaalfde editie van de voetbalschool van Noad'67 krijgen vanaf maandag tot en met woensdag een mooi programma voorgeschoteld. De kinderen trainen drie dagen lang als professional en krijgen trai ning van meerdere 'grote namen'. Het evenement vangt maandag om 9.00 uur aan op het sportpark van Noad'67, na een openingshan deling van Ger van de Velde-De Wilde, de burgemeester van de gemeente Tholen. Diezelfde dag nemen Ricky van den Bergh (oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam, Heracles Alme lo en ADO Den Haag) en Andy van der Meijde (ex-Ajacied en t7-voudig international) de deel nemers onder handen. In de da gen erna zijn voormalig Feyenoor- der Marcel Meeuwis, Noad'67-trainer Ad Palings, Luc Nilis en Gérard de Nooijer de trai ners. In het kader van 'onbeperkt sporten' zullen de deelnemers op woensdag samen sporten met leeftijdsgenoten met een handi cap. Op die laatste dag wordt ook een cheque met daarop het voor de stichting Vrienden van Siem ingezamelde bedrag overhandigd. Het geld gaat naar de afdeling kin- deroncologie in het Prinses Maxi ma Centrum in Utrecht. De club uit Zeeuws-Vlaanderen nam 23 medailles mee naar huis, terwijl MTV er twaalf in de wacht sleepte. Op het hoogste niveau A haalde I\irn'87 met Anouk Enge len drie prijzen. Goud was er voor haar op dubbele minitrampoline en minitrampoline. Op airtum- Turn'87 nam 23 medailles mee naar huis, terwijl MTV er twaalf in de wacht sleepte bling werd ze derde. Bij de jeugd A was Randy Verheije de beste op de minitrampoline dankzij een mooie anderhalve schroef en een dubbele salto. De Middelburgse springers be haalden drie keer goud, vijf keer zilver en twee keer brons. Peer van Eenennaam en Lauren Huis man namen op de dubbele mi nitrampoline A het goud mee. Bij het nieuwe onderdeel microteam- gym waren de teams goed voor drie prijzen. Het jongensteam B en juniorenmixteam B mochten plaatsnemen op de hoogste po- diumtrede, het meisjesteam C be haalde een tweede plaats. donderdag 20 oktober 2016 Mesu hoopt dat arbeid Sï zich weer uitbetaalt ™aT^s Roeland van Vliet Erfurt Niels Mesu Voor liefst 262 schaatsers (top- divisie, beloftedivisie, vrouwen) staat het marathonseizoen voor de deur. Van hen komen er vijf uit Zeeland. Roeland van Vliet Vlissingen Het was het grootste succes voor Niels Mesu (midden) in zijn loop baan: de winst in de Alternatieve Elfstedentocht. Op kunstijs wacht hij al zo'n driejaar op een zege. fotoanp De KPN Marathon Cup gaat over veertien wedstrij den: dertien reguliere races en één finale. Die is op 4 maart 2017 in Amsterdam. Van 15-18 december is er ook nog een KPN Vierdaag se. De derde wedstrijd in de ze reeks is in Breda. Op 1 januari is in Heeren veen het Nederlands kam pioenschap. Voor de natuurijswedstrij- den verplaatst het circus zich weer naar Oostenrijk en Zweden. De Alternatieve Elfstedentocht is op 1 fe bruari op de Weissensee. Hoewel de trainingen nog maar net gestart zijn, maakten sprin gers zich al klaar voor de eerste wedstrijd van dit nieuwe sei zoen: de individuele regionale springkampioenschappen in Ber gen op Zoom. Op de onderdelen minitrampoline pegases, airtum- bling en minitrampoline grossier den de turners en turnsters van Turn'87 uit Oostburg en MTV uit Middelburg in diverse medailles. Janny Vermeule Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51