De gelaarsde Kat w C95 23 19,95 maar een productie", benadrukt Doe Zorthian, de supervisor en man van het eerste uur. „Bijna twintig jaar geleden was de eerste voorstelling. Ik weet het nog zó goed. Het was meteen een sensa tie. De première was in New York, maar wist je dat er al een try-out is geweest in Massachusetts?" Zorthian veroverde de wereld met het dierenspektakel. Reisde van Madrid tot Tokio en van Lon den tot het Australische Perth. „Met in totaal 8o miljoen bezoe kers. Dat is meer dan alle Star Wars-films bij elkaar. Parijs was voor mij persoonlijk misschien wel het meest bijzonder. Dat was één en al passie, maar eigenlijk hadden alle shows iets eigens." Ook in Nederland was The Lion King al te zien, tussen 2004 tot 2006 zo'n tweeënhalf jaar. „Maar dat is gewoon te kort voor dit kroonjuweel van Disney", stelt Al- bert Verlinde van Stage Entertain ment, dat de musical weer naar Nederland haalde. „Heel veel men sen hebben 'm nog niet gezien, terwijl de show al vijfjaar loopt in Madrid en vijftien jaar in Ham burg. The Lion King is eigenlijk pu re kunst, de Nachtwacht onder de musicals." The Lion King, die in twintig lan den was te zien, in acht verschil- lende talen werd vertoond, talloze awards veroverde en in Nederland een cast heeft met elf verschillen de nationaliteiten, is bijna majes tueus, zo realiseren hoofdrolspe lers Jorrit Ruijs (Scar), Naidjim Se- verina (Simba) en Gaia Aikman (Nala) zich terdege. „Alleen dit masker al", wijst Ruijs, bekend van onder meer Bloedverwanten, op de woeste leeuwenkop van slechterik Scar. Uren en uren zijn ze bezig geweest om het passend te maken voor op zijn hoofd. Nu draait het mee met elke beweging die hij maakt, zoals meerdere spe lers met draden in verbinding staan met hun pak: Timon het stokstaartje, Zazu de neushoorn vogel of Pumbaa het knobbel- zwijn. In de giraffen kruipen spe lers met stelten aan zowel handen als voeten. Koningskoppel „In het begin was het best zwaar en wennen", vervolgt Ruijs, „want het leeuwenmasker zit de hele dag op mijn hoofd. Ik pas me helemaal aan, zelfs thuis denk ik dan af en toe dat ik het nog draag. Dan buk ik als ik in de keuken sta voor de kastjes." 'Thuis' betekent voor Ruijs voor al slapen. „Uitrusten en opladen voor morgen. Ja, je sociale leven ligt totaal op z'n gat, maar dat weet je. En je staat wel in The Lion King." De cast is inmiddels verhuisd naar het AFAS Circustheater in Scheveningen, waar morgen de try-outs beginnen. Het is een bij zondere rentree voor Gaia Aik man, die twaalf jaar geleden al meedeed als de kleine Nala. Over Circle of life gesproken... „Deze rol past bij me, ik ben als een soort Nala, hou ook van fami lie om me heen", vertelt Gaia, die in The Bodyguard stond en mee deed aan The Voice of Holland. Ze vormt met Naidjim het konings koppel Simba en Nala. Nee, in het 'echie' zijn ze geen paar, zegt ze grijnzend. „Maar we horen van ie dereen om ons heen dat de liefde op het toneel er vanaf spat." Een swingende voorstelling vol kattenkwaad le RANG Bestel uw tickets op pzc.nl/gelaarsdekat donderdag 20 oktober 2016 In de voormalige studio's van GTST in Aalsmeer wordt in alle geledingen van The Lion King vol overgave gewerkt. FOTO'S ROY BEUSKER/ STAGE ENTERTAINMENT EN ANP The Lion King gaat op zondag 30 oktober in première. Ga mee naar een sprookjeswereld waarin De gelaarsde Kat laat zien hoe hij bij een arme molenaarszoon terecht is gekomen. De twee raken bevriend en de kat belooft de moLenaarszoon alLes wat hij zich maar kan wensen. Het enige wat de kat daarvoor wil hebben, zijn mooie kleren en Leren Laarzen. Wat zou De gelaarsde Kat van plan zijn? Zal hij zijn belofte nakomen? Of krijgt dit verhaal een ander staartje? Zondag 30 oktober -16.00 uur Efteüng Theater Kaatsheuvel Matste wees 'ck^t£j b,j. INCLUSIEF GOUDEN BOEKJE 'DE GELAARSDE KAT' Prijzen zijn excl. servicekosten. Maak kans op een Meet Greet met enkele castleden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24