Heel Tholen wil met lampionnen lopen Invulling voormalige kavel Goese Lyceum laat nog op zich wachten BEVELANDEN EN THOLEN 7 Duikwrak wordt afgezonken bij de Bergse Diepsluis Sportbond heeft een verzekeraar gevonden voor duikobject en blijft zelf eigenaar. Het ziet er een beetje troosteloos uit. Op het terrein van Van Dalen Recycling in Middelburg ligt de voormalige garnalenkotter TS7 nu al lange tijd te wachten op wat ko men gaat. Toch lijkt het er nu echt op dat hij binnenkort de reis naar Tholen kan maken, om daar naar de bodem van de Oosterschelde te verdwijnen. Het idee om van de kotter een duikwrak te maken, bestaat al een paar jaar. De Nederlandse Onder watersport Bond (NOB) wist vo rig jaar via crowdfunding zo'n tienduizend euro bij elkaar te har ken om dat mogelijk te maken. Het was de bedoeling om de TS7 al vóór de zomer te laten afzinken, maar het vinden van een verzeke raar die het aansprakelijkheidsrisi co wilde dekken, bleek moeilijker dan verwacht. „Maar we hebben er nu één gevonden", zegt Des- mond van Santen van de NOB. Hoewel het de bedoeling was dat het duikwrak eigendom zou worden van een duikvereniging of ondernemer, heeft de bond beslo ten zelf eigenaar te blijven. „Dat is echt een uitzondering, hoor", be nadrukt Van Santen. „Wij kunnen als bond geen tientallen duikwrak- ken in eigendom hebben. Maar in dit geval bleek dat de beste optie in verband met de verzekering. En we willen gewoon heel graag meer duikwrakken in Zeeland hebben." Het schip wordt binnen kort naar Tholen verplaatst voor de laatste voorbereidingen. Zo wordt het wrak gecontroleerd op de aanwezigheid van asbest. Het is de bedoeling dat de gara- nalenkotter in mei, nog vóór de start van het duikseizoen, kopje onder gaat. Dat gebeurt vanwege Laten we eerst dit schip maar eens op de bodem proberen te krijgen de veiligheid niet bij Sint-Anna- land of Strijenham -locaties die eerder in beeld waren- maar bij de populaire duiklocatie bij de Bergse Diepsluis, aan de Oester- dam. Wethouder Frank Hommel (WD, toerisme) is in zijn nopjes met de komst van het wrak. De ge meente betaalt er samen met on der meer de NOB en de provincie aan mee. „Duikers vormen een be langrijke doelgroep in onze toeris tische plannen", stelt hij. „Dan is zo'n wrak natuurlijk een prachti ge voorziening." Met de Bergse- diepsluis als locatie is Hommel meer dan tevreden. „Dat is één van onze toeristische hotspots." De NOB wil in de toekomst graag meer duikwrakken laten af zinken in Zeeland, maar concrete plannen zijn er op dit moment niet. „Laten we eerst dit schip maar eens op de bodem proberen te krijgen", stelt Van Santen. Het is één van de activiteiten die de Stichting Tholen 650 jaar heeft opgezet in het kader van het feestjaar. Dit keer samen met het christelijk jeugdwerk. „Een lampionoptocht is in Tholen al enkele jaren niet gehouden", zegt voorzitter William van Leeuwen. „Alle reden dus om het nieuw leven in te blazen. Dat het zo'n succes zou worden hadden we niet verwacht." Om dat de stoet die op vrijdag 4 no vember door Tholen trekt nu veel langer wordt, zal een extra muziekkorps meelopen. Van Leeuwen zegt overdon derd te zijn door de overweldi gende belangstelling voor deze en andere activiteiten in het feestjaar. „Dat er bij de taptoe tweeduizend man zou staan, za gen we ook niet aankomen. We stapelen succes op succes." De tickets voor de afsluitende artiestenavond op 17 december, met Lee Towers en Xander de Buisonjé, vliegen volgens Van Leeuwen ook de deur uit. De enorme lap grond tussen de Van Dusseldorpstraat en Vogel- zangsweg biedt in principe legio mogelijkheden, maar tot nu toe is het reusachtige grasveld een plek waar met name honden zich let terlijk uitgelaten voelen. Al in het voorjaar van 2014 kwam de ge meente met plannen: woning bouw, uitbreiding van parkeer plaatsen en een doorsteek voor Op dit moment voelen vooral honden zich letterlijk uitgelaten op het enorme grasveld fietsers en voetgangers. Ook was sprake van nieuwbouw van het Hoornbeeck College, maar de school zag daarvan af. Het is on duidelijk wat en wanneer er iets gaat gebeuren. „We zijn in ge sprek met verschillende partijen", is het enige wat een woordvoer ster daar over kan zeggen. Ook met betrekking tot het deel van de school dat nog wel rechtop staat, de voormalige Van Dussel- dorpmavo, is het koffiedik kijken. Het gebouw wordt momenteel be woond door antikrakers, maar de gemeente zoekt een koper die iets kan met de maatschappelijke be stemming die er op rust: onder wijs, zorg of kantoorfunctie. Als die niet wordt gevonden, is niet uitgesloten dat het alsnog ten prooi valt aan de slopershamer. woensdag 19 oktober 2016 Garnalenkotter gaat volgend j aar kopj e onder Rob Paardekam Tholen De TS7 ligt in Middelburg te wachten op wat komen gaat. Binnenkort wordt het schip naar Tholen verplaatst, foto marcelle davidse Desmond van Santen, NOB Ze hadden gerekend op een paar honderd deelnemers, maar de teller staat nu al op 850. Tholen loopt uit voor een lampion- en fakkeloptocht. Rob Paardekam Tholen De beloofde voetbal- annex hockeykooi waar Goes-oost nu al bijna anderhalf jaar op wacht wordt dan als het goed is dit jaar nog geplaatst, maar verder blijft het stil op de voormalige kavel van het Goese Lyceum aan de Van Dusseldorpstraat. Luc Qggel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69