Dekker: Nu of nooit voor het Bètacollege Weinig bezwaar tegen camping zeelandtheaters.nl 6 WALCHEREN Komst van zeshonderd collegestudenten is een verrijking voor Middelburg fetid Het is nu of nooit voor de komst van een Bètacollege in Middel burg, aldus wethouder Chris Dek ker. De komende weken moet blij ken of een universiteit bereid is een dergelijk technisch college in Middelburg op te zetten, zei hij woensdagavond tegen de leden van de raadscommissie. „We moe ten nu zorgen dat het Rijk bereid is met miljoenen over de brug te komen." Het Middelburgse college stelt twee miljoen beschikbaar. De wet houder zei dat nog niet duidelijk is in welke vorm. Het kan gaan om een renteloze lening, maar het kan ook een gebouw zijn dat door de gemeente beschikbaar wordt gesteld of een combinatie van die twee. Leden van de commissie zeiden duidelijk dat ze voorstander zijn van de komst van een dergelijk col lege. Wel vinden ze twee miljoen veel geld, zeker als gekeken wordt naar de vele bezuinigingen die de afgelopen jaren zijn doorgevoerd. Maar geen van hen liet weten die twee miljoen nu al te veel te vin den. De provincie is bereid tien miljoen beschikbaar te stellen. Het Rijk heeft nog niets toege zegd en sommige commissieleden vrezen dat dat zo blijft. Dekker stelde dat de komst van een Bètacollege een grote verrij king betekent voor Middelburg. „Dan komen nog eens zeshonderd studenten hier. Samen met de zes honderd van de UCR en achthon derd van het HZ-Deltacollege kan dat grote invloed hebben op de vi taliteit van de stad." Hij voorziet dat er dan wel meer sportvoorzie- ningen nodig zijn. „Maar daar pro fiteren alle Middelburgers dan ook van." RITTHEMVerkeersoverlast in de Zuidwateringstraat; gevaarlij ke (verkeers) situaties door el kaar passerende auto's met cara vans en klachten over geur- of geluidsoverlast klagende toe komstige campinggasten. Zie daar de vrees van een beperkt aantal inwoners van Ritthem en omgeving als nudistencam- ping De Belt van de Fort de Ruijterweg verhuist naar De Schoone Waardin. Naturistenvereniging Zeelan- dia, die al 35 jaar domicilie houdt op de Belt, heeft zelf niet om die verhuizing gevraagd. De camping moet wijken voor de komst van de marinierska zerne. De nudisten leveren veel ruimte in, maar zien kans het verlies aan gastenplaatsen te be perken. De Vlissingse wethouders Al- bert Vader en John de Jonge hoorden woensdagavond niet veel nieuwe klachten van de en kele tientallen bezoekers van de inloopavond in Ritthem. Hoewel verkeerstellingen en -voorspellingen er op wijzen dat verkeersoverlast beperkt zal zijn, gaan ze met vertegenwoor digers van het waterschap in de slag over de vraag of een werk- weg van Scheldestromen ge bruikt kan worden als toegangs weg naar De Schoone Waardin. De eigenaar van een aangren zend landbouwperceel kon nog niet worden overtuigd dat hij geen klachten hoeft te verwach ten van nudisten, omdat hij 's nachts graszaad moet maaien of met een onkruidspuit in de weer is. De landbouwer zal in elk geval een zienswijze indie nen als de bestemmingsplan wijziging ter inzage ligt. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD Chopin meets the Blues ZA 22 okt Staatsorchester Rheinische Philharmonie MA 24 okt Plien Bianca DO 27 okt ABBA Gold Hommage Moeders en Zonen VR 28 okt Marlijn Broekaart BOSWACHTER TE GAST donderdag 20 oktober 2016 Emile Calon Middelburg —Chris Dekker, wethouder MIDDELBURG Matt Harlan en Rachel Jones treden op Matt Harlan en Ra chel Jones houden vrijdag een huiska merconcert aan de Eigenhaardstraat 29 in Middelburg. Toegang kost 15 eu ro. Meer informatie op tangelderpresen- teert.nl MIDDELBURG Lange Jan Kroegenbridgetoer- nooi 120 Paren nemen za terdag deel aan de negentiende editie van het Lange Jan Kroegenbridgetoer- nooi in Middelburg. Er wordt gespeeld in vijftien horecabe drijven in het cen trum. Om ongeveer 17.30 uur is de uit slag bekend. WESTKAPELLE Verzoekplaatjes draaien voor het goede doel Jordy Conté (foto) en Jeroen Huibregt- se houden zaterdag 22 oktober in West- kapelle voor de vijf de keer Oe Tooier Oe Mooier. Van 06.00 tot 02.00 uur draait het duo, te gen betaling, ver zoekplaatjes in het Kasteel van Batavia in Westkapelle. De goede doelen zijn dit jaar: Serious Re quest Koudekerke en Stichting Ambu lance Wens. Heel de dag zijn er activi teiten in en rond het Kasteel van Batavia: wafels en smouters bakken, optredens, wandeltocht. MIDDELBURG Boswachter Piet de Keuning (foto) is morgen te gast in koffiehuis de Ontmoeting in Middelburg. De bos wachter vertelt om 10.00 uur over de natuur op Walcheren. Belangstellenden zijn vanaf 09.30 uur welkom voor een kop je koffie. Het koffiehuis is te vinden in de hal van de Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat 1 in Middelburg en de toe gang is gratis, foto ruben oreel ARNEMUIDEN De Arne, 19.30- 22.00 uur-Start driedaagse interna tionale vogelten toonstelling BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend KOUDEKERKE Pien Bso, Tram straat 31, 09.00 -11.00 uur - Mama café voor (aanstaan de) moeders met hun kinderen MIDDELBURG Stationsstraat 15, 09.00-12.00 uur- Cursus kennisma ken met de iPad; Haven aan de Mais- baai, vanaf 10.00 uur - Start VOC-da- gen met o.a. moge lijkheid replica schip De Halve Maan te bezichtigen; Hof van Buren, Oranje laan, 14.00-16.00 uur - Lezing Piet van der Klis over de wordingsgeschiede nis van het kustge bied Oostkapelle- Domburg; Koorkerk, 15.00 uur-Concert pianist Edgar van Boven; Cinema Mid delburg, vanaf 15.30 uur - Vertoning l'Avenir; Doopsgezin de Kerk, 19.30 uur- Lezing Dr. Egbert Rooze over De Paus en Duurzaam heid; Kousteense- dijk 7,19.30 uur - Le zing Proef de toe komst, de mens in 2050; Stadhuis, Lan ge Noordstraat 1, vanaf 19.30 uur - Symposion van Mid delburg Wijnfestival met diverse presen taties; Schouwburg Middelburg, Molen water 99, 20.00 uur - Cabaretvoorstel ling Oeloek; Poppo dium de Spot, 20.30 uur - Start 5e sei zoen Songs from the Heart OOSTKAPELLE Camping Ons Bui ten, Aagtekerkse- weg 2A, 10.00 -14.00 uur- Wild- PlukWandeling; Voetbalvereniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur -A.V.O. Sportdorp wandel tocht over afstan den van 5 tot 10 km SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur-Workshop Van Spetter tot Schilderij VEERE Kerkstraat 6, 10.00 -12.00 uur- Wekelijks evene ment Koffie Koren maat VLISSINGEN Het Majoraat, Van Hogendorpweg 58A, 09.30-15.00 uur-Openstelling Majoraat, verkoop tweedehands kle ding en sjoelactivi teit; Stroomweg 22, 19.30-21.00 uur- Thema-avond over stress en hoogge voeligheid WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 18.00-20.00 uur-Expositie over de Kustmarathon Zeruwsclf^Uandcrcn Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 <iU MytM VR 21 okt Gratis inleiding 19.00 u. ZA 22 okt-14.00 en 16.00 u. Brandweerman Sam DO 27 okt Anne Wil Blankers e.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42