QATAR Veelzijdig Indonesië 13 °C Automobilist ontspringt de dans De apparatuur die de Belastingdienst gebruikt om kentekens te scannen, herkent de meest recente nummerborden nauwelijks. Champions League Walcheren Eindelijk een paar Combattimento AIRWAYS huwelijksbootje te stappen. Rob en Lenie besluiten na 56 jaar alsnog in het In Uit&Thuis barok met een vette groove Vakanties Indonesië Kan Liam Schutte (6) uit Oost-Souburg later net zo goed worden als Barcelona-vedette Neymar? De KNVB wil talent stimuleren door het pupillenvoetbal te hervormen; minder spelers op een kleiner veld. Oftewel: veel balcontacten, vaker juichen en meer plezier. 'ZEELAND 2 Dat blijkt uit stukken die in han den zijn van deze krant. De proble men met het systeem dat wordt gebruikt bij zogenaamde ANPR- acties begonnen in 2013. In dat jaar reden de eerste bestelwagens met nieuwe kentekens langs de controles van de Belastingdienst. Maar de reeks op de nummerbor den, met twee letters, drie cijfers en nog een letter, wordt in veel ge vallen niet herkend door de appa ratuur en software waarmee de be lastingdienst is uitgerust. 'Sinds dien is niet veel gebeurd', zo wordt geconcludeerd. Behalve dat het probleem zich in rap tempo verder uitbreidt: ook personenauto's hebben nu een nieuwe kentekenserie die foutief wordt gelezen. Medewerkers van de Belasting dienst zien daardoor hoe bij hun kentekencontroles veel oude au to's van de weg worden gehaald, terwijl de nieuwe exemplaren door kunnen rijden omdat de nummerborden simpelweg niet worden herkend. Zo ontstaat rechtsongelijkheid, klinkt het binnen de dienst. Dat terwijl kentekencontroles juist gel den als een efficiënte manier om achterstallige betalingen te innen. Wanbetalers worden dankzij hun kenteken in theorie moeiteloos tussen het andere verkeer uitge vist. Wie niet betaalt, loopt het ri sico langs de weg te worden gezet en zijn auto in te moeten leve ren. In september 2013 maakte toenmalig staatssecretaris Frans Weekers nog bekend hoe in dat jaar al vier miljoen euro werd binnengehengeld. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Financiën wordt binnenkort nieuwe appara tuur aangeschaft via een aanbeste dingsprocedure. Halverwege vol gend jaar moet die apparatuur ope rationeel zijn. Incasso Het ministerie benadrukt dat de inzet van telefonische incasso en deurwaarders ook tot de mogelijk heden behoren om geld te innen. Alleen staat het aantal deurwaar ders fors onder druk, zeker nu de grote reorganisatie bij de Belas tingdienst onbedoeld als gevolg heeft dat veel van hen vertrekken. Staatssecretaris Wiebes heeft de dienst onder curatele gesteld, om dat het verkeerde personeel ge bruikmaakt van de ingestelde ver- trekregeling waardoor de reorgani satie miljoenen duurder uitvalt. Kras.nl/indonesie of bei o9oo-96977ocPg PSV krijgt pak slaag in München: 4-1 e Eindhovenaren verdedigend zwak P28 Nieuwsmedia O FOTORUBEN QRËEL- Wanbetalers wonderful v mdonesiar gaan vrijuit Carla van der Wal Den Haag Zeer uitgebreid reisaanbod van zonvakanties tot rondreizen. Onthaast op het veelzijdige Bali met prachtige stranden Ontdek de eilanden Sumatra, Java, Sulawesi, Lombok en Bali Incl. vlucht met gerenommeerde airlines, transfers en hotels Upt (j&P Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds donderdag 20 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Wisselend weer pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 248 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1