molenaar X KORTING 6 NIEUW! NYNKE DE JONG Rusland moet ruwe beelden radar MH17 nog overdragen Bel 0341 - 27 40 40 voor gratis advies thuis of kijk voor de adressen op molenaar.nl Column AVROTROS pakt groot uit met een nieuwe spel show. Voor Hunted moe ten de deelnemers zich drie we ken door Nederland verplaatsen, en daarbij niet gepakt worden door een professioneel jagers team dat ze op de hielen zit. Die scannen beveiligingscamera's, tappen hun telefoons af en bekij ken hun pintransacties. Voor één deelnemer was het feest al na een paar uur voorbij omdat hij het niet kon laten zijn vrouw een 'I love you' te sturen. Ze grepen hem in het centrum van Stavo ren zo in de kraag. Ik bekeek het program ma en werd een beetje lacherig van de CSI-ach- tige sfeer die men in het hoofdkantoor van de op sporingsdienst probeerde te creëren. Het hele spel is natuurlijk een soort ver stoppertje voor volwasse nen, maar de heren en da mes van het opsporings team liepen te pas en te on pas met ordners onder de arm door het beeld zodat het net leek alsof ze de staatsgeheimen onder hun oksel bewaarden. Maar ik werd er ook nostal gisch van. Want ik moest den ken aan Wanted, het programma dat de TROS in 1997 uitzond. Het was van hetzelfde laken een pak: de deelnemers moesten uit de handen van een team van specia listen blijven, die onder leiding stonden van - toen al - good old Klaas Wilting. Maar de uitvoering doet vandaag de dag bijna middeleeuws aan. Men had nog geen mobieltjes om te trace ren. De jagers moes ten het vooral heb- van alerte kij- die de lo catie van de deelnemers doorga ven. Tijdens de live-uitzending moesten de kandidaten een uur lang in een telefooncel staan, zon der gepakt te worden. Maar dan was er altijd wel een oplettende hondenuitlater die doorbelde dat Dirk en Erna zich schuilhielden in de telefooncel in de Willem straat in Ridderkerk. Exit Dirk en Erna. Geen 1.500 gulden voor hen. Het klinkt als een vooroorlogs spel, met telefooncellen en zon der mobieltjes die de klopjacht li ve kunnen filmen. Zonder smart- phones met een traceerbare loca tie. Je kon dagenlang met een bootje door de Biesbosch varen, waarbij alleen de otters je zou den opmerken. Nu moet je oppassen dat men je laptop niet hackt. Toen hoefde je er alleen voor te zorgen dat Klaas Wilting je niet zou vinden. Het hele spel is natuurlijk een soort verstoppertje voor volwassenen Dertig jaar geëist voor moord Tilburg Veel kinderen alleen naar Italië LANGER THUIS WONEN woensdag 19 oktober 2016 @Nynke Hunted DEN HAAG Ondanks een toezegging heeft Rusland ruwe radarbeelden rond rampvlucht MH17 nog niet over gedragen aan het Openbaar Mi nisterie in Nederland. Dat heeft het ministerie van Vei ligheid en Justitie gisteren be kend gemaakt. Het gaat om ruwe radardata van 17 juli 2014 van het gebied waar vlucht MH17 werd neergehaald. Volgens Den Haag heeft het Rus sische ministerie van Buitenland- BREDA Een 20-jarige man uit Tilburg moet van het Openbaar Ministe rie dertig jaar de cel in. Dit is de hoogste straf die Nederland kent na levenslang. De man wordt er van verdacht in april vorig jaar een 68-jarige flatgenote te heb ben doodgestoken. Het slachtof fer had 41 messteken. Een paar maanden daarna, in december, zou hij een ouder echtpaar in de zelfde flat hebben beroofd. De 78-jarige man werd hierbij ern stig toegetakeld. De rechtbank in Breda doet op 1 november uit spraak. se Zaken op 3 oktober in een ge sprek met de Nederlandse am bassadeur beloofd de informatie te delen met het internationale onderzoeksteam JIT, waar het Openbaar Ministerie deel van uit maakt. De Russische autoriteiten heb ben niet gezegd waar de radar stond die de beelden heeft opge nomen, en ook niet waarom die data meer dan twee jaar lang niet beschikbaar zijn gesteld. ROME Het aantal migrantenkinderen dat zonder ouders of andere be geleiders naar Italië is gevlucht, is dit jaar hoger dan ooit te voren. Volgens de VN-kinderrechtenor- ganisatie UNICEF zijn tot okto ber ruim 20.000 jongens en meis jes zonder begeleiding van een volwassene naar Italië gereisd. In heel 2015 waren dat er 12.300. Volgens UNICEF hebben de meeste migrantenkinderen geen flauw benul van wat ze kunnen verwachten. „Veel van hen heb ben trauma's door de verschrik kingen onderweg." alleen in de winkel alleen in de winkel Al vanaf 1 AKircn ~rlji 11c u/akicki Goed nieuws! De oude collectie moet plaatsmaken voorde nieuwe. Deze 4 weken profiteert u daarom van kortingen tot 70%. Wees er snel bij want de voorraad is beperkt. De Herfstsale loopt t/m 13 november. ROYAL20 Optimaal geveerd Draaibare zitting Volledig verstelbaar BESTSELLER!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7