Krajicek slikt afmelding voor Ahoy: 'Ongemotiveerde Kyrgios wil ik niet' Zenith en Dubbeldam nog steeds een koppel Uit eten met 50% korting bij meer dan 500 restaurants, waaronder: 30 Hoe vaak kan een ruiter gedwon gen afscheid nemen van zijn paard? Vraag het Jeroen Dubbel dam in de toekomst en hij zal ant woorden: minstens twee keer per dier. Aanstaand weekeinde rijdt de springruiter in Denemarken weer zijn eerste wedstrijd op Ze nith, terwijl het optreden van de combinatie bij de Spelen in Rio ei genlijk de laatste zou zijn. Het verkoopgevaar is nog niet geweken, de status van zijn dier is nu zelfs onzekerder dan voorheen. In Rio wist Dubbeldam tenminste nog dat hij binnen een maand af scheid zou moeten nemen. Het succespaard waarmee de ruiter on der meer Europees en wereldkam pioen werd, zou per veiling wor den verkocht en moest miljoenen opbrengen. Maar de opbrengst viel in september tegen. Zenith werd met 850.000 euro door eige naar het Springpaardenfonds Ne derland (SFN) teruggekocht. Het is uitstel van executie. De verkoop gaat onderhands verder. In de kijker rijden Dat betekent dat Dubbeldam aan staand weekeinde met Zenith een wedstrijd in het Deense Odense rijdt. De combinatie staat ook al vast ingeschreven voor de wereld bekerwedstrijd in Lyon een week later. Een internationaal optreden van de combinatie is ook in het be lang van het SFN. Zenith houdt wedstrijdritme en kan zichzelf in de kijker rijden. En, al acht SFN het scenario onwaarschijnlijk: mocht de serieuze koper morgen al aantreden, dan kan het paard ook zomaar dezelfde dag verkocht zijn. Wedstrijd of niet. Het Australische enfant terrible, deze week geschorst door de ATP vanwege misdragingen en onvol doende inzet op het Masterstoer- nooi van Sjanghai, gaat volgend jaar februari liever naar het All Star Gala van de NBA-basketbal- lers. Ook toernooidirecteur Ri chard Krajicek hoorde zo'n ex cuus nog nooit. „Dat maakt hem ook interessant. Maar we hebben in Sjanghai ge zien wat Kyrgios doet als hij moe is, maar verplicht wordt om te spelen. Dan is hij ongeïnspireerd en daar heeft niemand iets aan. Het toernooi niet, hij niet en bo venal het publiek niet. We heb ben overwogen hem aan zijn con tract te houden. Maar hij wil op de vrijdag van het toernooi heel graag in de Verenigde Staten zijn. Als je hem laat komen, loop je het risico dat hij wel het startgeld opstrijkt maar vervolgens zorgt dat hij op de eerste vlucht zit. Dan is dit een betere oplossing, hoe jammer ook. Zijn optreden in Sjanghai gaf de doorslag." „Hij kiest passie boven professie, Je hoopt dat tennis zijn grootste passie is, maar dat is basketbal. Daarom staat hij nog niet in de top-10. Maar ik denk ook dat hij af en toe een uitlaatklep nodig heeft om vervolgens er gens goed te spelen." „Het is goed van de ATP om aan zijn schorsing de clausule te hangen dat hij hulp zoekt. Want zelf zal hij dat niet doen. Over zijn car rière maak ik me geen zorgen. Hij zal vanzelf minder van die dalen meemaken en ze zullen minder diep worden. Het halen van de top-5 is heel realistisch. Het is een waanzinnige speler, heel charismatisch ook. Alleen: Novak Djokovic en Roger Fe- derer zijn ook niet iedere dag even gemotiveerd, maar dat zie je er niet aan af. Zo ver is Kyrgios nog niet." „Ja, maar we kijken wel kritischer naar hem. Want ook dan is er weer een NBA-gala. Als hij komt, moeten we zeker weten dat hij zijn best gaat doen. Of zo zeker als mogelijk. Een ongemotiveer de Kyrgios, dat moet je niet willen." 60 dagen voor RESTAURANT kaart- AMUZ Ga naar pzc.nl/restaurantkaart voor de volledige lijst met restaurants en profiteer direct. donderdag 20 oktober 2016 Komend weekeinde maakt springruiter Jeroen Dubbeldam zijn internationale rentree met Zenith, het toppaard dat eigen lijk al lang verkocht zou zijn. Lisette van der Geest Weerselo KUMHOTRf Het ABN Amro World Tennis Tournament heeft elk jaar te maken met afmeldingen van topspelers. Maar die van Nick Kyrgios is een verhaal apart. Rik Spekenbrink Rotterdam Vorige maand vertelde je dat Kyrgios zo aantrekkelijk is omdat je bij hem nooit weet wat je krijgt. Wat vind je van zo'n reden om af te zeggen? Nick Kyrgios is proftennisser, maar zijn passie is bas ketbal. FOTO'S AFP/EPA Komt het nog goed met Kyrgios? In 2018 is hij ondanks al les gewoon weer wel kom? NATIONAIE bijvoorbeeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33