11 M Mkoopjedeal.nl) van Tang niet, Bosman wel? Elk lid kan zich aanmelden, het is niet zo dat machtige mannen dat tegenhouden ker met de Tweede Kamerverkiezingen in zicht - een gepolariseerd klimaat waar je voortdurend op je tellen moet passen. Vrou welijke politici klagen over te veel testoste ron, verbale knokpartijen en partijtjes ver- plassen. Een campagnestrijd tussen ego's is ook weinig aanlokkelijk voor vrouwen, denkt PvdA-Kamerlid Lutz Jacobi. Bij de vorige lijsttrekkersverkiezing in 2012 was zij met Nebahat Albayrak een van de twee vrouwe lijke kandidaten, naast drie mannen. „Blijk baar hebben vrouwen nu geen zin, omdat ze geen campagnestrijd met 'mannetjes' willen. Het moet wel wat feestelijk en uit nodigend zijn." Bovendien, merkt fractieleider in de Se naat Marleen Barth op, is het lijsttrekker schap een zware klus. Voor haarzelf past het niet in haar toekomstplannen. „Het is een immense verantwoordelijkheid met enorme gevolgen voor je privéleven. Als je ziet wat ik op Twitter over me heen krijg als mijn naam ergens wordt genoemd... Daar ga je je dan vrijwillig aan blootstellen. Ik heb veel respect voor mensen die dat er voor over hebben." Het gebrek aan vrouwen kan ook de uit- komst zijn van een simpele kansbereke ning. Vogelaar: „Het is al een hele tijd dui delijk dat het een strijd wordt tussen Samsom en Asscher. Zij hebben zo'n promi nente positie, in de inner circle van de par tij. De kans dat je het als outsider - want dat ben je dan toch - wint, is niet zo groot. Ik denk dat veel vrouwen denken: daar ga ik niet aan beginnen." Feministische rode vrouwen moeten zich door dit alles niet laten tegenhouden, vindt D'Ancona. „Als je gelijkheid claimt, hoort dit er toch ook bij? De hele samenleving is competitiegericht. En die mannen (Samsom en Asscher, red.) zijn er nou een maal. Ik denk dat je als vrouw kunt winnen als je laat zien dat je op een andere manier leiding geeft dan een man. Ik hoop dat een capabele vrouw dit leest en zegt: hé, ik ga me aanmelden." Vrouwen kunnen zich nog melden bij de PvdA tot maandagochtend ro.oo uur. VIJF Vanaf slechts €199,- 80% Nu slechts €5,95 Vanaf slechts 29,95 Nu slechts €19,95 Nu slechts 5,95 donderdag 20 oktober 2016 Hedy d'Ancona, oud-PvdA-politica Paul Tang, delegatieleider van de PvdA in het Euro pees Parlement heeft na lang wikken en wegen be sloten toch niet mee te doen aan de lijsttrekkers verkiezing. Tang steunt in plaats daarvan Lode- wijk Asscher, die vol gens hem 'een feilloos ge voel voor rechtvaardigheid' heeft. Morgen presenteert het activistische 'Links om! In de PvdA' ook kandidaat, waar in de per soon van Gerard Bosman, die veel kri tiek heeft op de hui dige koers. Samen met Asscher, Die- derik Samsom, Jac ques Monasch en Pel- le Oosting komt de tel ler daarmee op ten minste vijf kandida ten. Maandag, als de PvdA het verkiezings programma presenteert, sluit de aan melding stermijn. korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BESTELLEN Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay (7fh t NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 1 Op afspraak geleverd binnen 5 werkdagen! .korting DUOPACK Siliconen Teen Ondersteuners - verhelpt pijn! Helpt tegen pijnlijke eeltknobbels Bescherming van je voet tegen stoten/ schuren in de schoen Helpt de grote teen uit te lijnen naar de natuurlijke stand Adviesprijs Korting U bespaart: 29,95 80% 24,- Canadian Nasa Traagschuim Matras met 7-comfortzones Geen slechte nachtrust en rug- of gewrichtsklachten meer! Voor ultiem comfort en de beste slaaphouding Geschikt voor rug-, zij- en buikslapers Beschikbaar in alle gangbare maten Adviesprijs 699,- Korting 72% U bespaart: 500,- Primaviera Deluxe Dekbedovertrekken Verkrijgbaar in 11 prachtige designs; voor elk wat wils Gemaakt van 100% katoensatijn; heerlijk zacht en soepel Strijkvrij; ziet er altijd netjes uit Geeft je slaapkamer een koninklijke sfeer! Adviesprijs €119,95 Korting 75% U bespaart: 90,- 5 meter LED-strip - Warm-white of RGB Voorzien van maar liefst 300 LED's (Epistar) Incl. LED controller en afstands bediening Waterdicht, dus ook geschikt voor buiten Met RGB duizenden kleuren mogelijk Adviesprijs €119,95 Korting 84% U bespaart: 100,- Adviesprijs 19,95 Korting 70% U bespaart: 14,- Unieke Smartphonehouder voor in de auto Eenvoudig te bevestigen aan het luchtrooster (plug play zonder aanpassingen) Geen zuignap; blijft stevig zitten, geen zichtbelemmering en krast niet Geschikt voor alle smartphones van 3,5 inch t/m 5.5 inch (bijna alles)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11