schoot na 56 iaar v( 56 jaar voor de tweede maal raak 4 NI Leni (85) en Rob (84) verbraken in 1959 hun verloving. Maar de liefde bleek hardnekkig: vrijdag trouwen ze in het Dordtse stadhuis. „Ik moet in mijn wang knijpen. Droom ik niet?" Hij vindt haar de allerlief ste en allermooiste. En zij is razendtrots op hem. „Ik moet soms in mijn wang knijpen; droom ik niet?" Oude liefde roest écht niet, kunnen de twee tortelduifjes van 8o-plus volmondig bevestigen. Want sloeg de vlam in de jaren vijftig al in de pan, vorig jaar bleek de aan trekkingskracht bij een nieuwe ontmoeting nog niets aan glans te hebben verloren. „Deze trouwerij is voor ons gesneden koek", zegt Rob Bezold die vrijdag dan toch dé ring om Leni Imminks vinger schuift. De twee werden in de jaren vijftig ver liefd. Hij genoot van haar werk als pianiste en samen zwierden ze tijdens de tango over de vloer. „Hij is dol op muziek en dans te heel mooi. We konden goed praten en la chen. We waren gek met elkaar." Het noodlot sloeg kort na de verloving in 1959 toe. Omdat haar ouders zich vanwege het oorlogsverleden van Robs vader tegen het voorgenomen huwelijk keerden. De spanningen werden te groot. „Er kwam een kink in de kabel", zeggen de twee, die niet teveel woorden vuil wil len maken aan die verdrietige tijd. Beiden sloegen na het verbreken van de verloving een andere weg in en verloren el kaar uit het oog. Rob bouwde een welva rerend bedrijf op en vond nieuw geluk bij een andere vrouw. En ook Leni trouwde, maar die nieuwe re latie pakte minder gelukkig uit. Als muzi- kante beleefde ze wel mooie tijden. Want ze werd een succesvolle pianiste en schreef ook het nummer Ik wist niet dat liefde zo mooi kon zijn voor Willeke Alberti. „Ik ben trots op Leni", zegt Rob. „En ik op hem", zegt de aanstaande bruid. Beiden kwamen er afgelopen jaren door het overlijden van hun partners alleen voor te staan. Leni schreef samen met haar buur vrouw Karianne Verdonk haar levensver haal, dat niet altijd over rozen ging. Het boek Liefdeslied werd uitgegeven door Hans de Beukelaer van uitgeverij Fagus en ook de liefdesgeschiedenis met Rob werd in geuren en kleuren beschreven. Inclusief de brief die Leni nooit verzond: 'Hier schei den onze wegen. Ik wil je nogmaals zeggen hoeveel spijt ik heb van mijn gedrag. Dat heb je niet verdiend. Je stond altijd voor me klaar. Je was een gouden vriend voor mij." Rob (destijds 83) las het boek en trok de stoute schoenen aan. Hij stuurde een mail- tje naar de uitgever dat hij met Leni in con tact wilde komen. „Ik wilde weten hoe het met Leni was omdat ik altijd een goed ge voel bij haar had gehouden." Na een nieuwe date, vorig jaar, werd de draad opgepakt. 'Oh, Rob, je bent niets ver anderd', zei Leni toen ze haar oude liefde weer zag. „Het klikte opnieuw. Het was helemaal vertrouwd. Harmonieus. Je kent eikaars ka rakter al door en door." Vrijdag is het na 56 jaar dan zover. Om 11.00 uur wordt in het Dordtse stadhuis het ja-woord gegeven. „Dit geluk kan ik nog niet bevroeden", zeggen beiden over de wonderlijke wegen van cupido. „We kun nen samen nog vreselijk lachen en ook se rieus praten met elkaar. Rob is zo gemakke lijk en iedereen is gek met hem." Uitgever Hans de Beukelaer door wiens boek de twee samenkwamen vindt het een prachtige geschiedenis. „Geweldig", zegt hij. „Wat mooi dat je dit op deze leeftijd nog gewoon doet. Ze zitten in mijn hart. Ik gun het hen van harte." donderdag 20 oktober 2016 Links: Leni en Rob in de jaren vijftig toen ze verloofd waren. Hierna verloren ze elkaar noodlottig uit het oog. Rechts: Leni en Rob 56 jaar later, foto rechts marco de swart Cupido Ingrid de Groot Dordrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4