28 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE PSV kan al zijn kaarten zetten op overwinteren in de Europa League. Bayern München maakte dat de kampioen van Nederland duidelijk: 4-1. Kort Bertens stoomt door Tennisster Kiki Bertens is bij het WTA-toer- nooi van Luxemburg doorgestoten naar de kwartfinales. De Wateringse, die een slech te periode achter de rug heeft, versloeg in de tweede ronde met speels gemak de Slow aakse Anna Karolina Schmiedlova: 6-3 6-1. In de volgende ronde krijgt ze te maken met de Tsjechische Denisa Allertova. Ook Eerland naar EK Tafeltennisster Britt Eerland heeft zich giste ren overtuigend geplaatst voor het hoofd toernooi van de EK in Boedapest. Na drie overwinningen in de Hongaarse hoofdstad won ze gisteren ook haar laatste groepsduel in de kwalificaties. Eerland was met 4-1 te sterk voor Mercedes Nagyvaradi. Li Jie is als geplaatste speelster al zeker van een plaats in het hoofdtoernooi, dat vandaag start. Chen stopt om blessure Vijfvoudig olympisch kampioene schoonspringen Chen Ruolin heeft haar loopbaan noodgedwongen beëindigd. De pas 23-jarige Chinese schreef ook zes wereld titels op haar naam. Met partner Liu Huixia was ze afgelopen zomer ook in Rio succes vol. „Ze heeft een nekblessure die tot proble men kan leiden als ze haar carrière voort zet", aldus teammanager Zhou Jihong. Wild Letschert Salaris Hoe lang zou PSV in de wedstrijd kunnen blijven? Dat was de vraag vooraf. Even leek het boek binnen 20 minuten al dicht te kunnen. Maar uiteindelijk viel het doek pas na een uur. Het was Arjen Robben die toen de beslissende 3-1 voor Bayern inleidde, als te rechte beloning voor zijn dwin gende spel. Helemaal aan het ein de werd het nog mooier voor de Nederlander die (na zijn 4-1) met een staande ovatie van het veld ging toen hij van zijn trainer een publiekswissel kreeg. PSV stond erbij een keek ernaar. Op de ruime nederlaag viel alles bij elkaar weinig af te dwingen. Het was mannen tegen jongens, al verdiende PSV toch een compli ment voor de wijze waarop het na een dramatisch eerste half uur nog terug in de wedstrijd kwam. In een fase van 20, 25 minuten was er iets te zien van de veer kracht van vorig seizoen in Euro pese duels. Toen Narsingh na 41 minuten met een wonderschone knal in de bovenhoek voor 2-1 zorgde, kwamen er zelfs twee uit stekende mogelijkheden op de 2-2. Zeker een schot van dichtbij van Pereiro had beter verdiend. Zijn inzet in de doelmond was pri ma geplaatst, maar Manuel Neuer toonde dat hij niet voor niets de keeper van de wereldkampioen is. PSV hoopte in zijn derde Cham pions Leaguewedstrijd op een on geduldig Bayern. Een onzuiver Bayern. En dat laatste was zeker het geval in de eerste helft, waarin de thuisploeg liefst 15 kansen Robben lukte tegen zijn oude club zeker niet alles, maar je ziet zo'n avond wel zijn meerwaarde kreeg. Wat vooral opviel: elke on derbroken aanval van PSV was meteen goed voor een levensge vaarlijke counter aan de overkant. In de Champions League is de trend dat de topploegen in steeds minder balcontacten en steeds minder tijd hun doelpunten ma ken. De 2-0 van Kimmich was daar weer een schoolvoorbeeld van. Op het middenveld had PSV de bal, die kwam bij Pröpper die een matige aanname had en met een in een duel werd afgebluft door Xabi Alonso. Twee, drie pas ses verder lag het leer achter Jeroen Zoet. Cocu had ervoor gekozen om dit keer niet met een vijfmans ach terhoede te beginnen. Maar juist met combinaties door het cen trum stichtte Bayern zijn meeste gevaar. Dat viel PSV ondanks het logische krachtsverschil wel aan te meten. Thomas Müller mocht te vaak in de rug van de centrale verdedigers opduiken, Robben mocht te vaak zomaar een bal in spelen op Lewandowski en hem dan uit de kaats terug ontvangen. Vooraf zei Robben dat het hem verrast op welk niveau hij alweer zit zo kort na zijn rentree. Giste ren lukte tegen zijn oude club ze ker niet alles, maar je ziet op zo'n avond wel zijn meerwaarde. Ze ge ven hem graag en vaak de bal bij Bayern. Het was ook uit een drib belactie van Robben dat de wed strijd na 61 minuten in het slot ging. Bij de tweede paal kopte Le wandowski raak voor 3-1. Wel er bij zeggen dat Robben ook tegen over de minste PSV'er stond. Te gen een topteam als Bayern ko men de aanvallende acties van Jetro Willems er niet uit op zo'n avond, en zijn verdedigende kwetsbaarheid wordt alleen nog maar uitvergroot. Uiteindelijk kreeg Robben ook nog zijn goal, de 4-1. De kopbal over Jeroen Zoet heen was op zich niet heel bijzonder, de aanval die eraan vooraf ging wel. Over zeker 40,50 schijven werd PSV zoek ge tikt. Quote van de dag 'Internazionale coachen is als Formule 1-auto besturen' donderdag 20 oktober 2016 TENNIS TAFELTENNIS SCHOONSPRINGEN I Kirsten Wild heeft goud vero verd op de afval- koers bij de EK baanwielrennen in Parijs. Wild (34) won zater dag nog zilver bij het WK in Qatar. Later op de avond pakte Wim Stroetinga ook nog brons op de scratch. I Timo Letschert (23) kan voorlo pig niet voor de Italiaanse voet balclub Sassuo- lo uitkomen. De ex-speler van FC Utrecht heeft een breuk in zijn linkerschouder opgelopen en moet na een ope ratie drie maan den toekijken. 119,51 PSV kan geen vuist maken tegen Bayern Maarten Wijffels München Voormalig international Olga Assink, goed voor ruim 200 interlands, is tot en met het EK handbal in december assistent-bondscoach naast de nieuwe bondscoach Helle Thomson. Georginio Wijnaldum heeft de training bij Liverpool hervat. De middenvelder lijkt her steld van een hamstringblessure die hij vorige week opliep in het thuisduel van Oranje met Frankrijk (0-1) in de WK-kwalificatie. Kevin Blom en Danny Makkelie zijn volgen de week in het KNVB-bekertoernooi actief als videoscheidsrechter. Dinsdag bij Sparta-PSV doet Blom het, een dag later bij Feyenoord- Excelsior is de beurt aan Makkelie. —Frank de Boer kent geen makkelijke start als trainer van Internazio nale. Vandaag krijgt hij thuis tegen Southamp ton in de Europa League de kans zijn blazoen wat op te poetsen. Josh Tymon (17) debuteert zater dag mogelijk in de Premier Lea gue namens Huil City. Niet erg nieuwswaardig, maar zijn salaris maakt het dat wel: 179,50 euro per week. Daar mee is hij één van de minst be taalde spelers. A Lionel Messi scoort de 1-0 tegen Manchester City, later vervolmaakte hij zijn hattrick, foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31