Student neemt kijker in film mee naar Jungle van Calais ■dWAIW»! ZLM is vitaalste bedrijf 4 ZEELAND Actuele Moderne Devoten Twee Actuele Moderne Devoten uit Zwolle zijn deze week in Zeeland. Om een samenleving te belichten waar niet geld en goed centraal staan, maar zorg en aandacht. Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW 112 NIEUWS Tiener (16) sinds zondag vermist Gaslucht blijkt benzinelucht Brand aan boord van schip Amels Onderzoek naar diefstal telefoons Goes Verzekeringsmaatschappij ZLM is verkozen tot het vitaalste be drijf van Zeeland. Het Goese bedrijf nam het in de wedstrijd van MKB-Neder- land en ONVZ Zorgverzekeraar op tegen aardolieraffinaderij Zeeland Refinery en onderwijs instelling Scalda. De drie genomineerde Zeeuwse bedrijven werden be oordeeld op de mate waarin zij zich inzetten om hun perso neel vitaal te houden. Juryvoor zitter Pieter van den Hoogen- band vindt dat ZLM er 'alles aan doet' om hun tweehonderd medewerkers in beweging te krijgen. De voormalig zwem mer noemt ZLM een absolute koploper' op het gebied van duurzame inzetbaarheid. ZLM gaat met het winnen van de Zeeuwse titel door naar de landelijke ronde. Daar strij den de twaalf provinciale win naars om de titel Vitaalste be drijf van Nederland. Die prijs wordt op 16 november in Am sterdam uitgereikt tijdens de Week van de Ondernemer. Wees mijn verlan gen, oh land van wind en zee. Ik wil u leren ken nen, ga met mij mee", zingt de Actuele Moderne Devoot Mink de Vries voor de Middelburgse Abdij. Hij schreef het lied speciaal voor het bezoek aan Zeeland. Samen met mede-Actuele Mo derne Devoot Arend van de Beid bezoekt hij deze week verschillen de Zeeuwse plaatsen waar de Mo derne Devotie vanaf de veertien de eeuw invloed had, zoals Mid delburg (dinsdag) en Zierikzee (gisteren). De Moderne Devotie van de ee nentwintigste eeuw is een bewe ging van 'hedendaags geloven', vertellen De Vries en Van de Beid. Hun ideaal is een samenle ving waar niet geld en goed de boventoon voeren, maar waar morele waarden belangrijk zijn en er oog is voor ieder individu. „Een balans tussen welvaart en welzijn", formuleert De Vries. „Waar je geen eigenaar bent van je bezit, maar beheer der." De Actuele Moderne Devoten houden een landelijke tour langs plekken die belangrijk zijn in de ontwikkeling van de Moderne De votie. Deze beweging kwam van af de veertiende eeuw op in Ne derland. Leken en geestelijken zet- Terwijl de meubels blijven staan. Hij had ook 3D-dino's kunnen maken. Thomas Neelemans (25) uit Terneuzen koos voor zijn af- studeerproductie echter voor een onderwerp met wat meer diep gang. In zijn virtual realityfilm Ad nan neemt hij de kijker mee in de Jungle van Calais. Zijn zes mi nuten lange film is nu genomi neerd voor de VR-awards van multimedia tijdschrift Bright. Het is geen film voor in de bio scoop. Voor Neelemans' film neemt de kijker plaats in een na gebouwde vluchtelingentent waarin deze, dankzij een virtual reality bril de film meer beleeft dan alleen maar ziet. Anders dan bij een bioscoop film bekijkt de kijker een VR- Het is daar een grote teringzooi. En dan druk ik me nog zacht uit film dankzij een speciale bril niet van een kant maar overal om hem heen. Wie met de VR-bril omlaag kijkt, ziet de grond en kijk je omhoog dan zie je de lucht. Thomas Neelemans speelt hier mee door de eerste scene te laten plaatsvinden in precies diezelfde tent als waar de kijker de bril net opzette. In de film en in het echt ziet de kijker een vluchtelingen- tent met een gescheurde poster van voetbalheld Messi. Neelemans vertelt in slechts en kele minuten het verhaal van Ad nan, een 15-jarige Syrische jon gen. Een jonge vluchteling zon der ouders die in zijn eentje de vlucht naar het westen waagt. Voor zijn film deed Neelemans eerst veldonderzoek in het grote vluchtelingenkamp bij de kanaal tunnel. „Het is daar een grote te ringzooi. En dan druk ik me nog zacht uit. Adnan is gebaseerd op de verhalen van een aantal ande re kinderen. Tussen al die vluch telingen in Calais zijn heel veel van dit soort gevallen." Geen eenzijdig verhaal van een filmmaker. „Ik ben ook naar een Pegidademonstratie geweest. Ik wil de mensen bewust maken van waar ze mee bezig zijn. Ik wilde een maatschappelijk pro bleem aankaarten." De film is zijn afstudeerproject voor de opleiding Communicatie en Multimedia in Breda. Ik ben hier anderhalf jaar geleden aan begonnen. Voor Adnan kreeg hij een dikke voldoende. Met zijn op leiding achter de rug is Thomas Neelemans nu voor zichzelf be gonnen in Breda. Virtual Reality is nog betrekkelijk nieuw maar Thomas weet dat het heel groot gaat worden. Plafonds Sierlijsten Verlichting donderdag 20 oktober 2016 HEINKENSZAND De 16-jarige Bas van Doorne uit Heinkenszand is sinds afge lopen zondag vermist. De tie ner verbleef het weekend in Heinkenszand bij zijn moeder. Zondag keerde hij niet terug naar de jeugdinstelling Almata in Ossendrecht. Stiefmoeder Myriam van Doorne vermoedt dat de jongen boos is over zijn verblijf daar en ergens is on dergedoken. De familie maakt zich veel zorgen over de tie ner. "Het vreet je op van bin nen..." OOSTBURG De gaslucht die woensda gochtend werd geroken in de Langestraat in Oostburg blijkt benzinelucht te zijn. Dat meldt de Veiligheidsregio Zeeland. De benzinelucht zou zijn vrij gekomen bij graafwerkzaam heden op een plek waar in het verleden een benzinetank lag. Er zijn geen concentraties gas waargenomen, meldt de brandweer. VLISSINGEN Aan boord van een schip bij Amels in Vlissingen heeft woensdagochtend een brand gewoed. Het personeel kon het schip veilig verlaten. Op het schip, dat aangemeerd ligt aan de kade langs de Ko ningsweg, brak even na tie nen brand uit. Volgens een woordvoerder ging het om een stuk smeulend plastic on derin het schip. De brandweer rukte met twee voertuigen uit, maar de brand bleek al ge blust door de aanwezige be drijfshulpverlening van Amels. GOES De politie doet onderzoek naar diefstal van een aantal smartphones vanuit een kleed kamer in Omnium in Goes op 7 oktober. Dat bevestigt woordvoerster Esther Boot naar aanleiding van een be richt op Facebook. Goese- naar Kurt van Eijkeren looft daarin een beloning van 250 euro uit voor de gouden tip. Joanne Karkdijk Plan voor Joanne Karkdijk Middelburg Beweging Vrijdag 21 oktober, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 22 oktober, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Scene uit de film Adnan, waarin de jonge vluchteling in een vrachtwagen Engeland probeert te bereiken. Schone montage in één dag Zonder hakken en breken De meubels kunnen blijven staan Voor elke interieurstijl Verlichting naar wens Uit één geheel op maat gemaakt Guido van der Heijden Terneuzen —Thomas Neelemans, filmer PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39