WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 ZEELAND 9 Fernando Persijn (34) kreeg altijd te horen dat hij geknipt was voor een loopbaan op het toneel of op televisie. De Vlissinger heeft zijn droom nog niet laten varen. „Ik zit nu in een spagaat." Acteur. Voornamelijk door mijn meester op de basisschool. Hij vertelde me dat ik iemand voor tv was. Dat hoor ik nu nog van mensen. Mijn moeder vertelde me altijd dat ik een diploma moest halen. Als je een vak leert heb je meer toe komstperspectief. Als acteur heb je toch vaak een onzeker bestaan. Vroeger heb ik wel op de toneelschool gezeten en eraan geproefd. Maar in Zee land had je niet zo veel mogelijkheden. Een rol in Goede Tijden, Slechte Tijden had ik wel zien zitten. Jawel. Eigenlijk zit ik nu ook in een soort van spagaat. Wat past nou echt bij mij? Ik ben onlangs benaderd door een fotograaf uit Goes. Hij vindt dat ik vele gezichten heb en we gaan binnenkort een fotoshoot doen. Mis schien probeer ik daarna een nieuwe stap te zetten. Ik denk er steeds vaker aan. Laatst zag ik dat er een vacature bij het Jeugd journaal was. Of ik gesolliciteerd heb? Nee, maar misschien had ik dat gewoon moeten doen. Ik werk in het ziekenhuis in Goes, maar heb een jaar verlof genomen omdat ik met een project aan de slag kon bij CineCity. Ik was mede-organisa tor van Film by the Sea en werkte voor CCXL als een soort van intermediair, een schakel tussen de artiesten en het theater. Hotel, vervoer, beveiliging; al les wat geregeld moest worden regelde ik. Ja, maar het project is nu ten ein de. Ik vond het fantastisch om een actrice als Claudia Cardinale te be geleiden. Dat heb ik ook met UB40 ge daan. Ik kom zelf uit Jamaica en vond het geweldig. Uit het feit dat ik mensen een leu ke tijd kan bezorgen. Ik wil ze laten la chen en iedereen laten stralen. I VJ Nee. Je weet nooit wat de toe komst brengt. Misschien ben ik binnen kort wel met m'n kop op tv. donderdag 20 oktober 2016 k wil mensen een goed gevoel geven' Barry van der Hooft Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwezenlij ken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7 Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste vol doening? Hebt u uw droom helemaal opgegeven? Tijdens Film by the Sea begeleidt Fernando Persijn de wereldberoemde Italiaanse actrice Claudia Cardinale naar haar zitplaats. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45