ZEELAND 5 uit Zwolle doen deze week een 'Zeeland-tour' 20 GRATIS ten zich toen af tegen de institutio nele kerk. Ze leefden in gemeen schap van goederen en zorgden voor armen en zieken. De Actuele Moderne Devoten moeten het tijdens hun 'Zee land-tour' vooral doen met histori sche feiten en hun verbeelding. Veel zichtbaar 'bewijs' is er niet. De Moderne Devotie was name lijk een beweging van gewone, vaak arme mensen. Van de gemeenschap pen waar zij leefden is in Zeeland bijna niets over, behalve een paar overblijfselen van kloosters -zoals het Middelburgse Simpelhuys. De bekendste aanhanger van de Moderne Devotie was Thomas a Kempis. Zijn werk De imitatione Christi (De Navolging van Christus) is na de Bijbel het meest vertaalde boek ter wereld. De twee mannen uit Zwolle brachten deze week een bezoek aan het voormalige Cellebroederskloos- ter in Middelburg, waar het nu nog bestaande Simpelhuys een onder deel van was. Hier werd gezorgd voor geesteszieken, daarnaast ver zorgden broeders begrafenissen. Want zorg voor de zwakkeren in een samenleving is een belangrijk ne Devotie. Vandaar dat de Moder ne Devoten in het Simpelhuys een ontmoeting hadden met Henk en Agnes Goudzwaard. Dit Middel burgse echtpaar wil namelijk een stadsklooster oprichten in het Sim pelhuys, met een ontmoetingsruim te, stiltekapel en de mogelijkheid tot retraites. Ook verwarde mensen zijn dan welkom voor een 'koffie met een oortje' -wat drinken en een luisterend oor. De Moderne Devoten steunen het initiatief en benadrukten in het ge sprek hoe belangrijk zulke ontmoe tingsplaatsen zijn in deze individua listische samenleving. Henk Goudzwaard: „Het wordt nadrukkelijk geen evangelisatie- post. Het moet een laagdrempelige ontmoetingsplek worden. Tijdens de pelgrimstochten merken we dat daar behoefte aan is. Tientallen mensen zeggen te willen helpen." De Actuele Moderne Devoten stellen in de weken na hun bezoek een route samen met belangrijke Zeeuwse plaatsen rondom de Mo derne Devotie. In november ver schijnt deze Moderne Devotie rou te van Zeeland. CasualLifé HYBRIDEFIETS donderdag 20 oktober 2016 stadsklooster in Simpelhuys onderdeel van de (Actuele) Moder- Henk en Agnes de Vries laten de Engelse kerk zien aan de Actuele Moderne Devoten. foto ruben oreel Geen evangelisatiepost En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTINC! ALLEEN GELDIG OP Donderdag Normaal 1799,- COMPLEET INTERIEUR TV/AUdlO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel Woonlandschap Diamond Design hoekbank in Stofcategorie 1 met trendy details zoals contrastbiezen welke terugkomen op de arm, de rug en accessoires als kussens en optionele tafelhoeken Kleur en combinatie naar keuze. En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE IMRUILKORTING! 3+2 zits Rio Ruim en comfortabel relaxbankstel uitgevoerd in stof Supreme. Rugkussens voorzien van ergonomische lendesteun. Leverbaar in diverse kleuren stof, kunstleder en leder. Inclusief Relaxsystemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41