Martin Garrix nummer 1 dj van de wereld: 'Het is zo absurd' 22 SI- KIJKT TV The Lion King is terug in Nederland. Deze krant keek mee achter de schermen bij een van de grootste producties ooit. „Dit is pure kunst." ANGELA Beste Marlijn van Weerdenburg, Na twee afleveringen van Marlijn: De do lende dertiger vond ik dat ik je een brief moest schrijven. Want ik heb met je te doen. Niet omdat Arjen Lubach je zondag een aansteller noemde, maar omdat je kennelijk zó worstelt met dilemma's als wel of niet trouwen en ja of nee een kind dat je daar een hele tv-se- rie aan wijdt. Tenminste, ik ga ervan uit dat je oprecht bent in het programma. Zo kom je wel over. Het zou me tegenvallen als je het alleen doet omdat je na Eva, Filemon, Sophie en Lauren ook zo nodig een show wil met je naam in de titel. Of dat je een manier zocht om op kosten van de belastingbetaler een trip naar Ibiza te maken of met je vriendinnen wijn te drinken in het park. Je bent niet de eerste dertiger met keuze stress die ik tref. Waarmee we bij de kern van deze brief zijn. Want ik (40, getrouwd, werken de moeder van drie kinderen) snap jullie niet. Ook niet toen ik tien jaar jonger was. Jullie maken het allemaal zo nodeloos inge wikkeld, lieve Marlijn. Er zijn genoeg leuke mannen, maar als je er één vindt die bij jou past, heb je de jackpot. Ik ken ze, vrouwen die onder het mom van 'zien wat er nog meer is' de perfecte vent lieten lopen en daar onherroe pelijk spijt van kregen. Vaak te laat. En trouwen hoeft niet, maar is best leuk. En handig, als je kinderen wil. Die wil je, zei je in de aflevering van afgelo pen dinsdag. Alleen weet je niet hoe je ze met je carrière moet combineren. Ook ben je bang voor de ontdekking dat je onvruchtbaar bent. Herkenbaar. Maar om er een tegeltjeswijsheid in te gooien: alles dat het leven de moeite waard maakt, is de eerste keer eng. Kinderen krijgen betekent niet het einde, het is juist het begin. Ik tik dit terwijl mijn drietal, nog steeds in pyjama vanwege de herfstvakantie, om me heen de boel afbreekt. Ja, het is soms zwaar en veel geregel, maar ik hoef maar naar ze te kij ken en weet: dit is het. En moeder zijn heeft nog een voordeel. Je hebt gewoon geen tijd én geduld meer voor onzindilemma's van verwen de dertigers. Groet, Angela Quote van de dag '27? Zó jong, dat kan echt niet, zei ik. Maar hij heeft me weten te overtuigen' Lucille al van de buis Zoon Brad Pitt wil pa niet zien en doodnormale doordeweekse dag in Aalsmeer. De voormalige studio van GTST heeft iets weg van een gym zaal: het is er hoog, lijnen liggen kriskras over de vloer waarop spe lers en dansers voortdurend in beweging zijn. Dat hier iets héél anders ge beurt, zie je in de hoek van de zaal. Daar staat een piano die hartstochtelijk wordt bespeeld. De klanken uit het instrument zijn hard, diep en raak en vullen de hele ruimte. Of komt het mis schien door de intense dans en zang van Gugwana Diamini en Gaia Aikman? Zij spelen respec tievelijk Rafiki en Nala, de mandril en de leeuwin in The Lion King. Ze brengen Arm Land, een lied waarvan de echo bij Gaia nog nagalmt wanneer zij klaar is en aan de zijkant op een stoeltje zit. Geëmotioneerd veegt ze een sluiertje vocht uit haar ooghoeken. „Dat lied doet me wat, hoor", bekent ze. En dan moeten de shows nog komen. Dit zijn 'slechts' de repetities van The Lion King, maar de ac teurs spelen alsof ze in een bom vol AFAS Circustheater staan. Wie een middagje achter de schermen van The Lion King mee kijkt, proeft onmiddellijk de grootsheid van de musical, die sinds de première op Broadway (13 november 1997) zijn negen- Wereldwijd in totaal 80 miljoen bezoekers. Dat is meer dan alle Star Wars-films bij elkaar tiende jaargang ingaat. In de vele ruimtes in Aalsmeer is de perfectie overal. In het krachthonk waar 's morgens an derhalf uur lang de spieren wor den losgeschud. In het naai atelier, waarin de pakken van de spelers met de hand op maat wor den gemaakt en de maskers met penseelstreken worden opge sierd. En in de diverse oefenzalen met de dansers en spelers. Charisma In de ruimte waar nu de tweede act wordt gespeeld, kun je nauwe lijks om John Stefaniuk heen. De regisseur uit Amerika is van het creative team van Disney dat tot de laatste week voor de première bovenop de productie zit. Zie de verbeten trekken in zijn gezicht, de fonkeling in de ogen en de ma nier van applaudisseren, de gedre venheid spat er vanaf. Stefaniuk inspireert en motiveert, zelfs zon der dat er een woord over zijn lip pen druppelt. Zijn charisma is voelbaar tot op het toneel, zeg gen de acteurs in koor. „The Lion King is ook niet zo- Hij werd rond middernacht ge bombardeerd tot de nummer één van de top 100-lijst van de D] Mag, het toonaangevende Brit se magazine. „Het is zo absurd wat er met me gebeurt", reageer de de Amsterdammer. Garrix was nog een broekie op de lagere school toen zijn grote voorbeeld dj Tiësto de dancewe- reld veroverde, stadions vol liet stromen en jaren achtereen tot nummer één dj werd uitgeroe pen. „Door hem ben ik begonnen met draaien en het produceren van muziek. Hij was mijn idool. Dat ik nu boven hem sta, is heel raar. Voor mijn gevoel klopt dat niet. Het is nooit een doel ge weest om nummer één te wor den, ik wil mensen blij maken." De ster van Garrix rees de jong ste jaren met bliksemsnelheid. Begonnen op zijn zolderkamer: tracks luisteren, pielen op een laptop, muziek maken. De gebo ren Amstelvener speelde er zelf gitaar bij. „Iets creëren is zo vet. Dat je 's morgens nog niets hebt en 's avonds een track." Zo ook ontstond Animals, de wereldwijde hit in 2013. Zijn doorbraak was een feit. Drie jaar later is Martin Garrix een su perster. Die duizenden dancelief- hebbers beroert. Van clubs naar festivals trekt. Die 200 dagen van huis is. Die de wereld rondreist in een privéjet. Die Justin Bieber tot zijn beste vrienden rekent. De Canadees moest onlangs een pruik en snor op om niet her kend te worden. „Zo erg is het bij mij nog niet, hoor", lacht hij. „Ik doe gewoon een capuchon op." - donderdag 20 oktober 2016 Dilemma Reageren: angela@persgroep.nl Bridget Maasland (41) is stapelverliefd op haar nieuwe, veel jongere, liefje Fabio Bouwhuis. SHOW XL Het zondagmid dagprogramma van Lucille Wer ner en stylist Fred van Leer op SBS 6 is al na drie afleverin gen van de buis gehaald. De kijk cijfers van Show XL waren slecht en SBS ver wacht geen ver betering. SCHEIDING Maddox (15, fo to), de geadop teerde oudste zoon van Angeli na Jolie en Brad Pitt, wil zijn va der niet zien. Hij heeft expres de eerste ontmoe ting na de schei ding overgesla gen, meldt US Weekly. „Hij ziet Brad niet echt als zijn vader", al dus een insider. De liefde spat van het toneel Dennis Jansen Doe Zorthian, supervisor 'Gestoord, bizar en raar'. Mar- tijn Garritsen alias dj Martin Gar rix koppelde gisteren verbazing aan geluk: 20 jaar is hij nog maar en nu al de populairste dj ter wereld. Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23